Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Koby vs. Crocodile

Hangisi Yener

• Kullanılan toplam oy
    180
  • Bu anket kapanacak: .
One Piece serisinin mangakası Oda bey güç dengelerine muhtemelen
bu şekilde tepki veren bir insan. Alabasta'da Luffy'den dayak yiyen birinin bu olaydan 2 yıl sonra komutan düzeyinde dönmesi için ( Hele bu yaştan sonra ) Luffy'nin potansiyeline yakın bir potansiyeli olması lazım ki bu saçmalık olur herhalde . Benim için en azından . Ama şöyle bir durum var ki Oda mantıklı olup olmamasını önemsemeden istiyorsa komutan düzeyinde getirir timsah reisi . MF'da ki durumu ile Alabasta'da ki durumu kıyaslanamaz . Hatta istiyorsa Morgan'ı bile Koramiral olarak getirir . Bu adam muhtemelen Crocodile gibi bir karakteri erken sildiği için pişman olup seriye sokmaya çalışıyor . Timsah fanatiği de değilim ayrıca . Biraz fazla taraflı düşünüyorsun bence . Özür dilerim ama Crocodile konusunda senin mesajlarına ciddi bir şekilde cevap verecek fazla insan kalmadı artık . Bu durumun mantıksız olsa da gerçekleşeceğine inanman inanmıyorsan bile aksini iddia etmekten vazgeçmen gerekiyor bence . Tabii sen bilirsin .
Yav bilader bu adamın yersiz abartılması saçma geliyor bana. Yani serideki misyonunuda doldurmuş karakter. Yaptığı atarlardan güç seviyesi çıkartıyonuz başka birşey değil bu yaptığınız.

Oda bu adamı boss olarak karşımıza taa Alabasta'da çıkarmış, uzun arc yapmış falan o yüzden önemli karakter olayı hikayeden ibaret, o fanların uydurması yani.

Yapacağı en baba iş Gl başındaki Alabasta'yı katakulli ile ele geçirmek olacaktı muhtemelen onu bile eline yüzüne bulaştırmış bir low kendisi.

Mf'deki Croco ile Alabasta'daki Croco arasındada bir fark yok, sizler farklı görüyorsunuz.

Bak bakalım Luffy karşısında ne hale düşmüş Mf'de ;

Buradan ne sonuç çıkıyor? ''Luffy daha önce dövdüğü adama yenilmez unutun onu '' sonucu çıkıyor.

''Oda isterse komutan seviyesinde çıkartır '' altı boş bir cümle gene kusura bakma. Öyle bir dünya yok arkadaş. O zaman Moria'da Kaido seviyesine çıksın ne ala? Buggy'de koramiral üstü seviyeye çıkar artık. Herkes acayip derecede güçlenecekse işimiz var.

Burayı geçersek ____________________

Luffy, Crocodile'ı yendikten sonra cp9 üyeleri Luffy'i kaale bile almamıştı. Blueno bile '' Oturup sana yenilecek değilim '' diye dalga geçiyordu Luffy ile. Luffy, Blueno'ya bile gear 2 açıp işini bitirdi, düz haliyle yeterli seviyede olmadığını söylüyordu. Crocodile için gear2'ye falan ihtiyaç bile duymamıştı. Seviyeler daha ne kadar belli edilebilir bilmiyorum.

Croco mf'de göründü diye sükse yaptı fanlar tarafından ama emin olun low level cp9 üyeleride çıksaydı mf ve impel down'da '' Onun misli '' kadar iş yapardı zaten.

Mr3 Buggy gibi örnekler varken mf savaşında Croco'yu övecek birşey yok yani. Buggy zaten mf sonrası efsane korsan oldu resmen, Mr3 ise yardımlarıyla azımsanmayacak birşey yaptı. Croco, 2 tane süprüntü teklemiş çok büyük iş değil bunlar anlayacağın.

Üye silindi 1004

Neden Crocodile makarnanın tekidir? Aslında konu açmayı düşündüm fakat buraya yazmanın daha yararlı olacağına karar verdim.

Crocodile güç olarak serinin en balon adamlarından biridir.

Her şeyden önce bu arkadaştan biraz uzaklaşalım. Luffy'nin diğer dövüşlerine kafa yoralım biraz. Mesela Enel vs Luffy'e bakalım. Hem logia olduğundan sağlıklı bir kıyaslama olur bizim için.

- Bu adamın meyvesi Luffy karşısında patatesti. Fakat Enel, kendini ezdirmedi. Çünkü kendisi dövüş sanatlarında yetenekli birisiydi ve fiziksel olarak da güçlüydü. Sopasını da çok iyi kullanıyordu. Ayrıca mantrası zirveydi. Şimdi diyeceksiniz meyve ile güçlendirdi. Cıkk Gökyüzü adasındaki kız çocuğu gibiydi Enel. Doğuştan mantra bombası. Meyve sayesinde bunu kusursuz bir seviyeye çıkarmış orası ayrı. Meyvesi etkisiz kaldığı anda yakın dövüş silahıyla şov yapıyor Luffy'e. Kendini savunup ezdirmiyor.

- Şimdi biraz fazla ileri saralım. Katakuri dövüşüne gelelim. Kata ve Luffy bi noktadan sonra meyve güçlerini sallıyor. Birbirlerine Allah ne verdiyse indiriyor. Dövüş şöleni izliyoruz. Ağız yüz yumruklamaca.

- Şimdi biraz geri saralım. Doffy'e gelelim. Tam bir şovmen meyveye rağmen Luffy ve Law'ı eğlencesine tekme tokat dövüyor. Ağızlarına yüzlerine vuruyor. Doffy'nin tekme atma konusunda kenpo ustası Sanji'den hiçbir eksiği yok. Ağız yüz demeden tekmeyi indiriyor. Lastik Luffy'i bile inletiyor.

- Şimdi konuyla alakasız bir noktaya gidelim. Marco Kelepçesi adını verdiğim bir değerlendirme şekli var. Marco'yu gömmek için vermedim bu ismi fakat durum Marco'nun başına geldi. Kısaca olay şu. Bir karakter Marco gibi kelepçe yerse dövüşmeye devam edebilir mi?

- Doffy'e taksak kelepçeyi yumruk tekme yardırmaya devam eder.

- Kata'ya taksak bela olur hiçbir şey kaybetmez.

- Enel'e taksak kendini sağlama alır.

Şimdi Crocodile'a kelepçe taksak ne olur? Bakın saydığımız tüm adamlar yakın dövüşte dehşet saçıyor. Kılıç, sopa veya en olmadı el kol. Crocodile artık meyvesi fayda etmediğinde ne yaptı peki? Luffy yakın dövüş hevesiyle yanıp tutuşurken.

Zehir çıkardı arkadaşlar adam. Kılıç ustalığı desen yok. Kenpo ya da öküz gibi fiziksel dövüş desen yine yok. Şimdi Jozu'yla Dof'la kanca tokuşturma atarlar ama yemez. Bu adam nasıl dövüş yetenekleri 100/100 olan Coby'i yensin?

Neden Crocodile makarnanın tekidir? Aslında konu açmayı düşündüm fakat buraya yazmanın yararlı olacağına karar verdim.

Crocodile güç olarak serinin en balon adamlarından biridir.

Her şeyden önce bu arkadaştan biraz uzaklaşalım. Luffy'nin diğer dövüşlerine kafa yoralım biraz. Mesela Enel vs Luffy'e bakalım. Hem logia olduğundan sağlıklı bir kıyaslama olur bizim için.

- Bu adamın meyvesi Luffy karşısında patatesti. Fakat Enel, kendini ezdirmedi. Çünkü kendisi dövüş sanatlarında yetenekli birisiydi ve fiziksel olarak da güçlüydü. Sopasını da çok iyi kullanıyordu. Ayrıca mantrası zirveydi. Şimdi diyeceksiniz meyve ile güçlendirdi. Cıkk Gökyüzü adasındaki kız çocuğu gibiydi Enel. Doğuştan mantra bombası. Meyve sayesinde bunu kusursuz bir seviyeye çıkarmış orası ayrı. Meyvesi etkisiz kaldığı anda yakın dövüş silahıyla şov yapıyor Luffy'e. Kendini savunup ezdirmiyor.

- Şimdi biraz fazla ileri saralım. Katakuri dövüşüne gelelim. Kata ve Luffy bi noktadan sonra meyve güçlerini sallıyor. Birbirlerine Allah ne verdiyse indiriyor. Dövüş şöleni izliyoruz. Ağız yüz yumruklamaca.

- Şimdi biraz geri saralım. Doffy'e gelelim. Tam bir şovmen meyveye rağmen Luffy ve Law'ı eğlencesine tekme tokat dövüyor. Ağızlarına yüzlerine vuruyor. Doffy'nin tekme atma konusunda kenpo ustası Sanji'den hiçbir eksiği yok. Ağız yüz demeden tekmeyi indiriyor. Lastik Luffy'i bile inletiyor.

- Şimdi konuyla alakasız bir noktaya gidelim. Marco Kelepçesi adını verdiğim bir değerlendirme şekli var. Marco'yu gömmek için vermedim bu ismi fakat durum Marco'nun başına geldi. Kısaca olay şu. Bir karakter Marco gibi kelepçe yerse dövüşmeye devam edebilir mi?

- Doffy'e taksak kelepçeyi yumruk tekme yardırmaya devam eder.

- Kata'ya taksak bela olur hiçbir şey kaybetmez.

- Enel'e taksak kendini sağlama alır.

Şimdi Crocodile'a kelepçe taksak ne olur? Bakın saydığımız tüm adamlar yakın dövüşte dehşet saçıyor. Kılıç, sopa veya en olmadı el kol. Crocodile artık meyvesi fayda etmediğinde ne yaptı peki? Luffy yakın dövüş hevesiyle yanıp tutuşurken.

Zehir çıkardı arkadaşlar adam. Kılıç ustalığı desen yok. Kenpo ya da öküz gibi fiziksel dövüş desen yine yok. Şimdi Jozu'yla Dof'la kanca tokuşturma atarlar ama yemez. Bu adam nasıl dövüş yetenekleri 100/100 olan Coby'i yensin?
Hayır bir de diyor ya ''ben meyvesine güvenen aptallara benzemem'' gülmemek elde değil.

Yani serideki misyonunuda doldurmuş karakter.
End of the story. Adamın ne adam akıllı devirdiği biri var ne de dandik meyvesinden başka birşeyi. Luffy daha serinin başında bunu yendi, şakalaşırken bile g2 açan karakter Crocoyu g2'siz yendi. İnsanlar Luffy ana karakter olur öyle diyor ama alakası yok. Demek ki Crocodile serinin başlarında harcanacak kadar güçsüz ve ÇAPSIZ bir karakter.

Üye silindi 1004

Hayır bir de diyor ya ''ben meyvesine güvenen aptallara benzemem'' gülmemek elde değil.
Alabasta zamanı Luffy’le Crocodile’a kelepçe taksak Luffy döver.

Marineford dönemi kelepçe taksak yine Luffy döver.

Günümüz de taksak Luffy bu sefer öldürür.

Alabasta dönemi Luffy’le Dof’a kelepçe taksak. Dof tek atar.

Crocodile meyvesiz 0 bir adam. :hhh:

Gökten su düşme gibi absürt bir iki şey yaşandı eyvallah ama Luffy o dövüşte Croco'yu çamaşır gibi çitiledi la. Baya baya ağzını yüzünü hoşaf etti, duvarlardan duvarlara vura vura kafasından kıvılcımlar çıkarttı. O derece fiziksel fark vardı arada. Luffy&Croco dövüşünden saçma sapan örnekler görmekten sıkıldım artık.

Üye silindi 1004

Alabasta dövüşü su topu hariç tutarlıydı. Luffy daha East Blue’da hiçbir destek almadan çıplak eliyle çelik parçalıyordu. Çıplak eliyle çelik parçalayan adam her türlü Crocodile’ı yener.

Mesela Enel vs Luffy'e bakalım. Hem logia olduğundan sağlıklı bir kıyaslama olur bizim için.

- Bu adamın meyvesi Luffy karşısında patatesti. Fakat Enel, kendini ezdirmedi. Çünkü kendisi dövüş sanatlarında yetenekli birisiydi ve fiziksel olarak da güçlüydü. Sopasını da çok iyi kullanıyordu.Meyvesi etkisiz kaldığı anda yakın dövüş silahıyla şov yapıyor Luffy'e. Kendini savunup ezdirmiyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık