Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] King

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 84 72.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 32 27.6%

• Kullanılan toplam oy
    116
Enma olmadan tokatlayabilecek olsa, Enma'yı bir kenara bırakıp öyle dövüşe devam ederdi. Çünkü kılıç onun hakisini emip kurutuyordu.
Kingi yenmesinde Enma önemli gibi gözükse de asıl olay bence Zoro'nun kılıcına kral hakiyi yedirmesi oldu. Yani Zoro'nun kullandığı kılıçlar içinde enma olmasa da wado ya da kitetsu da iş görürdü. Ama yine de bu kral hakiyi öğrenmesini dolaylı yoldan Enma sağlamış oldu.
Enmayı stabilize etmeye çalışırken kral hakinin mantığını anladı böylelikle. Eğer enma olmasaydı bunu daha zor bir deneyim ile yapacaktı. Savaşın başlarında enma dezavantaj sağlarken (zoro sürekli bu kılıç beni öldürecek diyor çünkü, king de onaylıyor) savaşın sonlarına doğru bunu avantaja çevirdi. Enma'nın ön planda tutulmasını Oden'e bağlıyorum. Mangaka bir şekilde Odeni wanoda yaşatmak istedi. Bunu kılıçlar, samuraylar ve kaido ile de başardı. Bu hikaye ile var olan karakterlerin için boşalttı bana kalırsa. 20 yıl önce ölmüş gitmiş adam sanki dün gece ölmüş gibi garip bir canlılık ile seride yaşatılmaya çalışılıyor.

Kral hakili diğer saldırıların güçsüz olduğunu düşündüren ne ? King'in devrilmemiş olması mı :oops: Zoro'nun önceki saldırıları da çok güçlüydü. Şöyle ifade edeyim sana bak..

Zoro'nun kral haki kullanmadan attığı shishi son son bile King gibi dayanıklılığı daha bıyıkları terlememişken hükümet tarafından test edilen ve yine güç delisi olan Kaido tarafından daha o yaşta taktir edilip sağ kol olmasını sağlayan King'in o saldırıda gözlerinin pusulası kayıyor. Sadece bu saldırı bile hayvani derecede güçlü bir saldırı. Hatta King bu saldırıdan sonra kendini iyileştirince Zoro şaşırıyor. Şimdi sen bu saldırının üzerine kral hakili yapılan saldırıları düşün. Ve unutma Luffy'nin Kaido'dan tek yerken şu an Kaido'ya dövüşmesini sağlayan gücü kral haki. Heh ona göre aklında ölç-biç. King bu saldırılardan birkaç tane yiyor ki yediği son saldırı hem kral haki boyutu/yoğunluğu olarak devasa bir saldırı hem de King'i ateş kesme tekniğiyle tufaya getiren terse yatıran bir saldırı.

Şu saldırı bırak hırpalanmış King'i, sağlam King'i bile teke götürebilecek bir saldırı. Ve yine unutma Canavar Korsanları dayanıklılık üzerine inşa edilmiş bir tayfa. Bu tayfada Jack'ten tut Kaido'ya kadar herkes dayak arsızı. Jack Yk3 olmasına rağmen Yk2 seviyesi bir dayanıklılığı var. King'in de aynı şekilde yk1 olmasına rağmen Yk1'lerden daha üst düzey bir dayanıklılık gücü var. Yani şu saldırıyı amiral yese, amiral nalları dikmez diyemez kimse. Bunun garantisini veremez. Öyle bir saldırı bu.
Güçsüz değil sıradan bir kralın haki saldırısı. Final saldırısının 10'da biri bile etmezler yani. Yoksa kral hakili saldırılar mutlaka belli bir seviyenin üzerindedir.

Kral hakisiz saldırıyı fazla büyütüyorsun. Çatıda Enma desteği olmadan Kaido'ya çizik bile atamadı. Bu seviyenin adamları için yetersiz kalıyor. Asıl tartıştığımız hız konusunda da cevap vermemişsin. Ben King daha zeki işlenebilirdi, 3-5 numara yapabilirdi diyorum sen gelmişsin Zoro'nun saldırısını övüyorsun. Kral hakili saldırısı güçsüz deyip gömsem neyse.

Özellikle Akainu teke gitmez bu arada. Deprem meyveli WB yumruğu yedikten sonra ayağa kalkan bir adam. Siz şimdilik abartıyorsunuz ama amiraller bu seviyenin üstünde. Zoro dahil bütün sağ kolları alırlar.

Irk mevzusuna girse iyi olurdu. Gücü falan umursanacak birisi değil kendi adamlarından yüzünü saklayan birisi. Alev yeteneğini hökümet kopyalayıp yeni px lere vermiş ise ne ala...

Tam tersi bir durum söz konusu. Ateş kesme, kral haki, Enma. Mangaka Zoro'ya King'i yenmesi için herşeyi verdi. King'i güçlü gösterme gibi bir amaç olduğunu düşünmüyorum.
Ateş kesme olayı zaten PH'de Kinemon yaptığından beri ondan öğrenmek istiyordu. Çok da şaşırtıcı bir olay değildi bu beklenen bir şeydi. Kral haki ve enma birbirine bağlı olaylar gibi duruyor. Enma başlarda power up dan ziyade hakisini emcükleyen bir kılıç gibi gösterildi hep. Yani kaynak zoro. Enma'nın tek olayı Zoro'ya kral hakiyi kılıcına nasıl yedireceğini anlamasını sağladı. Burada tek sorun bunları çok kısa sürede yapması oldu bence. Bana kalırsa king ile mücadelesi biraz daha uzun olabilirdi.

Luffy'de kral hakiyi defalarca bilinçsiz kullanarak aktif etti lakin 5 dakika sonra profesör ordinaryus olmadı hemen öğrenmedi, ne olduğunu bile bilmiyordu, farkında bile değildi. Aktif olunca şipşak öğrenmiyorsun bu gücü. Mantık sınırlarını geçen ben değilim yani.
Bana ne lütfüden ?
Buggy'de de kral haki yok eee ? Ne alaka.

Oda'nın işlemeyerek yazık ettiği bir karakter daha. Önden ırk mevzusunu çıtlatınca güzel bir fb gelecek sandım ama yalan oldu. İki panelle geçiştirdi, ne olduğunu da anlayamadık. Dövüş desen; ne haki kullandı ne de doğru dürüst bir meyve kullanımı gösterdi. Sadece Zoro'nun zorlandığını gördük. Sanki geçmiş bölümlerin özetini izlemiş de dövüşü oradan takip etmiş gibi hissediyorum kendimi. Rezalet bir yazarlık.

Eline sağlık. @Smoker -san.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık