Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Kaido Kimlere Tek Atabilir?

Kaidou Kimlere Tek Atabilir?

• Kullanılan toplam oy
    349
Kaidoyu wbden daha güçlü görüyorum Eğer kaido wb altıysa diğer yonkolarda amiral altı gibi bişey oluyor :)
Reis illa birinin biri altında olması lazım değil seks yapmıyorlar. Birbirlerine denk diyebilirsin. Kaido bile kendini Wb'den üstün tutmuyor ki intihardan sonra "ihtiyar adam nasıl ölmeyi başardı" diyor. Bu zaten yeterli bir cümle anlamak isteyen için. Benim gördüğüm kadarıyla bütün yonkolar denk. Shanks Kaido ile çatışıyor, Kaido Linlin ile dövüşüyor, Shanks Wb'nin gemiye binip racon kesiyor vs. 4 yonko içerisinde mutlak bir üstünlük Yok. Hiçbiri birbirinden çekinmiyor. Ha 2 tanesi dünyanın en güçlüsü diye tanıtıldı ama bu dengi yok anlamına gelmiyor.

Gura gura yiyince dayanıklıkığı mı arttı?
Hayır yami teach iki sene önceki hali için kullanılan bir kavram.
Yami teach tayfasını ace'i yenemezsiniz kaçın diyor kendisi de o ateşin karşısında acılar içinde yerde kıvranıyor.
Şimdi bu Teach zaten acıya karşı zaafı var ve biz Kaido'nun vuruşunu yiyeceğini baz aldığımız için Kaido iki seksen uzatır onu.
İki sene sonraki hali bile daha adam akıllı yonko olabilmiş değil ve hala wb'nin yerini doldurmaya çalıştığını öğreniyoruz ama hakisini ve dayanıklılığını baya geliştirmiştir.

Hayır yami teach iki sene önceki hali için kullanılan bir kavram.
Yami teach tayfasını ace'i yenemezsiniz kaçın diyor kendisi de o ateşin karşısında acılar içinde yerde kıvranıyor.
Şimdi bu Teach zaten acıya karşı zaafı var ve biz Kaido'nun vuruşunu yiyeceğini baz aldığımız için Kaido iki seksen uzatır onu.
İki sene sonraki hali bile daha adam akıllı yonko olabilmiş değil ve hala wb'nin yerini doldurmaya çalıştığını öğreniyoruz ama hakisini ve dayanıklılığını baya geliştirmiştir.
Ne anlamda kullanıldığını biliyorum. Sabo'nun Burges'a yaptığından da gördük mücadele edemeyeceklerini ama mesele tayfası değil. Mesele kendisi. 2 yıllık süreçte yonkou oluyor bu adam Marco'ları yenerek. Bu sadece Gura Gura ile olacak bir şey değil. MF ile Yonkou olması arasında öyle aman aman bir süre geçtiğini zannetmiyorum. Bu adamın iki yıl öncesinde dayanıklılık olarak yonkoulara yakın bir seviyede olması gerekiyor bence. Yoksa sırf gura gura yedi diye, iki meyvesi var diye kimse yonkou olamaz. Dayanklılığı, fizik gücü yoksa o yediği meyveleri geldiği yere geri gönderirdi Marco.

Luffy gibi kafaya direkt darbede tek yemeyecekler; admiraller, Tiç ve meyvaden ötürü Marco, Jozu.
Zoro, Cracker, Dof ve Ace yarım yer.

Teknik olarak bunu yapabilirmi yapamazmı onu konuşmak lazım. Madem fantezi olaylar tasarlıyoruz mangada sanki yaşanacakmış gibi yorumlamamak lazım. Hatalı bir çıkarım olur. Karakterlerin mangada bir ağırlığı olduğu için tek yiyecek olsalar bile Luffy gibi tek yemezler mangaka öyle bir sahne çizmez. Bunda anlaştıysak Luffy'i indiren darbenin kimlerin içinden geçeceğini yazalım. Ace, Zoro, Dof, Cracker, Kata o saldırıyı aynı şekilde beyinlerine yerse teke giderler. Teach, Jozu, Weevil, Rayleigh'den emin değilim. Diğerleri ise tek yemez.
Şimdi burda olasılıklar konuşuyor. Yani yiyen için en kötü senaryoları düşünmeliyiz. Kafasına bam diye yediğini ama yiyen kişide armament basılı olduğunu varsayarsak;

Ace, Zoro, Doflamingo, Teach, Cracker, Katakuri bir ihtimal Mihawk teke gider.

Armament basılı değilse;

Listede Akainu ve Marco ve Jozu dışında herkes gidici gibi.
Her şey tamam da şu Jozuyu anlamadım he. Adamın güç gösterisi var eyvallah da dayanıklılığa dair hiçbir şey göstermedi ki. Aksine sahne atlamalarında hep suratında darbe izi olarak çizik var. Ilahi yıldırım yamultur Jozunun elmas suratını. :)

Ne anlamda kullanıldığını biliyorum. Sabo'nun Burges'a yaptığından da gördük mücadele edemeyeceklerini ama mesele tayfası değil. Mesele kendisi. 2 yıllık süreçte yonkou oluyor bu adam Marco'ları yenerek. Bu sadece Gura Gura ile olacak bir şey değil. MF ile Yonkou olması arasında öyle aman aman bir süre geçtiğini zannetmiyorum. Bu adamın iki yıl öncesinde dayanıklılık olarak yonkoulara yakın bir seviyede olması gerekiyor bence. Yoksa sırf gura gura yedi diye, iki meyvesi var diye kimse yonkou olamaz. Dayanklılığı, fizik gücü yoksa o yediği meyveleri geldiği yere geri gönderirdi Marco.
Dostum dayanıklılık fiziki güç yoksa diyorsun da yami Teach'in o zamanlar hayvan gibi fiziki güç ve dayanıklılığı vardı ama biz Kaido'dan bahsediyoruz. Katakuri yenmiş hayvan gibi dayanıklılığı ve fiziki gücü olan Luffy bile teke gitti. Yami teach Kata yenmiş Luffy'den güçlüydü diyorsan başka saygı duyarım.

Dostum dayanıklılık fiziki güç yoksa diyorsun da yami Teach'in o zamanlar hayvan gibi fiziki güç ve dayanıklılığı vardı ama biz Kaido'dan bahsediyoruz. Katakuri yenmiş hayvan gibi dayanıklılığı ve fiziki gücü olan Luffy bile teke gitti. Yami teach Kata yenmiş Luffy'den güçlüydü diyorsan başka saygı duyarım.
Evet çok üzerindeydi, Yonkoularla arasındaki saldırı gücü açığını da Gura Gura ile kapattı bence.

Tiç 2 sene önce jetto bazukayı yiyince ağzından burnundan kan geldi nerdeyse o luffyden tek yiyodu pxleri bile tokatlayamayan luffyden,canavar kaidou atomlarına ayırır kabasakalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık