Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kaidou vs. Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    318
Bu anketin oylar ne la böyle eşit. Utanmasınız Shanksa fark attıracaksınız. Kara hava denizde yaşayan her canlı içerisinden en güçlü şey. Halk arasında bir söz vardır. "Birebirde kafadan Kaido alır" diye. Daha neyin hava civası bu. Mangaka onaylı net oğlu net bir şey bu kralı gelse, şuan Roger yaşasa mangaka bu ünvanı bu adama vermişse en güçlü budur. Yenilene kadarda o olacaktır. Zamanında yenilmiş olması şuanda en güçlü olduğu gerçeğini değiştirmez. Zamanında yenilmiş olması şuanda yenileceğinin garantisi değildir. Zamanında yenilmiş olması Shanks'ın yeneceğinin garantisi hiç değildir. Çünkü evrende net bir şey varsa oda Kaido'nun karada denizde havada hiç bir canlı tarafından teke tekte yenilemeceğidir. Zunisha gelse birebirde kafadan Kaido alır. Yahu neyini tartışıyorsunuz. Ve bu anketle de birlikte forumda sevilen karaktere oy verildiği objektifliğin yok olduğu Zoro anketlerinde olduğu gibi tekrardan ortaya çıkmıştır. Kaido Shanksa tek atar demek değil tabiki de bu belki dövüşleri bir ay gece gündüz sürer ama bire birde kafadan Kaido alır. Aralarındaki güç farkının çok çok çok az olması yine de 1e 1se kafadan Kaido'nun alacağını değiştirmez. Daha nasıl anlatayım. Neyse. :/
+1

Bak ben zaten tüm yonkouların birbirlerine çok yakın güçte olduğunu düşünüyorum.Hatta bir çoğunuzun aklındaki güç farkından daha azdır düşüncelerim.Hatta tepki vermemin en büyük nedeni bu.2 denk kuvvet.Eğer bize oda güç seviyesiyle ilgi bilgi vermese eşit düşünebilirdi ama Oda kaido hanesine + bir kuvvet yazdırdı.Bize bi argüman verdi kaidonun 1 adım önde olduğuyla ilgili.Bana göre normal bu denkliğin kaido yönüne eğildiğini forumdan daha fazla kişi düşünmeliydi.Demek Oda bize hiçbir bilgi vermese sadece adını duyduğumuz kişiler seride denk olarak bahsedilen fakat serideki ağırlıklarıyla ilgili hiçbir bilgi verilmeyen kişiler için forumun yüzde 90 95i bir tarafı seçecekti.Odanın verdiği bilgiyle %50ye indi durum.
Normalde olması gereken %50 odanın vermesiyle %90lara çıkması gerekirdi bence.

Eğer luffy 1v1 atmazsa yonkoularla ,insanların pek güç çıkarımı yapacağını sanmıyorum.Hala dof ve cracker vslerini tartışıyoruz :D
+1. Özellikle de altını çizdiğim bölüme kesinlikle katılıyorum. Gerçi 90-95 yerine 70-80 olurdu bence tabi.

Oda bire bir de Kaido alır demedi. Bir söz vardır diyor bire bir de Kaido'ya oyna gibisindendi. Bundan seri içerisinde yayılan gelmiş bir söylenti gibi bahsediyor. Arkadaşlar da serinin yasası yaptı. Çok güzel.

Objektiflikten yariliyonuz.

Oda bire bir de Kaido alır demedi. Bir söz vardır diyor bire bir de Kaido'ya oyna gibisindendi. Bundan seri içerisinde yayılan gelmiş bir söylenti gibi bahsediyor. Arkadaşlar da serinin yasası yaptı. Çok güzel.

Halk arasında bir söylenti vardır "Bire birde kafadan Kaido alır". Serinin yasası ile alakası yok. Zaten bire birde kafadan Kaido alır sözü ekstra. Hali hazırda serinin en güçlü canlısı. Mom tarafından "The Thing" olarak adlandırılmış kendisi. en güçlü canlı olunca zaten otomatik olarak birebirde kafadan almış oluyon. Yani en güçlü olmanın getirdiği şeyler bunlar alpamisçim.

Bire bir de Kaido'ya oyna gibisinden derken ne kastedmek istediğini anlamadım ?

Halk arasında bir söylenti vardır "Bire birde kafadan Kaido alır". Serinin yasası ile alakası yok. Zaten bire birde kafadan Kaido alır sözü ekstra. Hali hazırda serinin en güçlü canlısı. Mom tarafından "The Thing" olarak adlandırılmış kendisi. en güçlü canlı olunca zaten otomatik olarak birebirde kafadan almış oluyon. Yani en güçlü olmanın getirdiği şeyler bunlar alpamisçim.
Ne güzelde başına halk arasında bir söylenti var diye eklemişsin. En güçlü olması her dövüşünü yenecegi anlamına gelmiyor. Karşısında Usopp varmış gibi mesaj atiyonuz. Yahu bu adam ile denk olan biri var karşısında. Neyin kesinliğidir bu?

@Will Salas

Ben sözün tam olarak bire bir de Kaido'ya bahsini yatır anlamında hatırlıyordum. Ama farketmez. Her anlamda başına halk arasında bir söylenti vardır diye koyulmuş. Bu halk arasında Luffy'de 10 metre idi.

Ne güzelde başına halk arasında bir söylenti var diye eklemişsin. En güçlü olması her dövüşünü yenecegi anlamına gelmiyor. Karşısında Usopp varmış gibi mesaj atiyonuz. Yahu bu adam ile denk olan biri var karşısında. Neyin kesinliğidir bu?
Hasan sen direk çerçeve halinde en güçlü adama da karşı çıkıyordun, bırak şimdi hikaye anlatmayı :artiz:

Bahane lastik don gibidir, her bedene uyar :sapkali:

Hasan sen direk çerçeve halinde en güçlü adama da karşı çıkıyordun, bırak şimdi hikaye anlatmayı :artiz:

Bahane lastik don gibidir, her bedene uyar :sapkali:
Yoo Oda SBS de söylediklerinden sonra ben en güçlü olduğunu kabul ettim zaten. Ama dövüş kazanma ayrı bir şey. Denk olduğunu bildiğimiz karakterler bunlar.

Ki bana dediğin şekilde sen de düşünüyordun?

Ben sırf @Raiden inadına açtım. Şartlar senin için şöyle, Kaido adamları Shanks'ın çocuğunu öldürür, Makino'yu dağa kaldırırlar. Bunu öğrenen Shanks ise mekan basar, Makino ruhsuz Kaido keyifli. Sonra teke tek vs atmaya başlarlar. Adaya başka kimse yaklaşmasın diye emir verir adamlarına ikiside. Şimdi bu kolsuz kızıl yonkou ne yapsın?
Zorlu olmuş :D Şimdi nereden başlasam bilemedim doğrusu ama MF zımbırtısı ile başlayayım.
Malum Mf öncesi bu iki yiğit karşı karşıya gelmiş. Shankusu döverek mi geldi yoksa pone mi verdi bilmiyoruz ama karşısına Kaido'yu alabilecek cesareti varmış. Bunun dışında Shankusu bu hayvan yaratıkların yanında bir şekilde Yonkou olarak kendini ispatlamış. Shankusu hızlı bir karakter hantal Kaidou karşısında saldıran taraf olacaktır muhtemelen fakat Kaidou'nun dayanıklılığını kırabilir mi emin değilim.

Geçelim Kaidou azmanına Oda Bey'in dediği üzere(Gerçi halk diyormuş bu söylenenleri, Luffy'de 9m falandı hatırlarsanız) 1v1 olursa bahsini Kaidou üzerine oyna denmiş. Bunun dışında kara, su, hava vb. tüm yaşam alanlarının içinde en güçlü yaratık(varlık) olduğunu söylemiş. Buraya kadar fitim Kaidou hakkında. Fakat garip olayları da barındırıyor kendisi. On bin metreden atlayıp sadece başı ağrıyan bu kadar dayanıklı adamı her nasıl oluyorsa 7 kez yenip bir çok kez de yakalamışlar. Bunun dışında on bin metre serbest düşüşün etki etmediği adama nasıl bir saldırı gücü ile vurdularsa vücudun da kocaman bir yara açmışlar.

Ben kendi açımdan Shanks'ı bir adım önde görüyorum fakat bu kadar pof poflanmasından ötürü olası bir vsyi muhtemelen Kaido kazanacaktır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık