Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Katekyo Hitman Reborn!

Yapımcılar/Sanatçılar:

Yönetmen: Kenichi IMAIZUMI
Senaryo: Nobuaki KISHIMA, Kenichi IMAIZUMI
Animasyon: Masaki HYUGA
Müzik: Toshihiko SAHASHI
Dizayn: Masayoshi TANAKA
Orjinal Eser: Akira AMANO

Tanıtım

Sawada “Tsuna” Tsunayoshi, her konudaki beceriksizliğini saymazsak oldukça sıradan bir öğrencidir. Ancak Tsuna’nın hayatı, kendisini eğitmek için İtalya’dan gelen Reborn ile oldukça sıradışı bir hal alır. İlk başta sıradan bir bebek sandığı Reborn, Tsuna’ya, kendisinin Dokuzuncu vongolanın, onu İtalya’nın en büyük mafya ailelerinden biri olan Vongola’nın 10. nesil patronu olarak eğitmek amacıyla yollandığını açıklar. Tsuna, Reborn’a inanmasa da Reborn, Tsuna’yı Son arzu kurşunu ile vurunca Tsuna, platonik aşkı Kyoka’ya olan aşkını söylemek için içinde inanılmaz bir güç bulur ve deliler gibi üstünde sadece iç çamaşırıyla sokaklarda koşmaya başlar.

Yavaş yavaş Tsuna’ya bir mafya ailesi kurmaya başlayan Reborn’un, Tsuna için bir çok sürprizi vardır.

Karakterler

Sawada Tsunayoshi

Tanıtım:Tsuna Vongola ailesinin soyundan gelen bir çocuktur. Reborn Tsuna'yı bulmadan önce Tsuna çok beceriksizdir ve "Beceriksiz Tsuna" lakabıyla anılır. Tsuna sporda,okulda ve diğer aktivitelerin hiçbirinde iyi değildir. Birgün eve Reborn gelir ve herşey değişir okul yolunda giderken Reborn onu Son Arzu Kurşunu ile vurur ve Kyoko'ya aşkını itiraf eder bu olaydan sonra artık Beceriksiz Tsuna olarak anılmayacaktır.(En azından sık sık anılmayacaktır)

Resimler
Tsuna

Tsuna&Hibari

Reborn

Tanım:Reborn 10. Vongola olan Tsuna'nın en çok güvendiği kişidir.Genellikle üstünde siyah bir takım elbiseyle görülür.(Genellikle dediysemde bu üstünde en çok gördüğümüz anlamında)
Her sahnede alakasız acaip kıyafetlerle görülür.Herkes tarafından başka kişiler olarak tanınır.Mafya dünyasında çok ünlüdür.O sarı emzikli bir arcobalenodur.(Arcobaleno==>Bknz:Mafya dünyasının 7 en güçlü bebeği.)
Diğer arcobalenolar mavi emzik takarken onun sarı emzik takması onun diğerlerinden farklı veya daha güçlü anlamına gelir.

Resimler

[İKAZ]Tanıtım sadece başlangıç konusunu anlatmaktadır.Diğer karakterlerin tanıtımları aşırı spoiler içermesi sebebiyle onları eklemedim.[/İKAZ]

Reborn! serisi 20. bölümde açılan bir seri olduğu için herkes beğenmez. İlk 19 bölüm karakterleri tanıtıyor ve komedi üzerine gidiyor. Reborn adındaki bir bebeğin Tsuna'yı, Vongola ailesinin 10. nesil patronu yapacağını söylemesiyle hikayemiz başlıyor.

Kendi yorumum: Şimdiye kadar çok anime/manga okudum ama hiçbiri Reborn'un yerini alamaz(Belki DGM). Serideki güç sistemi dengeli, antrenman sevenler buraya bolca var :) Ve gelelim en sevdiğim şeye karakterler arasındaki diyalog, o aile bağı ve samimiyeti hissediyorsunuz. Her zaman benim için en iyi shounen olacak. Bence sizde bir şans verin.

Çok özel bir seri ama herkese hitap etmiyor. İki tip insan vardır. Reborn seven, reborn sevmeyen. Bu ikisinin ortası yok. Seveni çok sever; sevmeyeni de hiç sevmez. Ben seven taraftayım.

Ek olarak seride 7 tane Alev var.
Gökyüzü, Fırtına, Yağmur, Güneş, Yıldırım, Sis ve Bulut.

Seriyi beğenir misin peki ? En sevdiğin karakter veya arc var mı ? @dertli sana da sorayım.
Ben bu seriyi izleyeli on seneden fazla oldu. Keyifle izlemiştim zamanında ama böyle detayları hatırlamam mümkün değil ne yazık ki. Sadece şunu diyebilirim: Kimi wa dare da? Boku wa Lambo! Boku wa dare da? Kimi wa Lambo!" Ahahaha.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık