Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Katakuri'nin Yenilgisi Vs. Mantığı

Bu dövüşten şu anlaşılıyor öyle mi ?

Gözlem+silahlanma hakin rakipten iyi olsa bile önemli değil. Karşındaki rakip senden hızlı ise olay biter.

Adam resmen serinin en önemli 3 gücünden birini (hakiyi) hiçe sayıp serinin diğer önemli gücünün (douriki) alt dalını (hızı) ön plana çıkardı. Ayrıca Kata meyve uyandırmış ve meyve kullanımı olarak Luffy'yi aşan bir seviyede iken oldu bunlar.

Ama Kizaru Wb'nin genç hali ile karşılaşsa Wb Kizaru'yu patates püresi yapar. Hıza ne oldu hani ? Böyle de bir saçmalık :oops:

Edit: Mingo Boundman yerine Snakeman'e maruz kalsa idi daha ne olduğunu anlamadan dayak yer ve işi biterdi.

Son düzenleme:
Ahahahaha şu vs yi Luffy harici birisi yapsa yorumlar:

-Olum adam çok dayanıklı lan
-Adam irade şov yapıyor
-Abi adamdaki potansiyel neymiş lan
-Adam k.hakide yonkolarda olmayan seviyelere geldi. B.haki de biraz gelişti mi tamamdır. Bu saatten sonra kimse tutamaz onu falan filan.

Ahahahaha şu vs yi Luffy harici birisi yapsa yorumlar:

-Olum adam çok dayanıklı lan
-Adam irade şov yapıyor
-Abi adamdaki potansiyel neymiş lan
-Adam k.hakide yonkolarda olmayan seviyelere geldi. B.haki de biraz gelişti mi tamamdır. Bu saatten sonra kimse tutamaz onu falan filan.
Peki G4'e karşı koyabilen saldırı gücüyle Kata, neden G4'süz Luffy'nin işini bitirmekte sıkıntı çekiyor? Ben bu kısmı anlamıyorum. İki ihtimal var. Birincisi kurguyla ilgili, Kata'nın Luffy'nin kalkmasını beklemesi gibi saçmalıklar. Diğeri ise Luffy o kadar dayanıklı ki Kong Gun ayarında saldırı gücüne saatlerce dayanabiliyor. Senin hiç içine sinmeyen bir nokta yok mu bu dövüşte?

Güzel hazırlamışsın beğendim, eline sağlık. Kata galibiyeti Luffy için biraz abartı ve zorlama oldu bence de.

Meyve kullanımı ve meyve üstünlüğü=Kata
Gözlem haki=Kata
Silahlanma=Kata

Kazanan Luffy :(

Meyvesiz biri için bir dövüşte en işlevsel güç, gözlem ve silahlanmadır. Buna ek olarak meyve kullanıcısı isen meyve üstünlüğü ve meyve hakimiyetidir. Kata hem meyve üstünlüğü hem meyve kullanımı olarak Luffy'den iyiydi. Bakın meyvenize daha hakim olabilirsiniz ama karşıdakinin meyvesi kalite olarak daha üstün ise bu pek bir işe yaramayabilir. Lakin Kata'nın meyvesi de kullanışlılık ve aklınıza gelen çeşitli yönlerden Luffy'nin meyvesinden üstündü. Adam meyve konusunda akla gelebilecek her alanda Luffy'den iyi olmasına ve hakide de daha üstün olmasına rağmen kaybetti! Hatta kendini yere fırlattı. Keşke net bir şekilde kaybetse idi de böyle bir saçmalığı da görmeseydik.

Şaka gibi ama gerçek işte :oops:

Son düzenleme:
Luffy geleceği görebilen bir adamı yenmek için saf gücün işe yaramadığını gördü.Bunun üzerine kendisi de k.hakisini geliştirmeye çalıştı.Hem saldırılara karşı koyarak hem de kaçarak k.haki antremanı yaptı ve kendinden emin olunca da Snake man ile fişini çekti.Gerçi Snake mane rağmen bile zor aldı dövüşü.

Peki G4'e karşı koyabilen saldırı gücüyle Kata, neden G4'süz Luffy'nin işini bitirmekte sıkıntı çekiyor? Ben bu kısmı anlamıyorum. İki ihtimal var. Birincisi kurguyla ilgili, Kata'nın Luffy'nin kalkmasını beklemesi gibi saçmalıklar. Diğeri ise Luffy o kadar dayanıklı ki Kong Gun ayarında saldırı gücüne saatlerce dayanabiliyor. Senin hiç içine sinmeyen bir nokta yok mu bu dövüşte?
Kata g3 benzeri saldırıları boşuna mı yaptı? Adamı irade olarak ezmek istedi. Kaç defa da söyledi bunu. Senin yaptıklarını ben de yapabiliyorum, pes ediyor musun diye. Katakuri gibi adamlar yıllarca şuna alışmış: Korsan gelir, bölgelerine girer, sonra onların gücünü görünce pes eder. Kata için ilk başta Luffy o diğer korsanlar gibiydi. Pes etmesi beklenen korsan. İlk başta fiziken işini bitirmek değil mesele irade olarak yıldırmak. O korsanların hayallerini yıkmak.

Luffy'nin bu kadar dayanıklı olması mı sorun? Adam serinin başından beri benim gözümde tayfadaki en dayanıklı adam (meyve avantajıyla). Her şey geliştiği gibi o da gelişiyor. Bir de Kata'nın bütün saldırıları mı KG ayarında? Öyle bir algı var. Sanki Kata her saldırısında KG ayarı vuruyor gibi.

İçime sinmeyen durumlar: Oda'nın yine Luffy üzerinde haki bitti meselesini uygulaması, bu yüzden Brulee ve Snakeman olayının kısa sürmesi. O kısım biraz daha uzatılabilirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık