Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Katakuri'nin Yenilgisi Vs. Mantığı

Demek ki Luffy daha dayanıklı ve Snakeman ile gelen saldırı gücü çok fazla.

Ayrıca Katakuri zar zor ayakta duruyordu Luffy dövüş pozisyonu aldığında. Ağzından reçel mi tükürüyor düşerken? Bilerek ayağını mı titretiyor? Öne düşerken kendini tutması sadece bir tiyatro mu?
Snake'man daha önce denediği Boundman'den güçlü değil daha hızlı sadece bir de tahmin etmesi daha zor muhtemelen. Öyle bile olsa vuruyor diyelim. 1000 tane darbe alıp 100 tane vurup kazanması sadece bana mı anormal geliyor ? Hemde Kata'nın hakisi daha güçlü , meyve kullanışı daha üstün olmasına ve Luffy'yi savaş boyunca yerden yere vurmasına rağmen.

Yonkou'lar zaten normal değil :D Amirallerin eksiği yoktan kastım, bariz bir eksiklikleri yok idi. Kimseye yenilmezler ya da herkesten her yönde öndedirler demedim. Sadece belirgin bir zayıflıkları yok gördüğümüz kadarıyla. Hepsi hızlı, güçlü, dayanıklı, üst düzey haki kullanabilen ve muazzam meyveler yemiş kişiler. Eksik gördüğün bir yer var mı? Bana tutup da Kaido kadar dayanıklı değiller deme. Ondan bahsetmiyorum ben.
Tamam da şimdi Amiral öyle de sağ kollar'ın bariz bir zaafını da görmedim ben. Söylemek istediğim bu.

Katakuri'nin dayanıklılığı düşük değildi ama Luffy kadar fazla değildi. Katakuri'nin kendisi kaç zamandır darbe bile yemediğini söylüyordu. Böyle bir adamın dayanıklılığı ile dayağı ton işi yiyen adamın dayanıklılığı aynı olamaz bence. Ama ona rağmen Katakuri gayet dayanıklıydı.

1- Neredeyse 3-4 saat boyunca g4'e karşı dövüştü. Bu dövüşlerde yoğun haki kullanımı olduğunu biliyoruz.
2- 9-10 saat gibi toplamda bir dövüş geçirdiler. Bu adamların meyveleri kendi güçlerinden bağımsız olarak çalışmıyor. Fiziksel güçleri çok önemli. Sürekli atraksiyon içindeydiler. Katakuri'nin uyanışı buna girmeyebilir.
3- Kendine mızrak ile delik açıyor.
4- Bu delikten sonra 2-3 saat daha dövüşüyor. Bundan sonra bir de 30 dakka kadar da G4 Snake man'e karşı savaşıyor.

Bu kadar fiziksel ağırlıklı dövüşen adamlar için 9-10 saat dövüşmek baya büyük bir şey. Öyle birbirini nötrleyen ateş-su ya da magma-buz yok. Doğrudan yumrukları yiyorlar.
Katakuri dünkü çocuk değil ki . Savaş bittikten sonra ödülünü öğreniyoruz o yüzden bize mantıklıymış gibi geliyor ama bu adam şimdiye kadar ödülünü gördüğümüz en büyük adamlardan birisi. Luffy'den dayanıklılığı düşükse o zaman sıkıntı daha büyük değil mi ?

Benim dediğim yere çıkmıyor mu sonuçta. Yılan kardeşlerle olan muhabbetin aynısı ki Kata Reis ona da ayak uydurdu :D
Tam olarak değil. Luffy Kata gibi dövüş stiline k.hakiyi tam endekslese bu sefer ona ayak uyduramayacagı bir duruma düşebilir. Hatırlatırım ki Luffy hiç bir gear kullanmadan hattı sayılır bir süre Katakuri'nin ölümcül mızrak ataklarından kurtuldu. Katakuri en sonunda sinirleri bozuldu. İlk defa bu kadar ataklarından kaçınan biri oldu demişti.

@Marco

Olmaz. Herifin bir yönden çok güçlü olması ( k.haki) diğer yönden güçlenmesini engellemiş. Katakuri kaç zamandır darbe yemedim diyor. Ha bu dayanıksız demek de değil. Luffy daha dayanıksız olsa bu savaşı kazanamadı bence.

Tam olarak değil. Luffy Kata gibi dövüş stiline k.hakiyi tam endekslese bu sefer ona ayak uyduramayacagı bir duruma düşebilir. Hatırlatırım ki Luffy hiç bir gear kullanmadan hattı sayılır bir süre Katakuri'nin ölümcül mızrak ataklarından kurtuldu. Katakuri en sonunda sinirleri bozuldu. İlk defa bu kadar ataklarından kaçınan biri oldu demişti.

@Marco

Olmaz. Herifin bir yönden çok güçlü olması ( k.haki) diğer yönden güçlenmesini engellemiş. Katakuri kaç zamandır darbe yemedim diyor. Ha bu dayanıksız demek de değil. Luffy daha dayanıksız olsa bu savaşı kazanamadı bence.
Luffy lastikliğinden kazandı bence ,Katakuri çocukluğundan beri dövüşüyormuş zaten.

Luffy lastikliğinden kazandı bence ,Katakuri çocukluğundan beri dövüşüyormuş zaten.
Mızrak darbesi lastik mastik dinlemedi.:D Onu geçtim darbe emme şansı yok Luffy'nin. Yüzü gözü şişti.m. Haki çıktığından beri darbeleri doğrudan hissediyor. Tabi elbette yine bir katkısı vardır ama eskisi kadar olmadığı açık.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kata'nın inanılmaz dayanıklı olmasına gerek yok zaten darbe yemeyen birine göre oldukça dayanıklı.Bu adamın olayı k.hakisi ve bir nevi vurulmaması zaten.Öyle her önüne gelen vuramaz yani.Vurabilmek için bile oldukça iyi bir k.haki ve hız gerekiyor ya da hızlı bir alan saldırısı.

Her karekterde her unsur aynı veya hepsi yüksek olacak bir kaide olduğunu sanmıyorum. Eger birisi gücte düşüktür Dayanıklılik veya Iradesi yüksektir. Veya birisi guçte yüksektir dayanıklılığı düşüktür. Bir adam güçlü diye her şeyi üst olacak hali yok. Wb mesela güç,dayanıklılık eyvallah ama hız konusunda zayıf bir karekter.

Tek unsuru düşük diye bu adam niye veya nasıl böyle sorusu sorulmamalı bence. Güçsüz bir adamın dayanıklılığı kendinden 10 kat güçlü adamdan daha fazla olabilir.

Ben katılıyorum buraya kadar katılıyorum ben ama Luffy'nin dayanıklılığı işi bozan zaten.10 saat sürüyorsa savaş 7 8 saat son gücüymüş gibi ayağa kalkıyor. O kadar sert darbe yiyorsan yenilirsin değil mi ? Demek istediğim artık sınırı yok gibi geldi bana.

Snake'man daha önce denediği Boundman'den güçlü değil daha hızlı sadece bir de tahmin etmesi daha zor muhtemelen. Öyle bile olsa vuruyor diyelim. 1000 tane darbe alıp 100 tane vurup kazanması sadece bana mı anormal geliyor ? Hemde Kata'nın hakisi daha güçlü , meyve kullanışı daha üstün olmasına ve Luffy'yi savaş boyunca yerden yere vurmasına rağmen.
Luffy formdan forma girebiliyor yalnız meyvesiyle. Katakuri hep aynı formda. O yüzden meyve kullanışı değişir Luffy'nin kullandığı tekniğe göre.

Ayrıca Luffy daha fazla darbe alıp daha az alıyorsa bu da daha güçlü bir saldırıya ve dayanıklılığa sahip demektir. Diğer konularda geride. Ve açığı teknikleriyle kapatıyor.

Luffy'nin K. Haki geliştiemek için o kadar darbe aldığını da unutmamak lazım.
Kas kütlesinden bile anlaybilirsin ki bunun vurgusu yapıldı.
Luffy kendi kilosunun kaç katı kasa sahip devleri tekliyor.

Eğer hızının avantajını nötrleyecek bir saldırı gücüne sahip gearı kullanıyorsa yeni forma geçmenin avantajı nedir?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık