Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kozuki Oden ve Kaido Arasındaki Güç Dengesi

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    210
Oden Kaido'nun eski halinden her türlü güçlü. Kaido'ya "Güçlen, yoksa ileride öperler seni" demiş birisi Oden. Şimdi asıl soru "Kaido güçlendi mi, güçlendiyse ne kadar güçlendi?" olmalı. Bunun cevabını da Luffy ile dövüşünün sonlarında alırız diye tahmin ediyorum.

Oden Kaido'nun eski halinden her türlü güçlü. Kaido'ya "Güçlen, yoksa ileride öperler seni" demiş birisi Oden. Şimdi asıl soru "Kaido güçlendi mi, güçlendiyse ne kadar güçlendi?" olmalı. Bunun cevabını da Luffy ile dövüşünün sonlarında alırız diye tahmin ediyorum.
+1

Adam bildiğin Mihawk'ın Zoro'ya çektiği gibi nutuk çekti. Güçlen, gez dünyayı gör Konya'yı dedi :ehe:

Oden ve Kaido dövüşünde hikaye gelişimini göz ardı edenler var. Odenin yenilmesi gerekirdi. Mangaka isteyseydi Kaido Odeni temiz bir vuruşla yere sererdi. Tartışmaya gerek kalmazdı. Oda neden bu yolu tercih etmedi. Bunu bi düşünmek gerek.

Kaido Odene vururken Oden ona bakmıyordu bile. Bu durumda nasıl Kaido Odenden daha güçlü denebilir. Aksine güçsüzki böyle bi durumdan istifade etme gereği duydu. Evet Oden istemeden olsada hata yapmış neticede dövüşü kaybetmiş.

Güncele gelelim Kaido o günü neden unutamıyor. Mangaka neden Koidonun Oden korkusunu ısıtıp ısıtıp önümüze bırakıyor. Sadece Odenin onu yaralaması mı bu kadar tırsmasının dehşete kapılmasının sebebi...
Hatırlayın, Kınların topluca ilk saldırısında Kaido korkudan çığlık atmış, Bm Kaido öldü mü? diye sormuştu. Kaido o anda öleceğini düşündü. Aynen 20 yıl önce Odende olduğu gibi. Ama Odenle devamı gelmedi. Kınlar ise var güçleriyle saldırdılar sonuçta Kaido Siz Oden gibi değilsiniz onun gibi bir samuray bir daha gelmez dedi. Üstüne şu panelleri bir daha hatırladı. Yani hile olmadan kazanamacağı anı.
Bu sayfaları okuyunca farkettim. Oden 2. Hamleaini yaparken bir daha wanoya gelme kaido diyor. Kaido da kaçıyor odenden o sırada. O detayı daha önce farketmemiştim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık