Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Karma Teori

Teori tutar mı? Tutmaz mı?

• Olmuş bu, tutar.

Kullanılan: 12 80.0%
  • Hiç olmamış, tutmaz.

Kullanılan: 3 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    15
Ya Oda'nın tekrarladığı şeyler de kendi yarattığı klişeler aslında :D. Temalar falan orijinal her arcın tekrar etmediğini hesaba kat arclar gayet iyi aslında Skype bile.

Neyse bu arada Crocodile tümen komutanıdır dediğimi hatırlamıyorum :hmm:. Ama belki beyin fırtınası yaparken ihtimal olarak öne sürmüşümdür. Ancak Croco'nun Karasakalla alakalı bir işler çevirmesi mantıklı bence.
Klişeleri iyi işliyor diyebiliriz bir kaç şey hariç. :D
Temaları değiştiriyor zaten genel olarak fakat benzerlikler hep sürüyor...

Şöyle bir şey demiştin o konuda.
Weevil silüet olarak gösterilmedi bildiğim kadarıyla. Tak diye gösterdi adam. Haa 10.'ya gönderme yapılmadı tabi ama gene de 10 titan kaptanı denmesinden meydana gelen bir gönderme var.

Crocodile da olabilir bu arada küçük bir ihtimal ;).
ID de ki ve MF de ki BB-WB olaydan sonra Croc'un bu konuda bir şeyler yapabilecek olması gayet olası.

Kaptan hookun elini yiyen timsah onun tadını çok beğendiği için sürekli peşindeydi ve hook onun geldiğini duymak için saat yutturmuştu diye hatırlıyorum.Şimdi burda madem kaptan hook var o zaman bi peter pan ve birde peşindeki timsah olması gerekirdi sanki diye ekleme yapayım.One piece gizemi açıklaması ortaya çıkması 5 senede biter ama bence seri yine devam ettiricek izlenimi verdi bana.Bu minklerin adası zooyu çeken filin durumu üstündeki ada, balıkadamların nuh gemisini çekecek olan dev deniz kralları, gökyüzü adası ve aydaki enelin bulduğu robotlar insan izleri bu gibi gizemlerde mevcut.Bunları durumlarının açıklanmadan veya hikayeye eklenmeden bitmesi imkansız gibi.
O Kaptan hook ve timsah olayı hakkında derin bir bilgim yok. Elini yediğini ve saat yutturduğunu okudum sadece...
Onun dışında Peter Pan'ı biriyle bağdaştıramadım. Eli ona karşı kaybediyor ve bu kişi ''Varolmayan ülke'' denilen yere gitmiş biri. Crocodile'a baktığımızda eli WB karşısında kaybetmiş, şuan ise Varolmayan ülke'ye gidecek olan kişi Luffy gibi duruyor. Timsahı genel olarak biriyle bağdaştıramadım, muhtemelen lakap olarak vermiş bunu Mangaka bu benzerlikler sonrası.

Seride baya bir olay açıklanacak ama bu derin derin değilde ''bilgi'' şeklinde verilecek muhtemelen. Rocks olayı bile 1-2 bölümde falan açıklandı dümdüz.
Bu tarz bir bilgi akışı sağlanabilir genel olarak 2-3 bölüm şeklinde. Zaten açıklasa bilgi olarak tüm sırları dümdüz pek çok uzun sürmez bu durumlar. Fakat biriktirip birden açıklıyor bilgi olarak, biraz da işliyor tabi...

Klişeleri iyi işliyor diyebiliriz bir kaç şey hariç. :D
Temaları değiştiriyor zaten genel olarak fakat benzerlikler hep sürüyor...

Şöyle bir şey demiştin o konuda.

ID de ki ve MF de ki BB-WB olaydan sonra Croc'un bu konuda bir şeyler yapabilecek olması gayet olası.

O Kaptan hook ve timsah olayı hakkında derin bir bilgim yok. Elini yediğini ve saat yutturduğunu okudum sadece...
Onun dışında Peter Pan'ı biriyle bağdaştıramadım. Eli ona karşı kaybediyor ve bu kişi ''Varolmayan ülke'' denilen yere gitmiş biri. Crocodile'a baktığımızda eli WB karşısında kaybetmiş, şuan ise Varolmayan ülke'ye gidecek olan kişi Luffy gibi duruyor. Timsahı genel olarak biriyle bağdaştıramadım, muhtemelen lakap olarak vermiş bunu Mangaka bu benzerlikler sonrası.

Seride baya bir olay açıklanacak ama bu derin derin değilde ''bilgi'' şeklinde verilecek muhtemelen. Rocks olayı bile 1-2 bölümde falan açıklandı dümdüz.
Bu tarz bir bilgi akışı sağlanabilir genel olarak 2-3 bölüm şeklinde. Zaten açıklasa bilgi olarak tüm sırları dümdüz pek çok uzun sürmez bu durumlar. Fakat biriktirip birden açıklıyor bilgi olarak, biraz da işliyor tabi...
Şimdi eksik olan kehanetler ve antik silahlarda var.Cezalı fil ve ada ve bir ırkı taşıyor onunla iletişim kurabilen momo antik silah olabilir.Daha öncesinde balıkadam arcında yine bir kehanet yok olacak bir balıkadam adası ve onları büyük ihtimalle taşımış veya taşıyacak olan devasa bir gemi ve o gemiyi hareket ettirecek dev deniz kralları var ayrıca onları kontrol edebilen bir denizkızı yine antik silah(bence gemi balıkadam adasını yukarı çekecek olan vasıta olacaktır).Vivi var antik silah olabilir önemli bir yere sahip olacak belkide karasakal vivinin peşine düşmüştür kim bilir.Baktığında ayrık adalar sanki birleştirilmeyi bekliyor gibi antik silahlar tarafından.Havada suyun altında dev fil sırtında gibi dolanıyorlar bakalım ne olacak.

Benim kafamda iki senaryo var. İkiside uzak ihtimal

1- Hali hazırda bütün shichi leer açıkta kaldığı için Buggy topuk yaptıktan sonra Crocodile ile karşılaştı ve beraberler (Hapisten kaçarken aynı taraftaydılar ve Buggy Doff un yeraltı dünyasındaki yerine göz koyduğundan kenardan kenardan Croc la iletişimdedir hali hazırda) Bunlar başkalarıyla beraber birleşip hali hazırda son adaya gidiyorlar. Orada Luffy ler Law lar Kid ler Croc lar Buggyler hep beraber Davy Back Fight mı yapar adanın girişinde deniz savaşı mı yaparlar bilmiyorum.

2- Crocodile bilmem neden hangi motivasyonla yapacaksa Vivi yi kurtarmaya gidecek. Oda sever böyle dönüşleri

Kesinlikle bu antik silahı göreceğiz, o noktada görebilecek olmamız olası. SBS olayı geyiğine olan çok yer var, evet. Fakat diğer türlü olarak mesa verdiği ya da bilgi olarak açıkladığı pek çok şey de var bunu da gözardı etmemek gerekli. Dediğin gibi tutmayabilir, ben bir bağlantı ve esinlenme üzerinden gittim. Arkadaşlar da önceden bu tarz bir durumda karşımıza çıkabileceğini söylemişlerdi, onunla ilgili de bir şeyler görünce bir araya toplamak istedim genel olarak. Tutarsa benimdir, tutmazsa hiç benim olmamıştır! :D

Gerçekten de pek çok karakterin güldüğünü görebiliriz seri sonu. Zaten ''gülüş'' olarak pek çok karakterin kendi stili ve şekli var enteresan şekilde. Bunun anlamı ve olayı açıklanmamıştı yanlış hatırlamıyorsam, bir anlamı olabilir. Fakat Raftel'in soyut bir kavram olmadığı artık kesin gibi. Crocus'un açıklamasında Raftel'in bir ada şeklinde gösterilmesi, gerekse sonradan yapılan açıklamalar böyle bir yerin kesin olarak varolduğunu ama ulaşılamadığını kanıtlar nitelikte. Joy Boy'un yaptığı şeyler gerçekten bu şekilde tepki verdiriyor muhtemelen herkese orada. Yani büyük ihtimal ile sadece ''tayfa'' değil ''dünya'' bu bilinmeyen tarihi ve Joy Boy'un yaptıkları öğrenilince kahkaha ile birlikte dünyanın şuan ki durumu baya değişecek.
Karasakal ile Luffy'nin ellerini omuzlarına atıp güldüklerini hayal edebiliyorum...

Oda öyle klişelere girmicem dedi :/
Oda bu sonuçta...

Ekleme: İnsanların nasıl vakitleri ve motivasyonları oluyor böyle uzuuuun teori konuları açmaya? Şaşırıyorum...

Tutar mı tutmaz mı bilemem ama dayanaklar sağlam okumasıda çok keyifli.Eline sağlık.

Raftel aslında dünyanın kendisi. Herkes adayı arıyor ama aslında aradıkları şey soyut bir kavram. Laugh Tale de, sona ulaşıp eli boş dönenlerin kahkahasını simgeliyor. Finalde karmakarışık kahkahalar duyacağız. Mutlu sonla bitecek.
Yakın bir zamanda instagram postunda görmüştüm.Luffy'nin seslendirmeni One Piece'in soyut bir şey olduğunu düşünüp Oda'ya sormuş.One Piece gerçekten var somut birşey cevabını almış. Ne kadar doğru emin değilim.

Son düzenleme:
Yahu o saatte teori konusu mu açılır. :D Güzel yazmış bağlamışsın beğendim.:good:Yalnız Croco bb tayfasına katıldıysa çok pis gömerim haberin olsun.:ehe:
Gece 12'civarı bitirecek şeklinde ayarlamıştım ama ufak tefek işler çıkınca uzadı. :D

La katılsa da bir plan dahilindedir net olarak. Sende, bende biliyoruz ki Croc birinin emrinde çalışacak biri değil.
Olursa zaten öyle bir şey bu fark net olarak gösterilir. Öyle ki Shichibukai olayında bile bu karakterin o tarz biri olmadığı net olarak gösterildi...
O yüzden sana oradan ekmek çıkmaz be MW. :D

Karasakal ile Luffy'nin ellerini omuzlarına atıp güldüklerini hayal edebiliyorum...

Oda bu sonuçta...

Ekleme: İnsanların nasıl vakitleri ve motivasyonları oluyor böyle uzuuuun teori konuları açmaya? Şaşırıyorum...
Karasakal ile Luffy dost olmaz bence hiç bir şekilde. Tamamen ters kişilikteler ve bu gösterildi.
Hem de Ace'in olayı da var ek olarak, ben bu ikisini o şekilde hayal edemiyorum. :D

Gece 12'civarı bitirecek şeklinde ayarlamıştım ama ufak tefek işler çıkınca uzadı. :D

La katılsa da bir plan dahilindedir net olarak. Sende, bende biliyoruz ki Croc birinin emrinde çalışacak biri değil.
Olursa zaten öyle bir şey bu fark net olarak gösterilir. Öyle ki Shichibukai olayında bile bu karakterin o tarz biri olmadığı net olarak gösterildi...
O yüzden sana oradan ekmek çıkmaz be MW. :D

Karasakal ile Luffy dost olmaz bence hiç bir şekilde. Tamamen ters kişilikteler ve bu gösterildi.
Hem de Ace'in olayı da var ek olarak, ben bu ikisini o şekilde hayal edemiyorum. :D
Bir ekmek çıkarsa fırın açarım yalnız ona göre.🤭

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık