Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında hiçbir kanıt yok.Mihawk'ın haki kullanamadığını savunanların iddiası şudur.WB'ye dünyanın en güçlü adamına saldırdı.Aralarındaki farkı görmek için.Bu yüzden yapabileceği her şeyi yapmıştır.Ancak Jozu önüne atlayıp Elmas gücünü kullanarak durdurduğunu gördük.Diyorlar ki eğer bu adam aralarındaki güç farkını bulmak için saldırıyorsa her şeyiyle vurur.Hakisi varsa onuda kullanır.Elmasla durdurulması farklıdır.Bana göre öyle değil.Hakiyi sadece saldırıda değil savunmada da kullananlar var.''Ashigara Dokkoi''.Bana göre hakili saldırıya karşı hakili savunma yapılırsa -tabi sadece benim düşüncem- hakinin yarattığı güç farkı ortadan kalkar.Tabi bu kullanıcının haki üzerindeki becerisi, ustalığına da bağlı bir yerde.
Bu karşı haki olayını WB Aokiji'ye vurduğunda da gördük... Saldırı işe yaramadı... Eğer söylediğin geçersiz bir iddia olsa Aokiji şimdi ölmüştü muhtemelen... Öte yandan Mihawk'ın kullandığı saldırı iddiası bana göre yanlıştır... Zoro ile ilk karşılaştıklarında "eğer gerçek bir kılıç ustası ustası olsaydın daha kılıcını çekmeden aramızdaki güç farkını anlardın dedi... Fakat acemi Zoro her şeyiyle saldırdı... Oysa Mihawk aynı kavgada "ben bir tavşan avlamak için her şeyini kullanan adamlardan değlim" dedi... Bence Mihawk orada yalnızca Krieg'in gemisine yüklendiği kadar yüklendi saldırıya. WB'nin tek bir haraketi bile kendi gücünün ve rakibin potansiyelinin farkında olan Mihawk için farkı anlamada yeterli olurdu... Bence öyle en azından....

betelgeuse

Tabii ki de ikisinde de haki var. Zoro'nun ustası bir gün Zoro'ya bir laf etmişti : '' Bu dünyada hiçbirşeyi kesemeyen kılıç ustaları var. Aynı kılıç ustaları çeliği ya da ne isterlerse onu kesebilir. '' Bence Zoro'nun kılıç ustası o gün hakinin tanımını yaptı. Hatta Zoro Das Bones ile kapıştıktan sonra o gücü tekrar bulmalıyım diye çalışıyordu. Zoro Das Bones ile kapışırken kılıç felan da değişmedi. İlham mı geldi de Das Bones'i yendi :) Haki gücüydü bence bu. Zoro'da varsa bırakın da Mihawk'ta da olsun.

Ayrıca Shanks'a kılıç ustası değil demek ayıp ya bence :) Adamın Mihawk ile efsane denecek kapışmaları olmuş. WB bile bunu dillendirmişti. Yumrukla mı kapıştılar :)

Aslında hiçbir kanıt yok.Mihawk'ın haki kullanamadığını savunanların iddiası şudur.WB'ye dünyanın en güçlü adamına saldırdı.Aralarındaki farkı görmek için.Bu yüzden yapabileceği her şeyi yapmıştır.Ancak Jozu önüne atlayıp Elmas gücünü kullanarak durdurduğunu gördük.Diyorlar ki eğer bu adam aralarındaki güç farkını bulmak için saldırıyorsa her şeyiyle vurur.Hakisi varsa onuda kullanır.Elmasla durdurulması farklıdır.Bana göre öyle değil.Hakiyi sadece saldırıda değil savunmada da kullananlar var.''Ashigara Dokkoi''.Bana göre hakili saldırıya karşı hakili savunma yapılırsa -tabi sadece benim düşüncem- hakinin yarattığı güç farkı ortadan kalkar.Tabi bu kullanıcının haki üzerindeki becerisi, ustalığına da bağlı bir yerde.
Aslına bakarsan olmadığını söyleyen ki gösterilen olmadığı yönünde herkes crocodile ve buggy'i göstererek yok der.WB'ye yaptığı saldırı da haki olmadığı kanısına kim nasıl varabilir ki zaten? Her haki kullanımında elmas kesilecek değil.Ama crocodile'a ve buggy'e karşı yaptığı hareketler hakisi olmadığını gösteriyo.

Tabii ki de ikisinde de haki var. Zoro'nun ustası bir gün Zoro'ya bir laf etmişti : '' Bu dünyada hiçbirşeyi kesemeyen kılıç ustaları var. Aynı kılıç ustaları çeliği ya da ne isterlerse onu kesebilir. '' Bence Zoro'nun kılıç ustası o gün hakinin tanımını yaptı. Hatta Zoro Das Bones ile kapıştıktan sonra o gücü tekrar bulmalıyım diye çalışıyordu. Zoro Das Bones ile kapışırken kılıç felan da değişmedi. İlham mı geldi de Das Bones'i yendi :) Haki gücüydü bence bu. Zoro'da varsa bırakın da Mihawk'ta da olsun.

Ayrıca Shanks'a kılıç ustası değil demek ayıp ya bence :) Adamın Mihawk ile efsane denecek kapışmaları olmuş. WB bile bunu dillendirmişti. Yumrukla mı kapıştılar :)
Mihawk'da olmadığına dair önemli vurgular yapıldı ayrıca bilinen haki kullanıcıları arasında ne zoro ne mihaek adı yer alıyo.Ayrıca zoro'nun hakisinin olması mihawk'ın da olacağı anlamına gelmez.

Shanks kılıçla dövüştü tabi ama bu onu kılıç ustası yapmaz.BB'de tabanca kullanıyo silahşörmü diyeceğiz? Yada WB mızrak kullanıyo mızrak ustası mı diyeceğiz? Kılıç ustasının elinden kılıcını alırsan mal gibi kalır.Sudan çıkmış balığa döner.Kılıcı olmadan zoro yada mihawk ne yapabilir? Ama shanks elinde kılıcı olmasa bile luffy gibi WB gibi savaşabilir...

Shanks kılıçla dövüştü tabi ama bu onu kılıç ustası yapmaz.BB'de tabanca kullanıyo silahşörmü diyeceğiz? Yada WB mızrak kullanıyo mızrak ustası mı diyeceğiz? Kılıç ustasının elinden kılıcını alırsan mal gibi kalır.Sudan çıkmış balığa döner.Kılıcı olmadan zoro yada mihawk ne yapabilir? Ama shanks elinde kılıcı olmasa bile luffy gibi WB gibi savaşabilir...
Bu kanıya nasıl vardın cagdaş ? Sonuçta Shanks'ın nasıl dövüştüğü hiç gösterilmedi. Fakat buna karşın Mihawk'la olan kılıç düellosundan bahsedildi ve WB ile Akainu'ya karşı da kılıcını kullandı.
Kılıcını elinden aldığımız da -senin tabirinle- Mihawk ya da Zoro gibi olmayacağına dair herhangi bir bulgu yok yani.

Bu kanıya nasıl vardın cagdaş ? Sonuçta Shanks'ın nasıl dövüştüğü hiç gösterilmedi. Fakat buna karşın Mihawk'la olan kılıç düellosundan bahsedildi ve WB ile Akainu'ya karşı da kılıcını kullandı.
Kılıcını elinden aldığımız da -senin tabirinle- Mihawk ya da Zoro gibi olmayacağına dair herhangi bir bulgu yok yani.
En büyük bulgu higuma ve çetesine sonrasında kolunu koparan deniz canavarına karşı kılıcını hiç kullanmaması ve solak olduğu halde kopan sol kolunu önemsememesi tabi bunun üstüne gösterilen hayvani kral hakisi ve 3 türde uzman olduğu bilgisi eklenince ve WB'nin de shanks'a karşı ve amirallere karşı bisentosunu kullandığı ama bisentosuzda aynı hayvani güce sahip olduğu shanks'ında bi yonkou olarak WB ayarında olduğu ve son olarakta shanks için bir kez bile kılıç ustası tabirinin kullanılmamasından bu kanıya vardım.Yeterince açıklayıcı ve tatmin edici olmuştur heralde ceyhun.

Ayrıca sana göre kılıçsızda zoro ve mihawk aynı güçtemi olur sormak istiyorum...

En büyük bulgu higuma ve çetesine sonrasında kolunu koparan deniz canavarına karşı kılıcını hiç kullanmaması ve solak olduğu halde kopan sol kolunu önemsememesi tabi bunun üstüne gösterilen hayvani kral hakisi ve 3 türde uzman olduğu bilgisi eklenince ve WB'nin de shanks'a karşı ve amirallere karşı bisentosunu kullandığı ama bisentosuzda aynı hayvani güce sahip olduğu shanks'ında bi yonkou olarak WB ayarında olduğu ve son olarakta shanks için bir kez bile kılıç ustası tabirinin kullanılmamasından bu kanıya vardım.Yeterince açıklayıcı ve tatmin edici olmuştur heralde ceyhun.

Ayrıca sana göre kılıçsızda zoro ve mihawk aynı güçtemi olur sormak istiyorum...
Çok açıklayıcı olmuş, gerçekten.
Ben Shanks'a kılıç ustasıdır ya da değildir demiyorum. Şu bilinmezlikte bi'şey denilecekse şayet en uygunu "kılıç ustası" olduğur. Hakisinin olması, kılıcı olmasa -ya da artık neyle savaşıyorsa- dahi ona çok büyük bir fayda sağlar. Ama iradesi güçlü olan kişilere karşı kral hakisi ile ne yapabilir ki ? Örneğin koy Akainu'nun karşısına kılıçsız bi'şekilde Shanks'ı. Ne yapsın bu adam ona hakisiyle. Gözlemin rengiyle saldırıdan kaçar ya da zırh kullanarak yanma etkisini azaltır (tamamen ortadan kaldıramaz sanırım) . Kral hakisi ile zaten bayıltamaz Akainu gibi birini.

WB bisentosunu kullanmadığında deprem gücünü kullanıyordu. Fakat Shanks'ın meyve gücü dahi yok (şuan için öyle biliyoruz) . Hee bu adam yonkou olmuş biri. Kılıcını, silahını vs. elinden almış olsanda vardır numarası. Fakat biz bunu henüz bilmiyoruz.

Kılıçsız Zoro ve Mihawk aynı güçte olmaz, aynı şekilde Shanks'da öyledir diyorum. Ama Shanks onlara göre daha az güç kaybına uğrar diye de ekliyorum.

Koy Akainu'nun karşısına... Kılıç olmazsa bir bisentoyla, bir tantouyla da aynı postayı koyar... Ama al elinden Mihawk'ın kılıcını, oturup bebek gibi ağlamaya başlar... Fark burada... :)

Marineford Luffy v.s Mihawkda ,Mihawk luffynin ayak seslerini ,nefes alıp verişini duyarak teknik uyguluyor.Bazıları bu halde bile anlamıyor ama adamda bariz haki var

Marineford Luffy v.s Mihawkda ,Mihawk luffynin ayak seslerini ,nefes alıp verişini duyarak teknik uyguluyor.Bazıları bu halde bile anlamıyor ama adamda bariz haki var
Ağacın ağaç nefesi vardır, kayanın kaya nefesi, çeliğin çelik nefesi vardır, lastiğin lastik nefesi... Tabi bu durumda armudun da armut nefesi olmalı... :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık