Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Krallar vs. Efsanevi Amiraller

Hangi takım kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    183
Sengoku'nun Roger karşısındaki durumu max Zoro-Pica gibi olur. Sengoku kafa kafaya 3-4 saat dayanabilirse saygı duyar hatta fanı olurum. Ama malesef durum farklı, görüldüğü üzere ortada belirgin bir seviye farkı var.
Luffy yarın öbür gün beni yakalamak istiyorsanız smokerı yollayın diyecek yani.Wb adamı rocır ile garp ile kendi ile eş tutmuş ettiğin lafa bak.

Hala Katakuri ile Akainu'yu aynı ligde görüyor musun? Öyleyse bu düşüncen normal.
Hala ne demek. Tabiki de ikisi de aynı ligde.
Oden'i görmenin verdiği gaz.
Oden'i küçümseyenler utansın asıl da neyse...:cool:

Amiralleri aşırı derecede küçümsüyorsun.Son savaşta tayfanın rakibi olma potansiyeline Teach ile birlikte sahip olan karakterler sadece onlar.Yonkolar güçlü olsa bile daha akıllı ve stratejik düşunmelerinden dolayı Amiraller bu dövüşte avantajlı durumda.
"akıllı ve stratejik düşünme" fakir avuntusundan başka bir şey değil. Öyle olsa tek tek yonkoulara çökerlerdi öyle olsa scibukai sistemine gerek duymazlardı. Demek ki o çapta değiller uzatmanın manası yok.
Ben de krallar tarafının alacağını düşünüyorum da dövüşler az çok dengeli dostum. Kumda oynamalık bir şey yok. İki taraf da boru değil.
Bence değil. Diğer bildiğimiz amirallerde eklensin belki o zaman denk olur. 4'e4'te hiç şansları yok. Bu kadar açık ve netim.

Genel olarak değerlendirmem savaşan üyeler arasında denk olan Garp belki Sengoku. Akainu ve Kizaru o klasmanda değil.

Luffy yarın öbür gün beni yakalamak istiyorsanız smokerı yollayın diyecek yani.Wb adamı rocır ile garp ile kendi ile eş tutmuş ettiğin lafa bak.
Şu Roger'ın lafını nasıl o kadar abartıp bambaşka yerlere çektiniz ona da hayret ediyorum. Roger orada gelen denizciyi rahatça tokatladığı için dövüşmeye bile değer görmüyor ve "Bari Sengoku ile Garp'ı gönderin" diyor. Mücadeleye değsin, şanıma yaraşsın şeklinde.
Ve orada kendi dengim bunlardırdan ziyade denizcilerin isim yapmış en iyilerini de tokatlamak için söylüyor. Yani Sengoku benim dengim, onunla kıyasıya mücadele ederim gibi bir anlam yok ortada, sizin gibi eziklerim yerine bari Sengoku gelsin onu tokatlayayım diyor.
Beyazsakal olayında da Mf de tüm eski efsaneler övüldü zaten. Denizcilerde de iki isim ön planda. Elbette ki Beyazsakalın rakibi de bu ikisinden birisi olacak. Ancak rakip demek onun dengi demek değildir. Hep tekrar eden konular ancak mesela Garp'ın Ray için dediği cümle güç anlamında çok daha büyük bir anlam taşıyor.
Manganın bende bıraktığı izlenim vs gücü açısından Sengoku'nun Ray ve Shiki , Akainu hatta Oden ile aynı kulvarda olduğudur. Belki Shiki Sengoku'nun üstünde dahi olabilir.

Hangi görüldüğü üzere? Trk atmak istediği için mi Sengoku'yu yollayın bunlar çıtır çerez diyor?
Bana bunu yollayın demek bu benimle aynı seviyede demek mi oluyor?
Cümlelere istediğimiz gibi anlam yükleyebiliyorsak Garp'ın Ray için "Denizciler olarak iki efsane ile aynı anda savaşamayız" sözü çok daha çarpıcı oluyor. Garp Wb ile denk görülüyor. Bu sözden ben Ray> Sengoku anlamı çıkartırım basit cümlelere istediğimiz gibi anlamlar yükleyebiliyorsak.

Hala ne demek. Tabiki de ikisi de aynı ligde.

Oden'i küçümseyenler utansın asıl da neyse...:cool:

"akıllı ve stratejik düşünme" fakir avuntusundan başka bir şey değil. Öyle olsa tek tek yonkoulara çökerlerdi öyle olsa scibukai sistemine gerek duymazlardı. Demek ki o çapta değiller uzatmanın manası yok.

Bence değil. Diğer bildiğimiz amirallerde eklensin belki o zaman denk olur. 4'e4'te hiç şansları yok. Bu kadar açık ve netim.

Genel olarak değerlendirmem savaşan üyeler arasında denk olan Garp belki Sengoku. Akainu ve Kizaru o klasmanda değil.
Akıllı düşünme dediğin gibi fakir avuntusu değil.Big Mom ve Kaido gibi aralarında ki ilişki değişken olan bir ikiliyi Sakazuki kolaylıkla manipüle edebilir.

Şu Roger'ın lafını nasıl o kadar abartıp bambaşka yerlere çektiniz ona da hayret ediyorum. Roger orada gelen denizciyi rahatça tokatladığı için dövüşmeye bile değer görmüyor ve "Bari Sengoku ile Garp'ı gönderin" diyor. Mücadeleye değsin, şanıma yaraşsın şeklinde.
Ve orada kendi dengim bunlardırdan ziyade denizcilerin isim yapmış en iyilerini de tokatlamak için söylüyor. Yani Sengoku benim dengim, onunla kıyasıya mücadele ederim gibi bir anlam yok ortada, sizin gibi eziklerim yerine bari Sengoku gelsin onu tokatlayayım diyor.
Beyazsakal olayında da Mf de tüm eski efsaneler övüldü zaten. Denizcilerde de iki isim ön planda. Elbette ki Beyazsakalın rakibi de bu ikisinden birisi olacak. Ancak rakip demek onun dengi demek değildir. Hep tekrar eden konular ancak mesela Garp'ın Ray için dediği cümle güç anlamında çok daha büyük bir anlam taşıyor.
Manganın bende bıraktığı izlenim vs gücü açısından Sengoku'nun Ray ve Shiki , Akainu hatta Oden ile aynı kulvarda olduğudur. Belki Shiki Sengoku'nun üstünde dahi olabilir.
Valla dostum işine geldigi gibi yorumluyorsun.Kizaru ve Reylih dövüşünde gördük ki denizciler iki efsaneye gayet tecavüz edecek düzeydeymiş.Garpın lafı direk boşa düşüyor.

Rocırın veya Wbnin lafları boşa düştüğü zaman çıkıp söylersin aha böyleymiş diye.Şu anlık benim söylediğim gayet tutarlı bir sav.

Bana bunu yollayın demek bu benimle aynı seviyede demek mi oluyor?
Cümlelere istediğimiz gibi anlam yükleyebiliyorsak Garp'ın Ray için "Denizciler olarak iki efsane ile aynı anda savaşamayız" sözü çok daha çarpıcı oluyor. Garp Wb ile denk görülüyor. Bu sözden ben Ray> Sengoku anlamı çıkartırım basit cümlelere istediğimiz gibi anlamlar yükleyebiliyorsak.
Şu cümleye Pica Zoro benzetmesi yapan adamsın. Başka anlamlar yüklemekten bahsetme lütfen.
Zork güçsüz birisini yenip bana Pica'yı yollayın mı diyecek?

Dostum konuyu da sen açmışsın zaten. Madem Roger yada Wb Sengoku'ya Pica muamelesi çekecek. Oden seviyesinde bir adam ancak. Neden ankete koydun.

Şurada tereddüt edilecek 1 dövüş bile yok krallar açısından.

Roger vs. Garp: Roger'ı takıntı haline getirip yıllarca kovalayıp Roger'ın kendisinin teslim olmasına mı gülersin, Roger'a güç olarak en yakın adam denilip Roger öldükten sonra Wb'nin en güçlü olmasına mı gülersin, denizcilerin kahramanı ünvanını bile ezeli rakibiyle girdiği dövüş sonrası almasına mı yanarsın, 500m ödüllü Chinjao için antrenman yaptığına mı yanarsın. Hayatı başarısızlıklarla dolu bir adam. Öyle ölümüne bir dövüş falan düşünmeyin. Roger 1 kolu olmasa da kazanır.

Wb vs. Sengoku: Açıklama yapmaya gerek bile yok. Wb orta zorlukta alır.

Ray vs. Kizaru: Daha önceki bir mesajim. Ray içinden geçer içindennnn!

Teşbihte hata olmaz. X bir amiralin eline 20 yıl kılıç verme ve bu amiral 76 yaşında olsun. Sonra 76 yaşındaki bu amirali kendisinden 20 yaş daha genç olan 56 yaşındaki Rayleigh'in karşısına çıkar. Sonucu +18 teması içinde değerlendirmek gerekir diye düşünüyorum :fool:
Oden vs. Akainu: "Kaido'nun yenmek için güç toplamak zorunda kaldığı bir adam düşün. Aynı şekilde yenmek için Oden'in oğlunu kullanmak zorunda kalan bir Kaido. Oden'in saflığıyla gücünü karıştırmayın. İkisi çok başka şeyler çünkü. Bu herif doğuştan canavarımsı bir güce sahip."

Kaido'yu kanırtan adam Akainu'ya travmalar yaşatır. Dayanıklılık, fiziksel güç, saldırı gücü, haki gibi etmenlerde üst düzey biri Oden. Bu dövüşü Ray vs. Akainu olarak da değiştirebiliriz hiç fark etmez. Ray de Oden de Akainu'ya kaybetmez.

Amiraller alır demek için seriyi tersinden okumak lazım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık