Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy Kime Yenilse Zorunuza Gitmezdi?

Alpamis

Niye aga, o da luffy gibi çalışıyorsa belki geçemez ama karşısında durabilir.İlla garpın torunu mu olması gerekli?
Öncelikle her kimden eğitim alıyor olursa olsun. Sizin mantıkla şu ana kadar Sabo çoktan imparator olması gerekirdi. Hani Dragon'dan eğitim almış olabileceğini hepimiz biliyoruz. Ve küçüklüğünden beri yanında bu adam. Potansiyeli de az çok belli olan biri. Ama onun bile seviyesi şu an belli gibi.

Yani eğitim olayı kişiyi çok şey katıyor ama kişiyi eğitimle en üst sınırına çıkarmıyor. Rayleigh sizin dediğiniz gibi eğitimle bu işi yapabilecek olsaydı. Luffy'i o adada Korsanlar Kralı seviyesine çıkartır öyle salıverirdi. Ama 2 yıl süre istedi. Niçin bildiklerini ona öğretebilmek için. Sonrası ise kişiye kalıyor. Luffy b.haki k.haki h.haki hepsini öğrendi ama. Öğrendikten sonra kendisi bunun üstünde çalışarak kendini güçlendirdi.

Coby'nin hocası Garp elbette ki ona haki ve teknik olarak bir şeyler öğretecektir. Ama gerisi Coby'e kalıyor. Ve One Piece serisinde güçlenebilmenin en iyi yolu rakiplerini alt etmekten geçiyor.

Luffy'nin şu ana kadar karşılaştığı ve şu anda karşılaştığı rakibi belli. Serinin başında ki Luffy ile Coby'nin seviyesi de belli. Luffy'nin iradesi ile Coby'nin iradesi de belli. Potansiyeli var dersen. Seride ki en potansiyelli kişi de belli.

Ayrıca Coby gibi Luffy'e hayran olan birinin ve onun her yaptığını mucize diye adlandıran birinin en başta da Luffy'e , Luffy san diye hitap eden birinin Luffy ile eşit bir şekilde çarpışabilecek olması bence mantıksız.:)

Öncelikle her kimden eğitim alıyor olursa olsun. Sizin mantıkla şu ana kadar Sabo çoktan imparator olması gerekirdi. Hani Dragon'dan eğitim almış olabileceğini hepimiz biliyoruz. Ve küçüklüğünden beri yanında bu adam. Potansiyeli de az çok belli olan biri. Ama onun bile seviyesi şu an belli gibi.

Yani eğitim olayı kişiyi çok şey katıyor ama kişiyi eğitimle en üst sınırına çıkarmıyor. Rayleigh sizin dediğiniz gibi eğitimle bu işi yapabilecek olsaydı. Luffy'i o adada Korsanlar Kralı seviyesine çıkartır öyle salıverirdi. Ama 2 yıl süre istedi. Niçin bildiklerini ona öğretebilmek için. Sonrası ise kişiye kalıyor. Luffy b.haki k.haki h.haki hepsini öğrendi ama. Öğrendikten sonra kendisi bunun üstünde çalışarak kendini güçlendirdi.

Coby'nin hocası Garp elbette ki ona haki ve teknik olarak bir şeyler öğretecektir. Ama gerisi Coby'e kalıyor. Ve One Piece serisinde güçlenebilmenin en iyi yolu rakiplerini alt etmekten geçiyor.

Luffy'nin şu ana kadar karşılaştığı ve şu anda karşılaştığı rakibi belli. Serinin başında ki Luffy ile Coby'nin seviyesi de belli. Luffy'nin iradesi ile Coby'nin iradesi de belli. Potansiyeli var dersen. Seride ki en potansiyelli kişi de belli.

Ayrıca Coby gibi Luffy'e hayran olan birinin ve onun her yaptığını mucize diye adlandıran birinin en başta da Luffy'e , Luffy san diye hitap eden birinin Luffy ile eşit bir şekilde çarpışabilecek olması bence mantıksız.:)
Coby'nin Potansiyeli olduğu marineford'da da az buçuk belli oldu, o yaşta k.haki uyandırdı eleman;) K.haki ağım şahım bir şey değil desek bile, maksat potansiyel ise var bence yani...dediğim gibi göreceğiz nasıl olsa:cool: h.haki ayrı bir şey, onu örnek vermeyin.

Alpamis

Coby'nin Potansiyeli olduğu marineford'da da az buçuk belli oldu, o yaşta k.haki uyandırdı eleman;) K.haki ağım şahım bir şey değil desek bile, maksat potansiyel ise var bence yani...dediğim gibi göreceğiz nasıl olsa:cool:
Diyorum sana potansiyel bile kurtarmıyor. Luffy'den fazla potansiyeli olsa bile kurtarmaz. Yazdıklarımdan bir tek bu kısma mı değindin.:D Diğerlerini es mi geçiyorsun.

Ben Oda'nın ne yapacağını bilemem. Ama şu ana kadar gösterdikleriyle. Luffy ile Coby'i gider eşit çizerse bildiğin sıvamış olur. Mantıksız olur.

Diyorum sana potansiyel bile kurtarmıyor. Luffy'den fazla potansiyeli olsa bile kurtarmaz. Yazdıklarımdan bir tek bu kısma mı değindin.:D Diğerlerini es mi geçiyorsun.

Ben Oda'nın ne yapacağını bilemem. Ama şu ana kadar gösterdikleriyle. Luffy ile Coby'i gider eşit çizerse bildiğin sıvamış olur. Mantıksız olur.
Potansiyel değil sadece, garp var arkadaş için içinde garp:respect:

Garp'ı da yazdım sana kardeşim.:D Okumuyor musun anlamadım ? Garp ne ypacak hakimi verecek adama ? Haki eşiğini mi artıracak.
K.haki ve B.hakisi var zaten (B.haki kesin var tartışmaya gerek yok). Eğitim diyorum eğitim, Chinjao için kendini nasıl hazırladı garp hatırlayalım. Rokushiki/Rokuogan falan akıp gidecek işte:artiz:

Alpamis

K.haki ve B.hakisi var zaten (B.haki kesin var tartışmaya gerek yok). Eğitim diyorum eğitim, Chinjao için kendini nasıl hazırladı garp hatırlayalım. Rokushiki/Rokuogan falan akıp gidecek işte:artiz:
Yahu diyorum ya sana. Eğitimle bunları öğretir ama. Garp bu adama bunu en üst seviye de nasıl kullanırsını öğretmeyecek. Hadi onu öğretsin diyelim. Bunu kaldırabilecek fiziksel kuvveti ya da hakiyi veremeyecek. Bunun için burnunun yere sürtmesi lazım. Ona rakip lazım. Luffy gibi ölümüne dövüşlere girmesi lazım. Luffy gibi hiç bilmediği bir adada kendisinden çok güçlü olan 500 tane canavara karşı kazanması lazım. En çokta bunun için zaman lazım ?

Alpamis

Son bir yorum yazmıştım ama nere gitti anlamadım.

Neyse Garp bunları öğretsin istediği kadar ama sen bunu Garp seviyesinde kullabileceğin sanıyor musun ? Her Rogukan ya da Rokushiki kullanıcısı ya da k.haki b.haki kullanıcısı bunu Garp seviyesinde kullanabilir mi ? Bunu öğreten kişi Garp olsa bile o kişiye kendi seviyesinde kullabileceği şekilde öğretebilir mi bunu ? Hayır.

Garp Coby'e yolu gösterir. Gerisi Coby'e kalır. Coby bunları öğrenmiş olsa bile bunu en üst seviyede kullanması için de gelişmesi lazım. Bunun için fiziksel ve ruhsal olarak gelişmesi lazım. Bu gelişimi sağlayabilmesi ona rakip lazım. Ölümüne dövüşlere girmesi lazım. Burnunun sürtmüş olması gerekiyor.

Luffy'nin potansiyeli ve bu zamana kadar neler yaptığını biliyoruz. Ki Rayleigh'den de eğitimi aldı. Şimdide duraksız bir şekilde Yeni Dünyada ilerliyor.

Hani Coby nasıl yetişecek bu adama nasıl eşit dövüşebilecek ?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık