Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Luffy Dördüncü Vites Kullanmadan Kimleri Alabilir?

Kimleri Alır?

• Kullanılan toplam oy
    248
Şimdi öncelikle birçok kişi Dragon Ball mantığıyla Luffy'nin açtığı gearlara bakarak rakiplere güç seviyesi ölçüyor. Benim gözümde AÇTIĞI GEAR'lar değilde o saldırılara NE KADAR ÖZENİLMİŞ, NE KADAR YOĞUN EFECT verilmiş bunlar önemli.

Mesela Luffy'nin Px'ye attığı gear2'li jet pistol ile Gladius'a vurduğu Jet Stamp aynı seviyede değil, hatta Gladius'un tek yediği Bariyer Pistol bile, Px'ye atılan kasılan saldırı kadar güçlü değil özünde, çizimler bunu belli ediyor ;

Yani Gladius'a atılan Jet Stamp google'dan aratırsanız görürsünüz Px'ye atılan HAKİLİ ve Luffy'nin abanarak vurduğu saldırının yanına bile yaklaşamaz.

Serinin ilk yarısındada bu örnekler geçerliydi. Luffy, Lucci'yi yendikten sonra ve birkaç arc geçtikten sonra bile Hannyball gibi adama gear2 açıp Jet Gattling vuruyordu, Hannyball yinede dayanıyordu. Neden? Çünkü Lucci'ye vurduğunun hatta Alabasta'da Crocodile'a vurduğu Storm'ın yanında TOZ ZERRECEĞİ KADAR BİLE değerli olmayan bir şekilde vuruyordu Hannyball'a. Sadece BASE LUFFY'NİN Storm saldırısı bile Gear2 ile attığı öylesine saldırılardan çok çok daha güçlü bu mangada, HATTA GEAR3 seviyesi 1 atağa bile dönüşebiliyor.

Zaten çizilişlerde ortada,

Hannyball Jet Gattling ;

Lucci Jet Gattling

Hikaye bazlı bakmazsanız daha çok yanılırsınız söyliyim, Luffy herkese AYNI MOTİVASYON ile dalmıyor ve sırf SADECE 1 GEAR2 vuruşu bile öylesine attığı GEAR4 vuruşundan güçlü olabilir bu mangada, Oda sanıldığı gibi bir mantıkla çizmiyor bence tamamen bu seriyi, yani Dragon Ball gibi sığ bir manga değil bu.

Hannyball'ı Gear2 ile de dövüyordu Base haldeyken Rifle Pistol gibi ataklarıylada dövüyordu, mesele adamlara vurduğu saldırıların NE KADAR ÖZENİLMESİYLE alakalı, tekniğin aynı olması değil bence.

Dediğim gibi ABANILMIŞ BİR GEAR2 SALDIRISI > Öylesine şov amaçlı attığı Gear4 yumruğu gayet olasıdır.
Bunu ben de çok kez söyledim, böyle olduğunu düşünüyorum. Güzel anlatmışsın.

Bellamy'e attığı o düz yumruk mesela o da çok abanılmış bir saldırı.

Bunu ben de çok kez söyledim, böyle olduğunu düşünüyorum. Güzel anlatmışsın.
Aynı şekilde düşünüyorsan her g4 vuruşunun da aynı olmadığını düşünmen gerekiyor.Örneğin dressrosada atılanlar ile Topkekte atılanların aynı olmadığını.Kafes kapanacağı için dressrosadaki g4 vuruşlarının çok daha güçlü olabileceği düşüncesi gibi. :)

Aynı şekilde düşünüyorsan her g4 vuruşunun da aynı olmadığını düşünmen gerekiyor.Örneğin dressrosada atılanlar ile Topkekte atılanların aynı olmadığını.Kafes kapanacağı için dressrosadaki g4 vuruşlarının çok daha güçlü olabileceği düşüncesi gibi. :)
Katakuri'ye de aynı motivasyonla vurdu ama. Yani motivasyon açısından eksiği olduğunu kanıtlayacaksın ki bu dediğine hak vereyim.

Katakuri'ye de aynı motivasyonla vurdu ama. Yani motivasyon açısından eksiği olduğunu kanıtlayacaksın ki bu dediğine hak vereyim.
1 saatte kurtarmak zorunda olduğu halk varken sence ikisinin motivasyon derecesi nasıl olur ? Hadi motivasyonu geç Law'un çok fazla haki harcıyor bilgisi var.Luffy üstün gidiyor oley diyorlar adam da iyi ama çok fazla haki harcıyor diyor.O sebeple pili çabuk tükenip 10 dakika Gatz ihtiyacı duyuyor zaten.

1 saatte kurtarmak zorunda olduğu halk varken sence ikisinin motivasyon derecesi nasıl olur ? Hadi motivasyonu geç Law'un çok fazla haki harcıyor bilgisi var.Luffy üstün gidiyor oley diyorlar adam da iyi ama çok fazla haki harcıyor diyor.O sebeple pili çabuk tükenip 10 dakika Gatz ihtiyacı duyuyor zaten.
G4 formu çok haki harcıyor sen Law g4 içinde normal haki kullanımını biliyormuş ve normale göre daha da fazla harcadığını iddia eder gibi yazmışsın. O sebeple pili bitmiyor. G4 sürelerinin zamana göre arttığı bariz. Ayrıca Dof'ta o kadar kısa sürmesinin sebebi öncesinde de çok arbedeye girmiş olması.

G4 formu çok haki harcıyor sen Law g4 içinde normal haki kullanımını biliyormuş ve normale göre daha da fazla harcadığını iddia eder gibi yazmışsın. O sebeple pili bitmiyor. G4 sürelerinin zamana göre arttığı bariz. Ayrıca Dof'ta o kadar kısa sürmesinin sebebi öncesinde de çok arbedeye girmiş olması.
Law vuruşları görüyor ondan sonra o cümleleri kurmuyor mu ben mi yanlış anladım.Yani g4 açılmış olduğu yerde zıplarken demiyor onu.
Ulti sahnesi de ayrıca son sayılarda kanıtladı.Karşındaki rakibini hakisini hissedebiliyorsun reiatsu gibi.Law da orada harcadığı hakinin fazlalığının farkına varmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık