Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Tavsiye

Ben filmini falan bilmem. Kitaplarından bahsediyorum.

Bu arada kitap/film demişken bir film fragmanı gördüydüm "Bayan Peregrin'in tuhaf çocukları" diye.
İzlemek istedim ama kitabı varmış. Kitabı okunmaya değer mi yoksa filmini izleyip geçeyim mi?

Bilgisi/fikri olan.
Ben filmini izlemiştim onun ama sonra bıraktım. Abartılmış bir seri gibi geldi. 10 üzerinden puanla desen belki 6-7 puanlıktır. Bazı yerlerde 7.5 olur belki ama pek sanmam.

Not: Sonra bıraktım yanlış bir ifade olmuş, affedersin. Devam filmlerini izlemedim.
Bari şüphelilerin resimlerini duvara yapıştır, ondan sonra şupheliler arasindan bağlantı kur :oleyo2:
Oha çok iyi fikir. :hmm:

Son düzenleme:
Maksat sataşmak. :oleyo2:

Kolayı çözdük işte. :oleyo2: Gerçi o da başkalarına zormuş. Zoru da çözememiş değil çözmeye üşenmişim. Film izlerken durdurup üzerine bir saat düşünesim geldi ne yalan söyleyeyim. :(

Unutmam, unutmam. Kalite kontrol @Gümüş 'ün olacak.
Ooo. Sonunda yazmaya karar verdin. Seve seve okuruz. Van Dine'in polisiyenin 20 kuralı diye bir listesi var. O model çok yardımcı olabilir aslında. Ona uyup da iyi bir polisiye çıkarmamak zor bence.

Ooo. Sonunda yazmaya karar verdin. Seve seve okuruz. Van Dine'in polisiyenin 20 kuralı diye bir listesi var. O model çok yardımcı olabilir aslında. Ona uyup da iyi bir polisiye çıkarmamak zor bence.
Teşekkürler. Baktım kurallara da mantıklıymış tabii ki. Bilhassa ilki. Sherlock sınıfta kaldı bile. :oleyo: Kitap değil de hikâye olacak. Lakin sınırlarını farklı bir şekilde zorlayacağım. Modernlik iyidir. :p

Oğuz Atay'ın ilk hangi romanından baslanılmalı ?
Yazarin hayatını okuyunca derinden etkilendim, en azından bir kitabını da olsa okuma isteğim oluştu.
Korkuyu beklerken'i düşünuyorum hikaye olarak ama Tutanamayanlar gibi dev bir yapıt var. Yorumları okuduğum da "Korkuyu Beklerken" ile başlamanın daha yerine olduğu söylenmiş. Fikri olan var mi?

Oğuz Atay'ın ilk hangi romanından baslanılmalı ?
Yazarin hayatını okuyunca derinden etkilendim, en azından bir kitabını da olsa okuma isteğim oluştu.
Korkuyu beklerken'i düşünuyorum hikaye olarak ama Tutanamayanlar gibi dev bir yapıt var. Yorumları okuduğum da "Korkuyu Beklerken" ile başlamanın daha yerine olduğu söylenmiş. Fikri olan var mi?
Korkuyu Beklerken'i oku. Orada farklı hikâyeler var. Hoşuna gitmezse okumazsın bir daha. Tutunamayanlar'ın yalnızca neden anlattığını anlayamadığım 100 sayfalık bir bölüm var. Pardon, anlattı demişim. Yine de severim gerçi, bakma laf attığıma. :oleyo2:

Korkuyu Beklerken'i oku. Orada farklı hikâyeler var. Hoşuna gitmezse okumazsın bir daha. Tutunamayanlar'ın yalnızca neden anlattığını anlayamadığım 100 sayfalık bir bölüm var. Pardon, anlattı demişim. Yine de severim gerçi, bakma laf attığıma. :oleyo2:
Genel olarak anlattığı duygu için ve yazar yasadığı sıkıntıyı kitaplarinda dile getirip kendi duygusunu yaşattığı icin almak istiyorum. Tutunamayanlar icin yarida birakilmislar arasinda 1 ci sirada deniliyor fikrin nedir?

Genel olarak anlattığı duygu için ve yazar yasadığı sıkıntıyı kitaplarinda dile getirip kendi duygusunu yaşattığı icin almak istiyorum. Tutunamayanlar icin yarida birakilmislar arasinda 1 ci sirada deniliyor fikrin nedir?
Ben lisede 1 haftada falan okumuştum. Hocayla iddiaya gitmiştik çünkü. Okuyamazmışız. Peeh. Zor kitaptır, o dediğim yüz sayfalık kısım da buna bir sebep ama belki de çok daha zorlayan yerleri de var. O kitabı okuyabilecek kişi sayısı kültürel sebeplerden dolayı her geçen gün azalıyor. Ancak madem ki hayat hikâyesi ilgini çekti. Bu kitapta Oğuz Atay'dan pek çok şey bulacağına emin olabilirsin. Dişini sık ve oku derim.

Ben lisede 1 haftada falan okumuştum. Hocayla iddiaya gitmiştik çünkü. Okuyamazmışız. Peeh. Zor kitaptır, o dediğim yüz sayfalık kısım da buna bir sebep ama belki de çok daha zorlayan yerleri de var. O kitabı okuyabilecek kişi sayısı kültürel sebeplerden dolayı her geçen gün azalıyor. Ancak madem ki hayat hikâyesi ilgini çekti. Bu kitapta Oğuz Atay'dan pek çok şey bulacağına emin olabilirsin. Dişini sık ve oku derim.
İlk once mesajın tesekkur ettim. Tutunamayanlarin seviyesi üst bir kitleye hitap ediyorsa maalesef ben bunu okuyamam/anlayamam.Sayet baslangıc kitabi olarak almayı düşünüyorum. Hikayeler'den başlamak daha iyi gibi geliyor. Eğer bir zaman sonra "bu seviyeye gelebilmişim" dersem alabilirim anca Tutanamayanları. Korkuyu Beklerken hakkında ne diyebilirsin?

İlk once mesajın tesekkur ettim. Tutunamayanlarin seviyesi üst bir kitleye hitap ediyorsa maalesef ben bunu okuyamam/anlayamam.Sayet baslangıc kitabi olarak almayı düşünüyorum. Hikayeler'den başlamak daha iyi gibi geliyor. Eğer bir zaman sonra "bu seviyeye gelebilmişim" dersem alabilirim anca Tutanamayanları. Korkuyu Beklerken hakkında ne diyebilirsin?
Bir üst kitleye hitap ediyor diye demedim ya. Sabırla okumak gerekiyor. Hızlıca tüketebileceğin bir kitap değil, bunu yalnızca kitap uzun diye söylemiyorum. Kitaba dair bir şeyler söylersem de tadı kaçar diye düşündüğümden sakınıyorum.

Bence Korkuyu Beklerken'i okuman en iyisi olacak. Hem tarzını anlayacaksın hem de birtakım ilginçlikler göreceksin. Oğuz Atay kafası neymiş neymiş, işte buymuş dersin. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık