Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Katakuri'nin Yenilgisi Vs. Mantığı

Serinin en iyi dövüşlerinden birine bile bok atılıyor. Her şeyi bir kenara bırakın sadece seyir zevkine baksanız bile acayip bir şevk alırsınız. Pata küt giriştiler sonda. Teknikler müthiş çizilmiş. Alışkanlık süper. Diyaloglar süper. Ne aranıyor anlamış değilim.:D
Dövüşte Luffy ayna dünyasından kaçtıktan sonra Kata'ya baktığımızda yüzünde darbe aldığına dair izler mevcut hem de az değil. Luffy'nin Kata'ya vurduğu darbeleri çizmemiş resmen kaçmadan önceki kısımda. Sadece G4'ten yediği darbelerden oluşmadı o izler. Döndüğünde yine bir kamyon dayak yedi, yıkılmadı. Luffy dayanıklı ama bir tutarsızlık var sanki, kendisi yk2 seviyesiyse dayanıklılığı amiral seviye gibi birşey fiziksel saldırılara karşı. Yoksa dayanılacak gibi değil, dünyanın en güçlü adamları arasında Kata, G4 ayarı saldırıları var. Sıkıntı orda zaten. Kata'nın saldırı gücü G4 eder rahatlıkla ama Luffy'yi bitirmeye yetmedi. :bilmem: Dövüşün içinde Kata'nın motivasyonu baya değişti, Luffy'ye saygı duydu, ayağa kalk dedi falan. Öyle öyle yenildi işte. Önce gavura vurur gibi vuruyordu, sonradan ayağa kalk yumruklaşalıma döndü.

O mızrağı sapladığındaki etki Katakuride daha fazlaydı çünkü, lastik mochiden daha dayanıklı , dilimlenmiş mochi darbesini kafasına shanks yeseydi gitmişti.:)

O mızrağı sapladığındaki etki Katakuride daha fazlaydı çünkü, lastik mochiden daha dayanıklı , dilimlenmiş mochi darbesini kafasına shanks yeseydi gitmişti.:)

Bu şu demek; ya Luffy'nin g4 formu gerçekten sağ kol seviyesi falan tanımayacak derece güçlü, ya da Katakuri aslında kağıt meyvesi yemiş Luffy'nin yediği dayağın yüzde 5ini yedikten sonra knock out olacak kadar kalibresiz bir adam

1. Bence mantıksızdı. Dövüş bittiğinde Oda'yı tanısaydım Luffy'nin toplamda kaç darbe aldığını ve karşılığında kaç tane karşılık verdiğini sormak istemiştim.
2. Bence konunun irade ile alakalı tek tarafı Luffy'nin sonuna kadar ayakta kalması ama bunun kazanmaya kadar gitmesi saçmaydı.
3. Belli ki Katakuri gibi tanıtılan ve yenilen bir adam söz konusu olunca cevap Evet Luffy'e özel oluyor.
4. O savaş gösterilmedi ama ne yaşanmış olursa olsun Katakuri çok daha özel ve güçlü bir karakterdi.
5. Katakuri eşleştirmeleri bence mantıksız sonuçlanabilir. Balon gibi şişirilen bir karakter. Örneğin Marco'nun ciddi ciddi sonuna kadar süren bir savaşı gösterilmedi ama Katakuri'ye kolayca kaybedecek ; kaybettiği varsayılacak bir karakter olduğunu sanmıyorum. Diğer sağ kollar arasında az çok denge söz konusu olduğu ve güçlerinin amiral kadar olmadığı ancak yakın olduğu varsayılmalı , aksi taktirde yanıltıcı bir karakter gibi geliyor. Geleceğe bakarak savaşıyor , meyvesini çok iyi kullanıyor , kendisi de çok güçlü.. ee bu adam neden amiral kadar güçlü değil o zaman ?
6. Kişilik konusu çok tartışmalı kalacak Wano bitmeden. Luffy kendini geliştirmiş olsa da Yonkou yener diyenler görüyorum ara sıra. Katakuri'yi yenmiş kabul etmediğim için bir şey demiyorum Wano bitene kadar.
7. Kendinden güçlü karakteri yenebilecek kişi Luffy ise püskevit adamı yenerken Nami'den yardım alıp ucu ucuna kazanıyor. Katakuri ile savaşırken bin darbe alıyor saatlerce karşılıksız ve mutlak bir şekilde dayak yiyor. G4 e geçip Katakuri'nin kendini salmasıyla kazanıyor. Yenecekse de böyle yenmesin diyeceğim ama yenilince de koyuyor .

1. Bence mantıksızdı. Dövüş bittiğinde Oda'yı tanısaydım Luffy'nin toplamda kaç darbe aldığını ve karşılığında kaç tane karşılık verdiğini sormak istemiştim.
2. Bence konunun irade ile alakalı tek tarafı Luffy'nin sonuna kadar ayakta kalması ama bunun kazanmaya kadar gitmesi saçmaydı.
3. Belli ki Katakuri gibi tanıtılan ve yenilen bir adam söz konusu olunca cevap Evet Luffy'e özel oluyor.
4. O savaş gösterilmedi ama ne yaşanmış olursa olsun Katakuri çok daha özel ve güçlü bir karakterdi.
5. Katakuri eşleştirmeleri bence mantıksız sonuçlanabilir. Balon gibi şişirilen bir karakter. Örneğin Marco'nun ciddi ciddi sonuna kadar süren bir savaşı gösterilmedi ama Katakuri'ye kolayca kaybedecek ; kaybettiği varsayılacak bir karakter olduğunu sanmıyorum. Diğer sağ kollar arasında az çok denge söz konusu olduğu ve güçlerinin amiral kadar olmadığı ancak yakın olduğu varsayılmalı , aksi taktirde yanıltıcı bir karakter gibi geliyor. Geleceğe bakarak savaşıyor , meyvesini çok iyi kullanıyor , kendisi de çok güçlü.. ee bu adam neden amiral kadar güçlü değil o zaman ?
6. Kişilik konusu çok tartışmalı kalacak Wano bitmeden. Luffy kendini geliştirmiş olsa da Yonkou yener diyenler görüyorum ara sıra. Katakuri'yi yenmiş kabul etmediğim için bir şey demiyorum Wano bitene kadar.
7. Kendinden güçlü karakteri yenebilecek kişi Luffy ise püskevit adamı yenerken Nami'den yardım alıp ucu ucuna kazanıyor. Katakuri ile savaşırken bin darbe alıyor saatlerce karşılıksız ve mutlak bir şekilde dayak yiyor. G4 e geçip Katakuri'nin kendini salmasıyla kazanıyor. Yenecekse de böyle yenmesin diyeceğim ama yenilince de koyuyor .
Amirallerin eksik yanı yok dayanıklılık, doruiki, muazzam meyveler, saldırı ve savunma vs. Kata ise saldırı gücü sınırlı bir karakter mesela. Belki silahlanma hakisi Luffy'den iyi olmasına rağmen, amirallerinki kadar iyi değildir.

Amirallerin eksik yanı yok dayanıklılık, doruiki, muazzam meyveler, saldırı ve savunma vs. Kata ise saldırı gücü sınırlı bir karakter mesela. Belki silahlanma hakisi Luffy'den iyi olmasına rağmen, amirallerinki kadar iyi değildir.
Aynı fikirde değilim ben. Amiraller o kadar mükemmelse Yonkou'lardan güçlü değiller herhalde değil mi ? Kaido ayyaş , Bm obez , BB desen meyve gücü iptal edio falan filan ama senin açıdan bakınca Amiraller daha mı güçlü oluyor Yonkoulardan ?

Aynı fikirde değilim ben. Amiraller o kadar mükemmelse Yonkou'lardan güçlü değiller herhalde değil mi ? Kaido ayyaş , Bm obez , BB desen meyve gücü iptal edio falan filan ama senin açıdan bakınca Amiraller daha mı güçlü oluyor Yonkoulardan ?
Yonkou'lar zaten normal değil :D Amirallerin eksiği yoktan kastım, bariz bir eksiklikleri yok idi. Kimseye yenilmezler ya da herkesten her yönde öndedirler demedim. Sadece belirgin bir zayıflıkları yok gördüğümüz kadarıyla. Hepsi hızlı, güçlü, dayanıklı, üst düzey haki kullanabilen ve muazzam meyveler yemiş kişiler. Eksik gördüğün bir yer var mı? Bana tutup da Kaido kadar dayanıklı değiller deme. Ondan bahsetmiyorum ben.

Katakuri kötü niyetli, kalleş veya durduk yere katliamcı biri değil.. Luffye karşı bir nefret duymadı savaşırken evet başta katakuri daha güçlüydü ama Luffy hem daha çok inandı ve şunu kabul edelim ana karakterimizin dayanıklılığı serideki en yüksek olan kişi. Bu yüzden kendinizi bukadar çok yormayın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık