Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Karşınıza Almak İstemeyeceğiniz İkili

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    115
Yalnız bu konu tamamen fantazi, burada yazılan karakterlerden hiç birini ötekini dövdürmez Oda. Oda diyoruz Shiki'ye bile Garp + Sengoku attırmış adam :oleyo2:

Son düzenleme:
Yesin. Şimdilik tadını çıkarmak lazım.:D
Zaten hep yaptığın bu manga çıkana kadar tadını çıkarmak. :D Ben hep özgürdüm Enma biri 100 yapıyor falan ahaha :ehe:
Olmamış bu yorum.Senin şunu demen lazım ''Roger ve Wbden dayak yemek çok seksi olur lan.''

Konuya yorumum da keşke Akainu da buraya konulsaymış.Gerçi yanına kişisel olarak yakın oldukları hissettirilen Kizaru konur ama o adam mutlaka olmalıydı burada @Millennium Wizard
Akainu yanına koyacağım adam yok.Garp - Sengoku gibi biri ekürisi yok.Kizaru olmaz arkadaş o.Smoker nasıl Kuzan’ın arkadaşıysa.

Roger ve Garp tüm Xebec tayfasını dövüp içinden geçmiş.
Adam o konuşmada bile orada ne oldu kimse bilmiyor diyor. Sengoku aynı zamanda Garp'ı en iyi tanıyan kişi olmasına Rağmen WB'nin daha güçlü olduğunu defalarca söyledi.

Bunlar boş işler yani, tabi açıklanıncaya kadar keyfini sürebilirsin. Oda'nın yazdığı bir seride kimse kimseyi dövemez.

Adam o konuşmada bile orada ne oldu kimse bilmiyor diyor. Sengoku aynı zamanda Garp'ı en iyi tanıyan kişi olmasına Rağmen WB'nin daha güçlü olduğunu defalarca söyledi.

Bunlar boş işler yani, tabi açıklanıncaya kadar keyfini sürebilirsin. Oda'nın yazdığı bir seride kimse kimseyi dövemez.
Bu nerede oldu ya :)

Garp, Roger'ı durduramamış ya da yakalayamamış.. Yıllarca peşinde koştuğu adam kendisi teslim olmuş. Rezillik.

Garp için başarı olarak görülen Tanrı Vadisi olayı ve akabinde Denizcilerin Kahramanı ünvanı bile Garp'ın düşmanı olan Roger'la işbirliği yapması sonucu olarak da veriliyor. Rezillik üstüne rezillik.

Ne zaman ve hangi şartlarda olduğu belli olmayan bir hadise olsa da Roger'ı ölümün kıyısına getiren(!) Garp, ne hikmetse Roger öldükten sonra en güçlü adam olarak anılmıyor. Bunun aksine ne zaman ve hangi şartlarda olduğunu bildiğimiz bir olay var ki o da Beyazsakal ve Garp'ın zirve zamanlarında denk olarak çarpıştığı.

Mangakanın 2 kral başlığı ile bu ikiliyi yan yana çizmesi.

Bunun dışında Roger'ın ölümünden sonra çağın adı Beyazsakal.

Denizlerin efendisi Beyazsakal.

Dünyanın en güçlü adamı Beyazsakal.

Bu gerçekler ve şartlar altında mevzu gayet net, anket sonucu da o kadar yapay ve duygusaldır bence.
Smoker Luffy'den kat kat güçlüydü ama bir türlü yakalayamıyordu. Yakaladığında da kaderin cilvesiyle kurtuluyordu. Roger vs Shiki gibi.

Bu seride anladığım bir şey varsa o da ünvanlara takılmamak gerektiği. MF'de WB'ye dünyanın en güçlüsü deniyordu ancak bence kesinlikle en güçlü değildi. Kaybedilmemiş bir ünvandı sadece. Ünvanların neyi kimleri içerdiği de muallak. Oda isteği tarafa çekmek için açık kapı bırakıyor.

Gördüğümüz kadarıyla Roger önüne çıkan engellere karşı oldukça acımasız. Bu sebeple Roger'da Garp'da uzun süreli ölümüne dövüşmemişler diyebiliriz. İkisinde ciddi bir kalıcı yara gözükmüyor. Bu sebeple adam akıllı Roger vs Garp oldu ama Garp yakalayamadı gibi bir durum söz konusu değil.

Garp Korsan değil Denizci. Denizcilerde onun kadar ön plana çıkarılan şu ana kadar yok. Bu sebeple Korsanlarda Roger neyse denizcilerde de Garp diyebiliriz.

Ayrıca ortada Xebec gibi bir adam da var. Roger'in rakibi olarak anılıyor bu bile direk eşit güçte havası veriyor. Üstüne bir de Garp yardımıyla öldürülmüş vs. Tabi oradaki dövüş kaça kaç oldu bilmiyoruz ama serinin güç bakımından zirvede olma ihtimali de Roger'dan güçlü olma ihtimali de mevcut.

Yine aynı şekilde son bölümlerle iyice ön plana çıkarılan Ryuma var. Her ne kadar "duygusallıktan" yorum yapılsa da. Birinin çıkıp Ryuma tüm dünyaya geçit vermemiş serinin zirvesi o ve Roger'dir dese ben seriye aykırı bulmam.

Yani her ne kadar net olmasa da Roger, WB, Garp, Xebec, Ryuma gibi seçenekler bir şekilde mangayla örtüşüyor diye düşünüyorum. Serinin zirvesi olma ihtimali olan kişiler içinde duygusallıkla bir tık öne çıkarılmasını da doğal buluyorum.

Luffy-Zoro / Shanks-Mihawk olayını ise çok objektif bulmuyorum. Tepkinin de buna olduğunu sanmıştım : )

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık