Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Karanlık Meyvesi vs. Yerçekimi Meyvesi

İlkokul çocuğuna fizik dersi mi anlatıyorsun güzel kardeşim, gayet iyi biliyorum orasını. :D
"Bu saldırı" rakibe ne yapıyor onu çözemedim diyorum.

Hah şöyle ya, bak şimdi çaktım işte.
Tam tahmin ettiğim gibi, çekimin yönünü de kendisi belirleyebiliyor ki bu bence kara delikten daha tehlikelidir. Çekim kuvvetini de istediği gibi yükseltebiliyorsa, pek ala bir kara deliğin çekim gücüne bile ulaşabilir.

İnterstellar da efsaneydi be. :D
Özür diliyorum ben tekniğin ne işe yaradığını ve nasıl olduğunu anlayamadığını düşündüm.

Zaten dikkat ederseniz sabo da baya bir savruluyor.Logia olduğu için de suratı dağılıyor,dağılması kolaylaşıyor sanırım.Daha sonra hırslanıp tam gaz isshonun üstüne gidiyor.Teach karadelik yaratıyorsa adam da meteor çekiyor meyvenin gücü az değil.
Normalde meteor çekme gücü kara deliğin çekim gücünün yanında denizde damla kalır ama eğer Fuji çekimi her seviyede arttırabiliyorsa, kara deliğin çekim gücüne de ulaşabilir. Artı yönü de çekimi farklı yönlerden uygulayabilmesi ki bu da onu kara delikten daha tehlikeli yapıyor.
Tabi eğer çekim gücünü istediği oranlarda arttırabiliyorsa. Belli bir sınır varsa zaten yetişemez zira kara delik evrenin en kuvvetli çekim gücüne sahiptir, ışık bile kurtulamaz.

Issho'nun meyvesi sandığınızdan çok daha güçlü bir meyve. Yerçekimini her türlü kullanabiliyor. Yani bir nesneyi yerçekiminden bağımsız kılabiliyor. Bu çekim gücünü tersine uygulayıp, üzerine gelen saldırıları geri itebiliyor.

Aşağıda gemisini uçururken görünüyor.

Burada ise tersine yerçekimi uygulayarak saldırıyı püskürtüyor.

Normalde meteor çekme gücü kara deliğin çekim gücünün yanında denizde damla kalır ama eğer Fuji çekimi her seviyede arttırabiliyorsa, kara deliğin çekim gücüne de ulaşabilir. Artı yönü de çekimi farklı yönlerden uygulayabilmesi ki bu da onu kara delikten daha tehlikeli yapıyor.
Tabi eğer çekim gücünü istediği oranlarda arttırabiliyorsa. Belli bir sınır varsa zaten yetişemez zira kara delik evrenin en kuvvetli çekim gücüne sahiptir, ışık bile kurtulamaz.
Zaten konuda çekim güçlerini karşılaştırmadığımızdan problem yok.O kısım ayrı.

Issho'nun meyvesi sandığınızdan çok daha güçlü bir meyve. Yerçekimini her türlü kullanabiliyor. Yani bir nesneyi yerçekiminden bağımsız kılabiliyor. Bu çekim gücünü tersine uygulayıp, üzerine gelen saldırıları geri itebiliyor.

Aşağıda gemisini uçururken görünüyor.

Burada ise tersine yerçekimi uygulayarak saldırıyı püskürtüyor.
Aynen.İkinci sayfa sanırım nasıl karşı koyabileceğini ve neler yapabileceğini tamamen gösteriyor.

Bence Fujitora'nın meyvesi bildiğin Shiki'nin çakması. BB'nin meyvesi ise dediği gibi dünyanın en iyisi. Ama BB meyveye göre amele kalıyor orası ayrı bir konu.

Tamam da adı üstünde yatay çekim gücü, yatay itme gücü değil. Yani sonuç olarak ikisi de birbirini çekiyor olacak?
Yani benim bildiğim fuji sadece çekiyor mangada gösterilen bu itemiyor. Yoksa itebiliyor da ben mi yanlış biliyorum?
Yerçekimini sadece çekme olayı olarak algılamamak lazım. Ters çekim uygulayıp itebilir de. Bu dediğin arkadan itiş gibi bişey. Yani orda bir itiş yok çekiş kuvveti var. Yerçekiminde de bir kuvvet var her yöne doğru.

İssho'nun yerçekimi gücünün ucu çok açık geldi bana. Yani çok güçlü farklı saldırılarını da görebiliriz.

ishonun çekiminden sıyrılırsın, bb'ınkinden karşı saldırı yapmadan kurtulamazsın.. Bb kaptımı bırakmaz yani. Şu sıralar ciddi bi Teachi itibarsızlaştırma operasyonu var. Yedirmeyiz:mad:

Nasıl ki magma>ateş gibi bir hiyerarşi varsa karadeliğin çekim gücü>yer çekimi de diyebiliriz.

Kısacası Kurouzu akar Fierce Tiger bakar.:cool:

dusau

Yerçekimini sadece çekme olayı olarak algılamamak lazım. Ters çekim uygulayıp itebilir de. Bu dediğin arkadan itiş gibi bişey. Yani orda bir itiş yok çekiş kuvveti var. Yerçekiminde de bir kuvvet var her yöne doğru.

İssho'nun yerçekimi gücünün ucu çok açık geldi bana. Yani çok güçlü farklı saldırılarını da görebiliriz.
Kendinden dışarı doğru çekim kuvveti oluşturmak çok çok kuvvetli bir yetenek. Eğer bunu kesintisiz yapabiliyorsa bununla dövüşecek adamın vay haline. Sürekli kendinden dışarı doğru iten bir adamla dövüşmek epey zor olsa gerek. Meteor falan hikaye kalır bunun yanında.

Edit: arkadan itiş tabiri pek hoş olmamış. Sanki issho herkese arkadan ittirir der gibi olmuş :D

Bana kalsa Teach'in gücü saçma sapan yani. Yer çekimi ile baş edebilecek başka bir güç daha düşünemiyorum olsa o da zamanı manipule etme gücü olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık