Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Koca Ana Korsanları vs. Beyazbıyık Korsanları

Hangi yonkou tayfası kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    189
WB tarafı ağır ezer geçer, 14 tümen komutanı az bir sayı değil. Olay müttefiklere girse zaten geçmiş olsun 43 müttefik gemi vardı. Wb tarafı çok üstün. Krakere karşı elmas, Anka, ateş gerçekten sağlam özellikler. Şekerle çikolatayla direnemezler.

WB tarafı ağır ezer geçer, 14 tümen komutanı az bir sayı değil. Olay müttefiklere girse zaten geçmiş olsun 43 müttefik gemi vardı. Wb tarafı çok üstün. Krakere karşı elmas, Anka, ateş gerçekten sağlam özellikler. Şekerle çikolatayla direnemezler.
43 müttefik dahil değil yalnız konuya bakarsan.

Tabi yinede Beyazsakal faktörü var belli olmaz, Beyazsakal Bm dövüşünden sonraki durumu önemli bunun için.

Gerek yok zaten 14 tümene karşılık verecek bir güç yok Mom tarafında.
Neden yok? Curiel gibi 10.tümen komutanı daha Moria'yı yenecek seviyede değil. 5.tümenden sonrakiler mf de hep commodore-tuğamiral seviyesindeki adamları hallettiler , önemli birilerini yendikleri görülmedi. Blamenco ve sonrası koramiral seviyesinde adamlar aşağı yukarı.

Bm'nin grubunda 4 tatlı komutan dışında Perospero faktörü var. Tamago var Sanji ile dalga geçen Oven var Daifuku var Pekoms var. Gayette tutarlar Bm korsanlarını. Perospero muhtemelen 2'şerli bile alabilir o adamları. Beyazsakal tayfası Vista'dan sonra Pedro'dan güçlü adam yoktur.

Gerçi Pekoms ile Tamago dahil değil sanırım ama olsun Oven ve Daifuku'da epey güçlü görünüyor.

Neden yok? Curiel gibi 10.tümen komutanı daha Moria'yı yenecek seviyede değil. 5.tümenden sonrakiler mf de hep commodore-tuğamiral seviyesindeki adamları hallettiler , önemli birilerini yendikleri görülmedi. Blamenco ve sonrası koramiral seviyesinde adamlar aşağı yukarı.

Bm'nin grubunda 4 tatlı komutan dışında Perospero faktörü var. Tamago var Oven var Sanji ile dalga geçen Pekoms var. Gayette tutarlar Bm korsanlarını. Perospero muhtemelen 2'şerli bile alabilir o adamları. Beyazsakal tayfası Vista'dan sonra Pedro'dan güçlü adam yoktur.
Pero'yu abartmaya gerek yok. Mom korsanlarında bu saydığın isimler korları ezecek hali yok. Smoker ve Vergo da gördük, Law neler çekti. Sanji çok da güçlü değil. Law bile ona beden değişimi yaptı. Pekoms, Tamago gibi kişileri Smoker tutar. Korlar ezik gösterilse de o kadar ezik değiller. Kor yelpazesi çok geniş. Wb tarafı çok özeldi. Craker mi elmas mı? Moria çok ezmeye gerek yok. Az bir yeteneği yok. Wb tarafını amiral karşıladı.

Perospero 700 Milyon ise Snack en azından 800 Milyon eder. Muhtemelen Perospero 5.en güçlü kişiydi.
5.komutanlara bakarsak hepsi birbirine benziyor.

Brook ve Lafitte'yi zaten benzetiyordum diğerleride cidden benziyormuş.
Buradan Brook > Franky çıkar :good:
Haklı olarak aksini düşünen çok gördüm ama bana hiç öyle gelmiyor.
Jimbei-4 Brook-5....
Güzel tespit :respect:

Brook ve Lafitte'yi zaten benzetiyordum diğerleride cidden benziyormuş.
Buradan Brook > Franky çıkar :good:
Haklı olarak aksini düşünen çok gördüm ama bana hiç öyle gelmiyor.
Jimbei-4 Brook-5....
Güzel tespit :respect:
Jinbei bana göre gelişimi bitmiş bir karakter. Seri sonunda en güçsüz tayfa üyesi olur.
O yüzden 4 Franky olarak kalır.

Pero'yu abartmaya gerek yok. Mom korsanlarında bu saydığın isimler korları ezecek hali yok. Smoker ve Vergo da gördük, Law neler çekti. Sanji çok da güçlü değil. Law bile ona beden değişimi yaptı. Pekoms, Tamago gibi kişileri Smoker tutar. Korlar ezik gösterilse de o kadar ezik değiller. Kor yelpazesi çok geniş. Wb tarafı çok özeldi. Craker mi elmas mı?
Hayır yani Perospero'yu niye abartmayalım? 700 milyon ödüllü adam 200 milyonluk adamlarla aynı seviyedeymiş gibi bakıyorsunuz olaya.

Katakuri, Smoothie, Cracker, Perospero ve Snack bu adamların ödülleri 700'den aşağı değil gördüğün üzere epey ses getiren tipler. Oven ve Daifuku'da muhtemelen 500-550 milyonluk adamlarla eşit seviyededir belki 600 milyon bile ederler bilemeyiz. Sanji mevcut koramirallerin çoğundan güçlüdür Smoker'dende güçlüdür şuan ama Oven mıydı Daifuku muydu onun karşısında ne hale düştü gördük.

Curiel, Blamanko vs gibi adamlar koramirallerle eşleşir en fazla seviyeleri belli. Tabi bm tayfasında yenecekleri adamlar elbette vardır ama Perospero Daifuku Oven gibi kişiler dahil o adamları 2'şer 2'şer hoplatabilir. Durum bunu gösteriyor. Wb'nin 2.tümen komutanı Ace bile 550 milyondu, Ace boşalan koltuğa oturmuştu Teach'a diyordu sen geçebilirsin diye o yüzden 2.tümen komutanı bile 550 milyon diye ezik demiyorum tabiki ama boşalan koltuğa oturduğundan pek etkisi olacağını düşünmüyorum.

Ace , Oven ve ya Daifuku ile eşleşirdi muhtemelen. Katakuri , Marco'yu alır. Jozu Smoothie'yi indirir. Perospero'da Vista ile eşleşir kimin kazanacağını bilemem tabiki. Ace'le kapışan Daifuku ve ya Oven'dan birisi olacağı için diğeri ve Cracker diğerlerini indirirler. Jozu Smoothie'yi yense dahi Katakuri'ye karşı ikisininde yorulmuş haliyle pek şansı olacağını sanmıyorum.

Katakuri vs Marco - Katakuri kazanır
Jozu vs Smoothie - Jozu kazanır
Vista vs Perospero - Belirsiz ( Yinede Perospero alır gibi geliyor )
Daifuku vs Ace - Belirsiz
Cracker, Oven ve diğerleri vs 5.tümenden sonrakiler
Snack vs Thatch ( Thatch'ın pek güçlü birisi olduğunu sanmıyorum ben, meyvesiz Teach tarafından öldürülmüş. Snack hakkında pek bilgimiz olmasada Snack'in alacağını düşünüyorum Perospero gibi bir adamı gördükten sonra.

Brulee'nin bile baya yardımı dokunur. Beyazsakal hastalıklıysa yani mf deki haliyle ise zaten Bm'yi alacağınıda zannetmiyorum ama zirve haliyle Beyazsakal faktörüyle alabilirler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık