Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kılıç "Ustalığı" Karmaşası

Seride Kılıç Ustalarının Yeri Nedir/Ne Kadar Önemlidir?

• Kullanılan toplam oy
    86
Son perde değilse perde sonunda açıklanır son perde ise Arc sonunda.

Mihawk'ın ödülü açıklanacak yıllardır tartışılan konu hakkında bir fikir edincez,Oda trolleyip sıfır falan yapmazsa tabii.
0 yaparsa da Chopper seviyesi deriz o zaman napalım... :D

Perde arasında açıklanmasını bekliyorum. Bakalım n'olacak? :D
Bakalim tüm Shichi olan karaklerleri güncelleyecekler mi acaba? Yoksa sadece şuan aktif olanları mı arttıracaklar o da önemli.

Hala Mihawk adlı çakma vampirin Yonko gücünde olduğunu düşünen var mı? Gerçi evet diyenler beni engellemiştir ama yine de sormak istedim xD

Bakalim tüm Shichi olan karaklerleri güncelleyecekler mi acaba? Yoksa sadece şuan aktif olanları mı arttıracaklar o da önemli.
En son Shichibukai olanlar için geçerlidir herhalde. Diğerleri için zaten bir değişiklik gerektiyse önceden yapılmıştır bu. Belki onların da ödülünü gösterir ama daha önceden değişmiştir diye düşünüyorum.

MuzluYulafEzmesi

Mihawk sağ kol olmayan Vista'ya tek atamıyor . Üstüne üstlük düellodan , ertelemekten falan bahsediyor . Kaido sağ kol seviyesinde ki Luffy'e tek atıyor . Mihawk İmparator seviyesinde ? . Ya MF hatalı bir arc ya da Mihawk İmparator seviyesinde değil . Düz mantık :ehe:

Mihawk sağ kol olmayan Vista'ya tek atamıyor . Üstüne üstlük düellodan , ertelemekten falan bahsediyor . Kaido sağ kol seviyesinde ki Luffy'e tek atıyor . Mihawk İmparator seviyesinde ? . Ya MF hatalı bir arc ya da Mihawk İmparator seviyesinde değil . Düz mantık :ehe:
Luffy de Monetin kar küresinden çıkamıyordu. Monet > Luffy midir ? :)

MFde güç denklemini mangaka yer yer verdi. Aokiji Buz Dağı yapıyor, WB kırıyor, Mihawk kesiyor.
Aokiji = MF WB = Mihawk

Mihawk MFde aradaki güç farkını ölçelim derken kendisinin WBden ne kadar güçlü olduğunu test etmek istiyor ancak Jozu araya giriyor. Jozu araya girmese sonucun ne olacağı belliydi zira. :)

Mihawkın slashini eleştiren arkadaşların aynı hassasiyeti WBnin depreminde de göstermelerini bekliyorum. Aynı mesafeden WB deprem sallayarak hiçbir halt yiyemedi. Ne platforma zarar verebildi ne de çelik duvarı aşabildi. :)

Muhtemelen çoğu kişi kılıç ustası çıkacak seride meyve buna engel değil.Ama büyük çoğunluğun adı sözde usta olarak yazacak.Shanks üst düzey kılıç ustası rakip olacak derecede kılıç kullanıyor ama Mihawk’ın becerisi 1 numara gibi bilgi gelmişti.O bakımdan Wb üst düzey kullanmayacak onun ustalığı ortalama olacak.Bu konuda en iyi olanlar düello atıyordu sonra Shanks kılıç dışında tarzlara da odaklanmaya başladı ve yonko oldu diye düşünüyorum.

Konuyu sıkıntıdan baştan aşağı okudum ve kararım " umarım oda şu mihawk'ın ödülünü ve gücünü açıklar biz de kurtuluruz " oldu.

1.5'i 4 yapıyor demedim zaten. Ancak burada denizlerde kaç senedir kaldığın, neler yaptığın da yine önemli. Ayrıca bir kişinin yonkou olması, onun yonkou gücünde olduğunu gösterir zaten. Yonkou gücü diye sabit bir güç yok. Yonkou içinde de güçler farklılık gösterebilir. Neden Shanks'ı taban alıyorsun? Taban Karasakal'dır. Zirve de Kaido'dur. Ayrıca birinin güçlendiğini hissederek ödülünü artırmıyorlar. Yine yaptıklarına bakarak güçlendiğini anlıyorlar.
Edit: Amiraller korsan olsalardı yonkou olurlardı zaten. Hele ki Akainu.
Şu an Queen veya King tayfalarını devralsalar. Onların ödülü 4 olmaz üç bile olmaz. En fazla 2 olur 2,5 olur. Çünkü Yonkoularla aralarında dağlar kadar güç farkı var.

BB hem yonkou hem de dünya hükümetini rezil etti, feyk attı. Yetmedi canlı yayında dünyanın en güçlü adamınından meyvesini aldı. Yetmedi Marco ve WB müttefiklerini yendi. Yonkouluğu her haliyle hak ediyor adam. Ama ödülü ortada onun yaptıklarını Akainu seviyesinde bir adam yapsa ödülü 3,5 milyar olurdu bana göre. En azından aynı olmazdı. Yani yaptıkların önemli ama ödülde daha belirleyici olan yaptıklarınla tescillediğin GÜÇ seviyesidir. Mihawk'ın da tescilli bir güç seviyesi var ve bana göre BB'nin İmparator olduğu zamana göre ondan güçlü.

Luffy hem Kata'yı yendi. Hem de Yonkouya nanik yapmasına rağmen adadan sağ çıktı. En azından haberler bu şekilde. Luffy adaya tek başına girip tek başına çıksa destek almasa bu yaptığı güç anlamında daha fazla şey ifade ederdi ve ödülü daha fazla artardı.

Mihawk'ın bişey yapmasına gerek yok çünkü belirli bir güç seviyesi var yani bu ünü nasıl aldı ne yaparak aldı bilmiyoruz. Yeni Dünyada Tek başına takılmak öyle kolay m? Yaptıkları ödülünü gösterdiği gibi gücü de yaptıklarını gösterebilir. aslında çünkü bu seride dövüşmeden ciddi çekişmelere girmeden güçlenemiyorsun.

Şu an Mihawk direk hedef alınmış durumda ve muhtemelen yeni belirlenen ödüllerle birlikte Weevil dahil en yüksek ödüllü Shiki olacak. Weevil King'den güçlüdür bence. Bu sebeple aralarında belirleyici bir fark olacak ve Mihawk'ın ödülü en az 2 en fazla 3 olur diye düşünüyorum.

Ayrıca Shanks'in de tayfasının da dünya hükümetine çok problem çıkarmadığı belli. Bunu nerden anlıyoruz 5 6 yıllık Yonkouya Sengoku teklifini sen olduğun için kabul ediyorum diyor. 5 Kadim sen olmasan görüşmezdik imasında bulunuyor. Yani Shanks filo amiralinin ve 5 kadimin saygısını kazanmış. Aynı şeyi BB teklif ederse kabul ederler mi? Şüpheli. Yani Shanks ve tayfasının ödüllerinin hükümetin onaylamadığı ve kendi varlıklarına karşı tehlikeli gördüğü davranışlardan uzak olmasına rağmen çok güçlü olduklarından o ödülü almışlar.

Son olarak King'in ödülü Mihawkla aynı çıkarsa çoğu kişi Mihawk sağ koldan öte değil diyecektir. Aynı şekilde Bennle aralarında çok fazla fark olursa çoğu kişi Mihawk Shanks'in yardımcısından bile çok altta diyecektir. Genel kanılar önemlidir ve Oda Mihawk'ı bu duruma düşürmez. Ve bence Benn'in ödülü diğer sağ kolları çöp gösterecek. Üstelik cici bir tayfa olmalarına rağmen : ))

Mihawk en güçlü sağ kol amiral arası bir adam olarak görüyorum ve buna rağmen en az 2 diyorum Mihawk için. En fazla da 3. Mihawk 1.5 olursa benim için ciddi hayal kırıklığı olur kendisi.

Tabi bunlar farazi yorumlar. Görmeden bilemeyiz. Ama Mihawk seven birinin ödülünü 1.5 beklemesi şaşırttı beni. Bakalım bakarsın öyle çıkar :bilmem:

Şu an Queen veya King tayfalarını devralsalar. Onların ödülü 4 olmaz üç bile olmaz. En fazla 2 olur 2,5 olur. Çünkü Yonkoularla aralarında dağlar kadar güç farkı var.

BB hem yonkou hem de dünya hükümetini rezil etti, feyk attı. Yetmedi canlı yayında dünyanın en güçlü adamınından meyvesini aldı. Yetmedi Marco ve WB müttefiklerini yendi. Yonkouluğu her haliyle hak ediyor adam. Ama ödülü ortada onun yaptıklarını Akainu seviyesinde bir adam yapsa ödülü 3,5 milyar olurdu bana göre. En azından aynı olmazdı. Yani yaptıkların önemli ama ödülde daha belirleyici olan yaptıklarınla tescillediğin GÜÇ seviyesidir. Mihawk'ın da tescilli bir güç seviyesi var ve bana göre BB'nin İmparator olduğu zamana göre ondan güçlü.

Luffy hem Kata'yı yendi. Hem de Yonkouya nanik yapmasına rağmen adadan sağ çıktı. En azından haberler bu şekilde. Luffy adaya tek başına girip tek başına çıksa destek almasa bu yaptığı güç anlamında daha fazla şey ifade ederdi ve ödülü daha fazla artardı.

Mihawk'ın bişey yapmasına gerek yok çünkü belirli bir güç seviyesi var yani bu ünü nasıl aldı ne yaparak aldı bilmiyoruz. Yeni Dünyada Tek başına takılmak öyle kolay m? Yaptıkları ödülünü gösterdiği gibi gücü de yaptıklarını gösterebilir. aslında çünkü bu seride dövüşmeden ciddi çekişmelere girmeden güçlenemiyorsun.

Şu an Mihawk direk hedef alınmış durumda ve muhtemelen yeni belirlenen ödüllerle birlikte Weevil dahil en yüksek ödüllü Shiki olacak. Weevil King'den güçlüdür bence. Bu sebeple aralarında belirleyici bir fark olacak ve Mihawk'ın ödülü en az 2 en fazla 3 olur diye düşünüyorum.

Ayrıca Shanks'in de tayfasının da dünya hükümetine çok problem çıkarmadığı belli. Bunu nerden anlıyoruz 5 6 yıllık Yonkouya Sengoku teklifini sen olduğun için kabul ediyorum diyor. 5 Kadim sen olmasan görüşmezdik imasında bulunuyor. Yani Shanks filo amiralinin ve 5 kadimin saygısını kazanmış. Aynı şeyi BB teklif ederse kabul ederler mi? Şüpheli. Yani Shanks ve tayfasının ödüllerinin hükümetin onaylamadığı ve kendi varlıklarına karşı tehlikeli gördüğü davranışlardan uzak olmasına rağmen çok güçlü olduklarından o ödülü almışlar.

Son olarak King'in ödülü Mihawkla aynı çıkarsa çoğu kişi Mihawk sağ koldan öte değil diyecektir. Aynı şekilde Bennle aralarında çok fazla fark olursa çoğu kişi Mihawk Shanks'in yardımcısından bile çok altta diyecektir. Genel kanılar önemlidir ve Oda Mihawk'ı bu duruma düşürmez. Ve bence Benn'in ödülü diğer sağ kolları çöp gösterecek. Üstelik cici bir tayfa olmalarına rağmen : ))

Mihawk en güçlü sağ kol amiral arası bir adam olarak görüyorum ve buna rağmen en az 2 diyorum Mihawk için. En fazla da 3. Mihawk 1.5 olursa benim için ciddi hayal kırıklığı olur kendisi.

Tabi bunlar farazi yorumlar. Görmeden bilemeyiz. Ama Mihawk seven birinin ödülünü 1.5 beklemesi şaşırttı beni. Bakalım bakarsın öyle çıkar :bilmem:
Çok uzun yazmak istemiyorum bu konuda. Teach'in ödülünün düşük olmasında henüz yeni yeni aksiyon alması da çok önemli bir etken. Zamanla artacak. Çünkü yerinde durmuyor gördüğümüz gibi.
Mihawk'ın ödülünü 1.5 değil, 1.5 üstü bekliyorum. Ancak bir Yonkou ödülünü aşmasını da beklemiyorum daha önce dediğim sebeplerden ötürü. Aşarsa da bu Mihawk için ekstra güzel olur. O noktadan sonra benim için tartışacak bir şey kalmaz zaten.
Bakalım nasıl olacak. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık