Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

L mi Kira mı?

• Konbuyu başlatan buslu
  • Başlangıç tarihi
Ancak Lnin zakası 9.8
light ise 9.9
Maalesef :(
L'in imkanları çok ama Kira'nında güçlü bi silahı var. Yani durumlar eşitlenirse, ayrıca sahte kuralıda katarsak L'in Kira'yı serbest bırakma nedenını anlarız. Bence ikisininde hataları çok oldu ama çok zekiler. L kendini Kiraya tanıtırken bile garantiye aldı kendisini. Ama sonuçta L yenildir Kira yendi. Kira daha zekidir :)

TheCrux

L daha zekidir doğa üstü olaylara karşı 0dan savaşmıştır kirayı ilk ölümlerde deşifre etmiştir vede bıraktığı yeni nesil kirayı yenmiştir ki kirada misanın shinigamiyi kullanarak öldürtmüştü Li

kira reyis akar.sadece L meydan okudu ve kira kabul etti.kabul etmesinin nedeni L den daha zeki olduğunu kanıtlayıp onu yok etmek ti.istese kendini tam anlamıyla saklayabilirdi.zaten L nin elindeki onca imkana rağmen kesin kanıt yoktu.adam bırakın L yi FBI ajanları jopanya polis teşkilatı ve daha bir sürü şeyle uğraştı.

kiranın elindeki defter büyük bir güçtü. bir kere hemen her aşamada gözleri isteyip L i yok edebilirdi. bunu defterin gücünü ortaya koymak için söylüyorum. dolayısı ile L çok daha zeki bence. cinayetin işlenme şeklinin tahmin edilemez durumda oluşuda başka bir durum.

kiranın elindeki defter büyük bir güçtü. bir kere hemen her aşamada gözleri isteyip L i yok edebilirdi. bunu defterin gücünü ortaya koymak için söylüyorum. dolayısı ile L çok daha zeki bence. cinayetin işlenme şeklinin tahmin edilemez durumda oluşuda başka bir durum.
Senin dediğini yapmış olsaydı L'in dediği gibi kira'nın raito olduğu anlaşılırdı. Öyle bişey yapsaydı zaten bu kıyaslamayı yapıyo olmazdık.

Senin dediğini yapmış olsaydı L'in dediği gibi kira'nın raito olduğu anlaşılırdı. Öyle bişey yapsaydı zaten bu kıyaslamayı yapıyo olmazdık.
Böyle yapsaydı demiyorum. defterin gücünden bahsediyorum. bu tarz cinayetler işleyebilen birisini nasıl yakalarsın. önceki mesajımdada söylemişim zaten.

Böyle yapsaydı demiyorum. defterin gücünden bahsediyorum. bu tarz cinayetler işleyebilen birisini nasıl yakalarsın. önceki mesajımdada söylemişim zaten.
Zaten yakalayamadı L'de. Herkes defterin gücünden bahsediyo ama kimse L'in elindeki imkanlardan bahsetmiyo. Raito'nun elindeki tek gerçek imkan defterdi. Kendi iradesiyle hareket eden iki şinigamisi, saçma sapan işler yapan misa'sı vardı ama hiçbiri L'e itaat eden adamlar gibi değildi. L bütün imkanlarına rağmen yenildi.

İmkan dediğin şeylerin katili bulma yada cinayeti anlamada ne etkisi var ki? sadece katilin japonyada olduğunu buldular. zaten bu işin doğası gereği kötünün karşısında bütün iyilik seferber olurda ancak yeterli hale gelir. bu artık kaçnılmaz. kiranın tanrı olmak gibi saçma bir saplantısı vardı. bu bile müthiş zekasının yanında onu tam bir aptala çeviriyor bence.

eğer kira itiraf etmeseydi katil bulunsa bile cinayet çözülemezdi. tüm dediğin imkanlar bunu açıklmaya yetmezdi.

Monkey D. Garp

L'in elindeki imkanları büyütmeye gerek yok. Kira'da babasının bilgisayarına sızıp polis teşkilatı ile ilgili bilgilere ulaşabiliyordu. Kiranın sahip olduklarını öyle bir yazmışsın ki sanki hepsi işe yaramaz şeyler. L'e itaat eden adamlarıda merak ettim. Hepsi kaçıp gittiydi polis teşkilatında. 4-5 tane emir dinleyen adam kaldıydı geriye.

Ayrıca bu ikisinin zeka seviyelerini birbirlerini yenip yenememelerine bakarakta anlayamayız. Basit bir örnek veriyim;
Bence;
Mesela, sıradan suçsuz,masum bir sivil getirilse ve onu öldürdükleri zaman Kira kimliği açığa çıkacak dense, L böyle bir şeyi kabul etmezdi. Ama Kira ederdi ve yapıyordu bunu istediğini elde etmek için gerekirse masumları öldürürdü. O yüzden tek beyinle Kira'yı yenmek imkansız gibi bir şey.
L, N ve M'den üstündü.Ama Near'ın da seri sonunda söylediği gibi ikisi beraber L'in yapamadığını yapıp Kirayı yakaladılar...

Karşılaştırmaya gelince "L > Light" derim ben.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık