Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228
arkadaşlar bu kimlikler sıkıntı yapabiliyor mu? Mesela biz binanceye kaydolduk babamın kimliğini kullandık binance globalde önlü arkalı çekip kayıt ettik bir sıkıntı çıkar mı?
Binance globalde Kyc yapmana gerek yoktu boşa yapmışsın.Çok yüksek miktarda para ile işlem yapanlar için şart oluyor genelde diyelim ki 50 btc limitini yükseltmek istiyor vs...Yada çeşitli promosyonlardan faydalanmak isteyenler için.Binancetr için Kyc yapman gerekiyor aksi takdirde lira yatıramazsın.Onu da babanın hesabına yapamazsın.Kendi adına kayıtlı banka hesabından yine kendi kimliğinle doğrulanmış hesaba para yatırabilirsin.

Binance globalde Kyc yapmana gerek yoktu boşa yapmışsın.Çok yüksek miktarda para ile işlem yapanlar için şart oluyor genelde diyelim ki 50 btc limitini yükseltmek istiyor vs...Yada çeşitli promosyonlardan faydalanmak isteyenler için.Binancetr için Kyc yapman gerekiyor aksi takdirde lira yatıramazsın.Onu da babanın hesabına yapamazsın.Kendi adına kayıtlı banka hesabından yine kendi kimliğinle doğrulanmış hesaba para yatırabilirsin.
para yatrmak için kimlik doğrulaması istiyordu ama

Kimlik bilgilerini sisteme yüklemeden para yükleme çekme gibi işlemler yapamıyorsunki.

Aslına bakarsan kripto para borsalarına hiç kimsenin tam anlamıyla güvendiğine inanmıyorum, risk her zaman var hem de büyük bir risk. İnsanlar bu riski, vaad ettiği yüksek kazanç karşılığında görmezden gelebiliyor. Bu yüzden kar realize etmek önemli. Yani kripto para borsalarında edindiğin karı ve bütün her şeyini orada tutmak cidden alınabilecek en büyük risklerden. Ne yaparsın kar aldıkça altın gümüş, gayrimenkul vs. bu tip alanlara aktarırsın. Ha ilerde işin içine devlet güvencesi girer, o zaman bankalarda olduğu gibi paranı tutabilirsin ama şu an için dikkatli olmakta fayda var.
kime sorduysam bu şekilde kayıt olmuş. Arkadaşlarımda böyle oldu ama kuşkulanmadım değil. Biz para yatırıp,çekmek isterken bizden kimlik doğrulaması istedi çünkü.

kime sorduysam bu şekilde kayıt olmuş. Arkadaşlarımda böyle oldu ama kuşkulanmadım değil. Biz para yatırıp,çekmek isterken bizden kimlik doğrulaması istedi çünkü.
İnsanlar bu mecrada milyon değil milyarlarca dolarlık işlem yapıyor. E tabi ki kimlik doğrulaması isteyecek. Şu an için en önemli risk bu tip borsaların devlet güvencesi altında olmaması. Zamanla bunun da gerçekleşeceğini düşünüyorum. Binance ise kripto para borsaları arasında en güvenilir olanlarından biridir ki şu an milyarlarca dolarlık işlem hacmine sahip.

Kimlik fotoğrafımızı paylaştığımız için başımıza bir şey gelir mi? Sanal dünyada paylaştığımız özel olan her şey risk taşır, direkt borsa ile alakalı olmasa bile hacklenme vakası olabilir, görevliler arasında kötü niyetli kimseler olabilir vs. vs. ama buna benzer riskler her platformda, bankalarda bile var. Onun için bu tip riskleri görerek tedbirli olmakta fayda var. Mesela tüm mal varlığınla girmezsin borsaya ya da kar aldığında bir kısmını realize edersin...

ister ama zorunlu değildi sanırım. ama Tel kaybolur bozulur vs başına bir talihsizlik gelirse paranı kurtarmanın tek yolu zamanında yaptığın kyc olabilir.

Bu arada bilmiyorsanız bulaşmanızı tavsiye etmem.Anlatmamıştım ama anlatayım.Çünkü bilen için de bilmeyen için de piyasa dolandırıcı ekiplerle hatta şirket Ceolarıyla dolu.2-3 sene önce şu an Amerika ve İtalya’da faaliyet gösteren bir şirketin kripto parasına yatırım yapmıştım.Del Piero reklamlarında oynuyordu hatta.Sonra bir anda şirketle bağımız yok biz ayrı firmayız diyerek kapatıp gitmeye çalıştılar önceden kılıfını hazırlamışlar.Bilenler için diyeyim blockzincir kontratı imha etmek istediler.Eldeki kripto parayı çok az bir miktar para vererek yatırımcılardan geri almaya çalıştılar ucuza arsa kapatır gibi.Tabii pek kimse yanaşmadı.Sonrasında bazı Abd vatandaşları (Zenginler diye tahmin ediyorum ) Abd’de avukat tutup mahkemeye verdiler.Class action diye geçiyor türkçesini hatırlayamadım.Davanın ilk etabı olumsuz sonuçlandı.Dava hala sürüyor ve isteyen para karşılığında hiç yoktan iyidir diyerek kriptolarını bunlara yolluyor.Anlayacağınız zengin-fakir tecrübeli-tecrübesiz ayırt etmeksizin dolandırılabiliyorsun.Her zaman dikkatli olun.
İlk 2 yani etheriumla BTC hariç tüm hepsinde bu risk var. Mesela 3. Bnb, binance hacklense ne olur, o yüzden ilk 100 deki coinler dışındaki coinlere yüklü girmenizi önermem. Mesela ben paramın 1/20 sini amepaye 1/20 sini gt Tokene attım. Yüksek risk yüksek kazanç mantığı ama yüklü meblağları gömmek çok riskli. Çok kazanma hırsıyla aç gözlülük yapmamak lazım. Mesela etheriuma at parayı 5 sene bekle, 5x belki 10x yapar başka yerdeki riskler de yok.

Birde millet kimliğe takılmış, bugün güvenlikli siteye girerken kimliğini veren insan binance a kimlik vermiyor. Nasıl bankaya hesap açılırken kimlik fotokopisi veriliyorsa aynı olay olarak düşünülebilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık