Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kozuki Oden ve Kaido Arasındaki Güç Dengesi

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    210
Anlayamadığın şeylere fanlık diyerek milleti küçümsemeye çalıştığın için seni banlamam gerekir aslında ama zaten kendi gerekçelerine güvenmediğini göstermiş oluyorsun. Gerçekler acıdır ama kabullenmek lazım bazı durumları. O zaman bir hafifleme rahatlama hissedeceksin emin ol ;)
Obi-Wan'dan beri gücün bu kadar etkili kullanıldığını görmemiştim

Şimdi senin söylemine göre ortada iki tane karakterleri etkileyen psijokolojik etken var ve bu iki durum da nasıl Oden'e yarayabiliyor? İlkinde Oden oğlundan dolayı etkilendi onun lehine oluyor ( ve bu durum güç kıyaslamasına dahil edilmiyor), ikincisinde Kaido travma nedenli psikolojik olarak etkileniyor ve bu durum onu Oden'den güçsüz yapabiliyor( ki bu psikolojik durumu direkt güç anlamında ele alman da işin cabası).

O dövüşte her iki tarafın da açıkları vardı. Kaido avel avel bekliyordu. Oden gelip saldırdı ama indiremedi. Kaido da indirdi. Üstte atılan resimde görünüyor ki ikisi 5 yıl önce gayet denk çizilmişler. Kaido gardını aldığında Oden öyle yardım geçtim diyemiyor. Keza Kaido da. İkisi de açık verdi. Biri indiremedi, diğeri indirdi. Nasıl değerlendirdiğin sana kalmış.
5 yıl sonraki savaş için konuştum zaten. Güç kıyaslaması demişsin de ben darbe alma sebebi için yazdım onu.
Psikolojik durum hakkında da şuan Kaidonun kınlardan darbe alması bir psikolojik durumdur. Belirtmemin sebebi Odenin eğer Momo olayı olmasaydı o darbeyi almayacak ya da belki engelleyebilecek olmasından kaynaklı.
Kaidonun ve Odenin darbe alma şekli senin için aynıysa ayrı mesele tabii. Kaido açık filan vermiyor saldırcakken Oden kesiyor. Odendeyse Momoya döndüğünde saldırıyı alıyor. Neyse fikri değişmeyecek biriyle tartışmaya girilmez

5 yıl sonraki savaş için konuştum zaten. Güç kıyaslaması demişsin de ben darbe alma sebebi için yazdım onu.
Psikolojik durum hakkında da şuan Kaidonun kınlardan darbe alması bir psikolojik durumdur. Belirtmemin sebebi Odenin eğer Momo olayı olmasaydı o darbeyi almayacak ya da belki engelleyebilecek olmasından kaynaklı.
Kaidonun ve Odenin darbe alma şekli senin için aynıysa ayrı mesele tabii. Kaido açık filan vermiyor saldırcakken Oden kesiyor. Odendeyse Momoya döndüğünde saldırıyı alıyor. Neyse fikri değişmeyecek biriyle tartışmaya girilmez
Aynen boş ver. Yazdıklarım bazı kesimlerin hoşuna gitmediği için birazdan banlanabilirim. O yüzden tartışmayı burada bitirelim de ucu açık kalmasın. Teşekkürler.

Haklısın hadi bi de sahnelere bakalım. Saldıran Kaido mu gardını indirmiş yoksa oğlu için endişelenen ve ne yapacağını bilemeyen bir baba mı?
Kaidonun darbe alışı:
Odenin darbe alışı:
ona savunmamı diyorsun sen asdasd pire kadar oden gözükmüyor bile ağaçların arasından kaido ne haki savunması nede sopayı koyabiliyor odene

yani onu bile yapmıyor,en azından üstte atıığım sopayı bile koyardı önüne
İlk Kaido saldırıyo Oden yere düşüyo, ayağa kalkıyo Kaido saldırmak için ağzını açtığında Oden kesiyor. Benim gördüğüm bu. O anda hiçbir şey yapamazdı. Ama Oden orda Momoyu görmese, o an oğlu için korkmasa sopadan kaçabilir. En azından ben böyle yorumluyorum

Kimse seni hoşa gitmeyecek yorumlar yüzünden banlayamaz. Ayrıca ben Tombe'nin orada ciddi olduğunu da düşünmüyorum. Şaka yollu söylemiş gibi görünüyor.
Sorun şu ki ben arkadaşı çok fazla tanımıyorum. O da beni. Aramızda samimiyet olsa şaka yapıp yapmadığını anlayabilirim ve ona göre cevap yazabilirim. Ama tartışmanın ortasında o şekilde çocuk azarlar gibi bir mesaj hiç hoş durmuyor. Kaldı ki yazdığım mesajda herhangi bir hakaret varsa yine banlasın, amenna. Ama o yazdığım mesajı birçok Oden fanı yazıyor zaten. İkinci saldırıyı yapsa ölürdü diye. Benim mesajımdan sonra Mr. Bushido'nun attığı mesaj örneği. Kendi kafamdan uydurduğum bir durum değil. ''Fanlar'' kısmına mı takıldı bilmiyorum ama sitenin adı ''Fan'' zaten. Birçoğumuz birilerinin fanı olarak birilerini savunuyoruz.

Yani böyle ban tehdidi yerine benimle tartışmaya girip beni rezil etmesi daha büyük olaydır. Bundan sonra onu yapsın bence. Banlanınca insanlar beni konuşur ama ben görmediğim için bana giren çıkan olmaz. Beni rezil eder, ondan sonra yazılanları hem ben görürüm hem de diğer insanlar. Daha etkili olur yani. Ki beni rezil etmek o kadar da zor bir şey değil. Acizane olarak bir şeyler tartışmaya çalışıyorum. Yanlışlarım oldu da, olacak da. Ama bu şekilde (tanımadığım için) şaka yollu dahi olsa öyle bir tepki alınca ''Ne oluyoruz'' dedirtti bana. Neyse sağlık olsun. Bundan sonra daha az tartışmaya özen göstereceğim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık