Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Koby

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 192 61.5%
  • Sevmem

Kullanılan: 120 38.5%

• Kullanılan toplam oy
    312
Coby'i güçsüzlüğünden dolayı herhangi bir nefret mıknatısı olarak düşünmüyorum. Az gösterilmekle de bir bağıntısı yok olayın. Çeyrek arc'lık muazzam karakterler de var. Ayrıca kimse kusura bakmasın ama Coby'nin karakter gelişimi gayet kötü. İyi yönde ilerliyor olması iyi işlendiği anlamına da gelmiyor. Zihinsel olarak herhangi bir gelişim sunuyor olması da seride bir işe yaramıyor. Hayatı boyunca travmatik anılar yaşayan tonlarca karakterin içinden tepki alan bir Çöpy'nin varlığı çok da garipsenmemeli. Kendi tercihlerini yaptığı 'iddia' edilen bir karakter ancak bu kadar saçma çizilirmiş. Ayrıca anlık olarak denizci olmaktan mutluluk duyması bile sevmemem için yeter benim kişisel olarak. Sadece son cümlemi kendime has yazdım orası karışmasın :D
Ya iyi işlenmeyen gereksiz normal bir karakterse öl vs denmesi bana ağır geliyor kb dlöedşemdoen

Buna çok katılıyorum bu arada, karakter gelişimi için hiçbir dayanak yok havadan power up alıyor
Zaten her gidip gelişinde değişip güçleniyor eğitimini görmüyoruz etmiyoruz :/

Coby'i güçsüzlüğünden dolayı herhangi bir nefret mıknatısı olarak düşünmüyorum. Az gösterilmekle de bir bağıntısı yok olayın. Çeyrek arc'lık muazzam karakterler de var. Ayrıca kimse kusura bakmasın ama Coby'nin karakter gelişimi gayet kötü. İyi yönde ilerliyor olması iyi işlendiği anlamına da gelmiyor. Zihinsel olarak herhangi bir gelişim sunuyor olması da seride bir işe yaramıyor. Hayatı boyunca travmatik anılar yaşayan tonlarca karakterin içinden tepki alan bir Çöpy'nin varlığı çok da garipsenmemeli. Kendi tercihlerini yaptığı 'iddia' edilen bir karakter ancak bu kadar saçma çizilirmiş. Ayrıca anlık olarak denizci olmaktan mutluluk duyması bile sevmemem için yeter benim kişisel olarak. Sadece son cümlemi kendime has yazdım orası karışmasın :D
Aksine ben çok iyi işlendiğini düşünüyorum. İşlendiği kadarıyla en azından.
Koby hayalleri ve amacı olan bir çocuktu ancak güçsüzlüğünün farkındaydı. Korkusuz da değildi. Zayıflığı sebebiyle ölmekten korkuyordu. Luffy ile tanışması onu korkusuz yapmadı ama cesaretli yaptı. Böylece Alvida ile anlık da olsa yüzleşebildi. Burada aldığı sadece cesaret power-upıydı. Luffy olmasa yine ölüp giderdi. Bundan sonra sıradan denizcilere göre daha istekli ve azimli bir şekilde çalışarak yükselecekti bu haliyle bile yaşlanınca Koramiral olma ihtimali vardı hele hele şeytan meyvesi falan yerse.. Sonra Haki Master Garp'ın eğitiminden geçti böylece meyve yemeden de ilerleyen yaşlarda Koramiral olma.ihtimali sırıtmayacak bir karakter oldu.

Koby'nin naif bir yapısı temiz bir dünya görüşü vardı. Böyle birinin savaş meydanında ölen yoldaşlarına yardım edememesi ve devamında gereksiz yere ölen denizcilerle empati yapması onların acılarını duyması gözlem hakisini tetikledi. Bu da çok güzel işlendi. Bu sıçramanın sonucunda bu doğrultuda devam eden eğitim de en son gördüğümüz hali ile sonuçlandı. Şu an çok genç yaşta en azından Koramiral olacağı kesin olan bir karakter. Bir de güzel bir meyve yerse orta yaşlarda Amiral olmaması için hiçbir sebep yok.

Animenin ilk bölümünde rahatsız edici bulsam da seri ilerledikçe o anların da gerekli olduğunu düşünüyorum. Farklı zaman dilimlerinde görsek de aslında seride çok az yer almış biri karakter olarak çok iyi işlendiğini düşüyorum.

Son düzenleme:
2 yıl önce Usopp > 2 yıl önce Koby
2 yıl sonra Koby = Boa Hancock
Daha ne gelişim göstersin, seriye çöpün çöpü olarak başladı şimdi şiçi avına gönderiyorlar. Seriye 0 dan bile başlamadı bu karakter, serinin başında 0 noktası denilebilecek herhangi bir denizci askerinden daha güçsüzdü.
İşlenişi de yok gibi bir şey zaten, beğenip beğenmeyecek bir şey yok ki. :/
Serinin diğer karakterlerine göre karizmatik ya da sivri uçlu bir karakter değil sadece. ;/

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık