Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Kılıç Ustalarında Haki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi Zoro'nun vslerini düşünelim yaptığı her hareketten önce tekniklerin ismini söylemeyerek kılıç tokuşturuyorlar. Teknik isimlerini söyleyince ortamda ki havada bir değişme müzikte bir gerilme olup o şekillerden birini alarak santoryuu diyor adamı kesince de tekniğini bitiriyor fakat rayleigh vs kizaru kılıç tokuşturmanın ötesine gidemedi. Estetikten demem işin içine ışın kılıcı girmesi ile ilgiliydi çok hoşuma giden bir vs idi çünkü o. Ray-san'da çeliği zaten keserde buzdağını da kesebileceğini düşünüyorum. Neden bilmiyorum ama (belki de sadece fanlıktan veya zoro ile özdeştirdiğim için) Ray-san'ı kendi döneminin en iyi kılıç ustası olduğunu düşünüyorum. Shanks'i de onun eğittiğini (tabi sadece kendi düşüncemdir)

Not: İkinciye okuyunca yorumumu anti zorocu olmama rağmen zoro fanı gibi anlatmışım :agla: (umarım ılgaz veya erkan abi bir yorum yapmaz bunun üzerine)
öncelikle senin rumuz ne fanı olduğunu söylüyor zaten telaş yok :D
gelelim dediğine ben kim ne kullandı ( ışın kılıcı ) kimi eğitti onla ilgilenmiyorum teorindir, olur, paylaşırsın, bizde fikrimizi söyleriz ve site içinde takılması eğlenceli bir yer olur :D bunlara cevap verip konuyu kaydırmak istemiyorum. ben diyorumki kılıç ustasıyla kılıç kullanıcısı farklı şeylerdir ve kılıç kullanıcısı olman kılıç ustasından zayıf olduğun manasına gelmez. yani evet ray-san buzdağını kesebilir neden olmasın. ama öyle pound hou gibi bir şeyle değilde yalnız kılıcını vurarak yapar. yoksa işin teknik söylemedi kısmına girersek kılıç ustası olduğu tartışılamayacak mihawkın ağzındanda teknik ismi duymadık. onu demek istemiyorum yani.

Herif daha adam gibi güç gösterisi yapmamış..İradesini Görmediniz,Etmediniz..Saçmalık diyorsunuz..Alkışlıyorum..

Herif daha adam gibi güç gösterisi yapmamış..İradesini Görmediniz,Etmediniz..Saçmalık diyorsunuz..Alkışlıyorum..
saldırdığında herkesin aha mihawk saldırıyor diye izlediği koca buz kütlesini basit hareketle parçaladığı görününce ve bunları yaparken bile sadece asıl gücünü gösterme amacı gütmeden yaptığını düşününce haklısın birşeyini görmedik...

saldırdığında herkesin aha mihawk saldırıyor diye izlediği koca buz kütlesini basit hareketle parçaladığı görününce ve bunları yaparken bile sadece asıl gücünü gösterme amacı gütmeden yaptığını düşününce haklısın birşeyini görmedik...
Peki ben bir şeyi anlamadım... Birinin o an da Haki kullanıp kullanmadığı nereden anlaşılıyor?

ben haki kullandı demedim sadece arkaşdaş yazmış mihawk gücünü göstermedi iradesini göstemedi diye bende eğer savaşta onları yapıyorsa ciddi bir vs de neler yapar demeye getirdim...
Tamam ben seni anladım da... Kesin konuşanlar falan var hani... Birinin o anda haki kullanıp kullanmadığını anlamanın pratik bir yolu var mı onu merak ettim? Yani Oda her haki kullanıldığında açıklamaya kalkacaksa işimiz var, o açıdan... :D

vuruş hakisi bence anlaşılmayan birşey anca logia lara vurunca anlayabiliyoruz yada şimdiye kadar çok oldu biz anlayamadık :D irade hakileri zaten etkisinden anlaşılıyor direk... bazı kişilerde merak uyandırmaak için oda-sama bilerek bazı karakterlerin haki konusu gizli tutuyor bence....

Tamam ben seni anladım da... Kesin konuşanlar falan var hani... Birinin o anda haki kullanıp kullanmadığını anlamanın pratik bir yolu var mı onu merak ettim? Yani Oda her haki kullanıldığında açıklamaya kalkacaksa işimiz var, o açıdan... :D
Aslında hiçbir kanıt yok.Mihawk'ın haki kullanamadığını savunanların iddiası şudur.WB'ye dünyanın en güçlü adamına saldırdı.Aralarındaki farkı görmek için.Bu yüzden yapabileceği her şeyi yapmıştır.Ancak Jozu önüne atlayıp Elmas gücünü kullanarak durdurduğunu gördük.Diyorlar ki eğer bu adam aralarındaki güç farkını bulmak için saldırıyorsa her şeyiyle vurur.Hakisi varsa onuda kullanır.Elmasla durdurulması farklıdır.Bana göre öyle değil.Hakiyi sadece saldırıda değil savunmada da kullananlar var.''Ashigara Dokkoi''.Bana göre hakili saldırıya karşı hakili savunma yapılırsa -tabi sadece benim düşüncem- hakinin yarattığı güç farkı ortadan kalkar.Tabi bu kullanıcının haki üzerindeki becerisi, ustalığına da bağlı bir yerde.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık