Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Kimetsu no Yaiba (Demon Slayer)

Peki şöyle sorayım.Mugen Train arcında Rengoku yerine Obanai olsaydı?
Obanai'nin ne kadar güçlü olduğunu yazar zaten son fight içerisin de gösterdi. Rengoku biraz Tanjiro'nun Hinokami Kagura'sı için feda edilen bir karakter oldu diyebiliriz. Ama ikisi arasındaki güç farkını anlatmak istersek. Rengoku 78 Obanai 88 civarı diyorum ben.

Rengoku bu kadar handikapa rağmen bir insanın ulaşabileceği yegane seviyede diyebiliriz. Gerçekten bambaşka bir adam Rengoku. Çok büyük 3 handikapa sahip: (Spoilerli alan)

1- Bir Alev Hashirası ustası yoktu.Kendi kendini yetiştirdi. Okuduğu kısacık ve yarım yamalak Alev Nefesi teknikleri kitabından öğrendikleriyle yükselebildi. Mugen Train'i tekrar izleyince daha iyi anlayacaksınız, Rengoku o kadar az teknik kullanıyor ki, hep aynı teknikleri tekrar ediyor. Çünkü onu eğiten yok. Tek Alev Hashirası olan Babası nefret ediyor ondan. (Zaten Alev Hashiraları soydan gelir, herkes kafasına göre olmuyor) Kitaptan öğrendikleri kadarıyla kendi kendini geliştiriyor. Tam olarak kaç tane Alev Nefesi tekniği var bilmiyoruz ama Rengoku birçok Alev Nefesi tekniğini bilmiyor. Buna rağmen Alev Hashirası oluyor.

2- Diğer Hashiralardan farklı olarak Leke çıkmıyor. Leke çok sonra ortaya çıkan bir mesele. Bu yüzden diğerlerinden daha da geride bir sıralamada olması normal.

3- (Sonradan hatırladım editleyerek ekliyorum üçüncüyü) Saydam görüş farkı da var. Rakibin gücünü ve hareketlerini anlamana yarıyor.Bu daha sonra ortaya çıkan birşey ve Hashiralara muazzam yarar kazandırdı bu teknik. Özellikle de Kokushibo dövüşünde.

(Kızıl kılıç rengini eklemiyorum o sadece iblislerde işe yarıyor)

Bu 3 muazzam handikapa rağmen trendeki herkesi tek bir ölü bile olmadan kurtarıyor ve Üst Ay 3 Akaza'nın kolu karnının içindeyken yumruğunu çıplak elle durdurup neredeyse boynunu kesiyordu. Ki burda Akaza'dan bahsediyoruz, Giyuu'nun anlatımıyla tam bir Katliam olan adam. Giyuu ve Tanjiro bence çok daha fazla zorlanıyorlar Akaza'ya karşı.

Eğer Rengoku tüm Alev Nefesi tekniklerini bilseydi ve lekeye sahip olsaydı Sanemi'yi yenme ihtimali olabilirdi bence.

Son düzenleme:
Rengoku bu kadar handikapa rağmen bir insanın ulaşabileceği yegane seviyede diyebiliriz. Gerçekten bambaşka bir adam Rengoku. Çok büyük 2 handikapa sahip: (Spoilerli alan)

1- Bir Alev Hashirası ustası yoktu.Kendi kendini yetiştirdi. Okuduğu kısacık ve yarım yamalak Alev Nefesi teknikleri kitabından öğrendikleriyle yükselebildi. Mugen Train'i tekrar izleyince daha iyi anlayacaksınız, Rengoku o kadar az teknik kullanıyor ki, hep aynı teknikleri tekrar ediyor. Çünkü onu eğiten yok. Babası nefret ediyor ondan. Kitaptan öğrendikleri kadarıyla kendi kendini geliştiriyor. Tam olarak kaç tane Alev Nefesi tekniği var bilmiyoruz ama Rengoku birçok Alev Nefesi tekniğini bilmiyor. Buna rağmen Alev Hashirası oluyor.

2- Diğer Hashiralardan farklı olarak Leke çıkmıyor. Leke çok sonra ortaya çıkan bir mesele. Bu yüzden diğerlerinden daha da geride bir sıralamada olması normal.

Bu 2 muazzam handikapa rağmen trendeki herkesi tek bir ölü bile olmadan kurtarıyor ve Üst Ay 3 Akaza'nın kolu karnının içindeyken yumruğunu çıplak elle durdurup neredeyse boynunu kesiyordu. Ki burda Akaza'dan bahsediyoruz, Giyuu'nun anlatımıyla tam bir Katliam olan adam. Giyuu ve Tanjiro bence çok daha fazla zorlanıyorlar Akaza'ya karşı.

Eğer Rengoku tüm Alev Nefesi tekniklerini bilseydi ve lekeye sahip olsaydı Sanemi'yi yenme ihtimali olabilirdi bence.
Lekeleri saymazsak bence kör hashiradan sonra gelir. Ses hashiarası bile(sanırım ses idi adı) o ölünce vay be Rengoku san bile demişti.

Rengoku bu kadar handikapa rağmen bir insanın ulaşabileceği yegane seviyede diyebiliriz. Gerçekten bambaşka bir adam Rengoku. Çok büyük 2 handikapa sahip: (Spoilerli alan)

1- Bir Alev Hashirası ustası yoktu.Kendi kendini yetiştirdi. Okuduğu kısacık ve yarım yamalak Alev Nefesi teknikleri kitabından öğrendikleriyle yükselebildi. Mugen Train'i tekrar izleyince daha iyi anlayacaksınız, Rengoku o kadar az teknik kullanıyor ki, hep aynı teknikleri tekrar ediyor. Çünkü onu eğiten yok. Babası nefret ediyor ondan. Kitaptan öğrendikleri kadarıyla kendi kendini geliştiriyor. Tam olarak kaç tane Alev Nefesi tekniği var bilmiyoruz ama Rengoku birçok Alev Nefesi tekniğini bilmiyor. Buna rağmen Alev Hashirası oluyor.

Bu 2 muazzam handikapa rağmen trendeki herkesi tek bir ölü bile olmadan kurtarıyor ve Üst Ay 3 Akaza'nın kolu karnının içindeyken yumruğunu çıplak elle durdurup neredeyse boynunu kesiyordu. Ki burda Akaza'dan bahsediyoruz, Giyuu'nun anlatımıyla tam bir Katliam olan adam. Giyuu ve Tanjiro bence çok daha fazla zorlanıyorlar Akaza'ya karşı.

Katılıyorum ve beti arttırarak babası gavattı bunun. O kitabı anlatsa rengoku daha da güçlenirdi. Gerçi mangaka da erken öldürmesinin salaklığını çekti sonra ki karşılaşmalarda. Çok arandı ateş gücü. Ya ana karakteri şişirmek için ya da hadi duygulanacak olay olsun diye öldürdü bunu. Güneş nefesini ışığa benzetse ve diğer elementleri ışık dan çıkan renk misali çoğaltsa daha sağlam alt yapı hazırlamış olurmuş. Ne olduğu anlaşılmadı. Leke mevzusu rengoku da direk çıkardı o da haki gibi geç işlendi. Falan fişman...

Katılıyorum ve beti arttırarak babası gavattı bunun. O kitabı anlatsa rengoku daha da güçlenirdi. Gerçi mangaka da erken öldürmesinin salaklığını çekti sonra ki karşılaşmalarda. Çok arandı ateş gücü. Ya ana karakteri şişirmek için ya da hadi duygulanacak olay olsun diye öldürdü bunu. Güneş nefesini ışığa benzetse ve diğer elementleri ışık dan çıkan renk misali çoğaltsa daha sağlam alt yapı hazırlamış olurmuş. Ne olduğu anlaşılmadı. Leke mevzusu rengoku da direk çıkardı o da haki gibi geç işlendi. Falan fişman...
Bak ışık çok daha güzel bir bi temel olurmuş. Ateş tekniğini nasıl suya havaya dönüştü hiç anlayamamıştım şahsen.Lakin şunu kabul etmek gerek,bu anime hikaye ve kurgu animesi değil, daha çok aksiyon animesi. FMAB gibi bir temelle çıkması mümkün değil./ISPOILER]

Lekeleri saymazsak bence kör hashiradan sonra gelir. Ses hashiarası bile(sanırım ses idi adı) o ölünce vay be Rengoku san bile demişti.
Gyomei'yi aşamayacağı belli ama Sanemi'den de emin olamadım. Sanemi son savaşta Gyomei ile birlikte gerçekten son anlarda bile muazzam etkiler gösterdiler. Ki Giyuu o sonlarda artık çok zayıf kalmıştı. Prime (Tüm nefes tekniklerini bilen ve lekeli) Rengoku ise Sanemi'yi yener mi dersek, benim şüphelerim var. Sanemi de dehşet bir herif, bilinci kaybolduğu ve vücudu paramparça olduğu halde Kokushibo'ya saldırmaya devam ediyordu. Her nefes alışında herif 1.form Toz Fırtına Kesişini kullanıyordu:

Çocuk kımıldayacak gücüm kalmadı dedikçe şova kalkıyor... Bu nedir be kardeşim. :( Gitgide "bak bende aslında şöyle bir şey var" "asıl bende bu var" "ooo daha sen benim buyumu görmedin" gibi konulara gidiyor dövüşler... Çok saçma ya güçsüzsen otur dayak ye bekle bir yerde.

Lan tengen nasıl ölür ya.Bu kadar mı yani bu adam.İdolümdün 3 tane mükemmel karın var kafam kadar omuzların var.Kendine gel ölme kalk ayağa be.Başka saldırısı yok mu bunun boncuk patlatmaktan başka?

Şu gücüm bitti eh eh diyip yıkılacak gibi olup kalkan bir türlü ölmeyen ana karakterler çok sinir bozuyor harbiden ya. Jujutsu Kaisen sevgim her geçen gün artıyor.

Gyomei'yi aşamayacağı belli ama Sanemi'den de emin olamadım. Sanemi son savaşta Gyomei ile birlikte gerçekten son anlarda bile muazzam etkiler gösterdiler. Ki Giyuu o sonlarda artık çok zayıf kalmıştı. Prime (Tüm nefes tekniklerini bilen ve lekeli) Rengoku ise Sanemi'yi yener mi dersek, benim şüphelerim var. Sanemi de dehşet bir herif, bilinci kaybolduğu ve vücudu paramparça olduğu halde Kokushibo'ya saldırmaya devam ediyordu. Her nefes alışında herif 1.form Toz Fırtına Kesişini kullanıyordu:

Sanemi efsane ya, hashiralar içinde gyomei ye karşı şansı olan tek hashira. Rengoku saygı duyulacak karakter ama güç olarak bu ikiliye yaklaşamaz. Bunlar aşmış adamlar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık