Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

Şimdi yorum yapmayım. Kitap çıkınca bakacağım duruma. Shallan Hayaletkanlarla ilişkisini sonlandırmıştı. Nasıl bir tepkiyle karşılaşacak onu merak ediyorum.
Bu haftalık okumalar iyi oluyor bence. Manga okumak gibi. Her hafta bölüm yorumları, teoriler vs derken bana kalsa bütün kitap bile böyle yayınlansın daha iyi.

@Tilqi_Gin

Seni kırmayım, yorum yapayım. Üzerine çok düşünmedim ama;
Bölüm başı epiloglarda yine kitaba adını veren kitaptan alıntılar görüyoruz. Buradaki Rüzgar ve Hakikat Şövalyeleri kitabının yazarı kim? Szeth ya da Kaladin olabilir mi?

Szeth'in okuma yazması var, Gavilar'ın son sözlerini yazan ve Dalinar'ı bağdökümcü olma yoluna sevk eden oydu. Halbuki gördük ki Gavilar Fırtınababa ile konuşuyormuş. Kitabın adı da Szeth'in bulunduğu parlayan tarikatı Semadeşenlerin güçlerini ve düsturlarını andırıyor. İlk epilogda "Başından beri izlendiğimi bilmeliydim. Tüm hayatım boyunca, işaretler oradaydı" diyor. Szeth'in daha önce Dinmezfırtınanın geleceğini, parlayanların veya elçilerin döneceğini ileri sürdüğü için Shinovar'dan kovulduğunu biliyoruz, yani bir şekilde geleceğe yönelik çıkarımlarda bulunma konusunda bilgili. Yazarın o olması kuvvetle muhtemel görünüyor.

Kaladin konusunda ise daha sonra ekleme yapacağım :D

5 ve 6. bölümler.
Epigraflar kimin anlatısı çok belirsiz ama bayağı ilk bölümlerden Sanderson zaten 10 yıl Fırtınaışığı yazmayacağım der gibi yazmış duruyor. Bütün karakterlerin üstünde ölüm bayrakları(death flag) yerleştirildi. Kitap şu anlık bayağı iyi gidiyor.

5 ve 6. bölümler.
Epigraflar kimin anlatısı çok belirsiz ama bayağı ilk bölümlerden Sanderson zaten 10 yıl Fırtınaışığı yazmayacağım der gibi yazmış duruyor. Bütün karakterlerin üstünde ölüm bayrakları(death flag) yerleştirildi. Kitap şu anlık bayağı iyi gidiyor.
Dalinar, Navani hedef tahtasında, Garaz Dalinar'ı ordusunun başında istiyor. Dalinar bize bir şey olursa veliahtımız Kaladin olsun diyor. Dalinar Garaz'ın eline düşecek belli ki, Kaladin düşmüş parlayanların öğrendiği gerçeği (Jasnah bilse de yeminini bozmamış) öğrendikten sonra beşinci yeminini edip Urithiru'nun başına geçecek ve parlayan tarikatının adını değiştirerek Rüzgar ve Hakikat Şövalyeleri yapacak, pek tabii Garaz'dan kaçan şarkıcı ve dinleyiciler de ona katılacak. Epigrafın yazarının Shallan ya da Jasnah olması da mümkün artık.

Bu hafta ile beraber güncele geldim @kekomancer ile perşembe günü discord yapacaz yada daha başka bir gün de olabilir ama bu hafta bir konuşalım diyoruz gelmek isteyenlere duyrulur.

@seyyah @Tilqi_Gin
Bana uyar. Güncelden kastın Savaş Ritmini bitirmek mi yoksa 5. Kitap çıkan bölümlerini de mi okudun? Bana uyar da saati ayarlayalım. Akşam 8 gibi boşa çıkartırım kendimi. Çarşamba ve Cumartesi olmasın da diğer günler bana uyar.

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık