Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kozmer (Cosmere) Evreni

Beni de bu belaya @kekomancer başlattı.

Kekem yardır xD
Seri baya büyüdü @Allen 15'e yakın kitaptan bahsediyorum. Bunun bilinciyle başlaman lazım. Başlayacaksan da Sissoylu ilk çağ 3 kitap, Elantris, Savaşkıran, Sınırsız Arcanum diye gitmen daha makul. Sınırısz Arcanum'dan önce Fırtınaışığı Arşivi Kralların Yolu'nu okuyabilirsin. Tabi en makul okuma sırasını @Tilqi_Gin verecektir. Ben kendi deneyimime göre verdim.

Seri baya büyüdü @Allen 15'e yakın kitaptan bahsediyorum. Bunun bilinciyle başlaman lazım. Başlayacaksan da Sissoylu ilk çağ 3 kitap, Elantris, Savaşkıran, Sınırsız Arcanum diye gitmen daha makul. Sınırısz Arcanum'dan önce Fırtınaışığı Arşivi Kralların Yolu'nu okuyabilirsin. Tabi en makul okuma sırasını @Tilqi_Gin verecektir. Ben kendi deneyimime göre verdim.
Gözüm korktu :p
Bu işe en iyisi bulaşmayayım.

Gözüm korktu :p
Bu işe en iyisi bulaşmayayım.
Seriler birbirinden bağımsız olarak da okunabilir.Tabi birbirleriyle bağlantıları var ama bir seriyi okumak için illa diğer bütün kitapları okuyacaksın diye bir kaide yok aslında.Mesela sadece Sissoylu okuyup gayet zevk alabilirsin, baktın yazar gayet iyi ilgini çekti diğer kitaplara da göz atarsın..

Seriler birbirinden bağımsız olarak da okunabilir.Tabi birbirleriyle bağlantıları var ama bir seriyi okumak için illa diğer bütün kitapları okuyacaksın diye bir kaide yok aslında.Mesela sadece Sissoylu okuyup gayet zevk alabilirsin, baktın yazar gayet iyi ilgini çekti diğer kitaplara da göz atarsın..
Öyleyse başlayabilirim.

@Kuzan @Allen
Tek kitap olarak Elantris ile başlayın.
Ardından Sissoylu serisinin ilk çağını anlatan üçlemeyi okuyun.
Sonra yine tek kitap olan Savaşkıran ile devam edin.
Savaşkıran sonrasında Sissoylu 2. çağ ya da Fırtınaışığı Arşivine başlayabilir ya da Sınırsız Arcanum'dan spoiler içermeyen hikayeler okuyabilirsiniz.
Sınırsız Arcanum'u okurken hikaye başlarındaki uyarılara dikkat edin. Bazıları diğer seriler hakkında spoiler içerir. Mesela Sınırsız Arcanum'da yer alan Allomancer Jak hikayesi Sissoylu 2. çağ hakkında spoiler içerebilir.

Kralların Yolu'nu okuyup da bırakan yoktur herhalde. Ama onu okuduktan sonra diğer seriler biraz yavan kalıyor. O yüzden en vasatından başlamakta fayda var, diye düşünüyorum ben.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık