Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jozu'nun Abartılması

Ben Aok'un o halini gördükten sonra element bazlı saldıralara haki eklenildiğini düşünmeye başladım.
eger aokijinin hasarları üzerinden,yola cıktıysan, orda hatalı düsünüyorsun. çünkü meyve gücü anti veya zarar verebilecek durumdaysa zaten, haki olmadanda hasar verir.bunun iki örnegi var. biri acei hiyerarşik üstünlükle yakan magu magu no minin gücü.digeride yine aynı magu magu no minin gücünün, hie hie no miyle gelen gücü etkisiz kılması.magma, buzu eritttigi gibi aokijinin bacagını ve omuzundan bir parcayıda almıs.

o durumda basarı aokijinin,yani magmaya karsı acık bir sekilde dezavantajdayken, nasıl akainuyu o kadar zorladı.buda muhtemelen aokijinin yetenegidir,benim tahminim meyve kullanma ve haki gücü akainudan üstündür.yakına gelip bam güm girişmiştir.ben onun ice saberına haki yükleyebildiginide düsünüyorum.tabii yakına gelmek, bir yandan kötü olmus.bacak yok,vucudun üçte biri buhar, ama yinede takdire sayan bir dövüs sergilemiş.su ana kadar belirli bir formu olmayan hiç bir saldırıya haki eklenmedi.özellikle dünyanın en güclüsü karsısında,amirallerin hiç biri ekleyemedigine göre demekki eklenmiyor su an için ;)

Uzak yakın bu saldırı için dünyanın en güçlü kılıç saldırısı denmedimi ? Mr1 konusunda mihawk luffyi kesebilecek kadar bir güç kullanmış olabilir. İp konusunda ise o kadar hafife alınacak bir şey değil ama karşında elmas varsa orada durcan arkadaş demek lazım bence.
En güçlü denmiş olabilir ama en güçlü saldırıyı 5 m den almak var 100m den almak var.

eger aokijinin hasarları üzerinden,yola cıktıysan, orda hatalı düsünüyorsun. çünkü meyve gücü anti veya zarar verebilecek durumdaysa zaten, haki olmadanda hasar verir.bunun iki örnegi var. biri acei hiyerarşik üstünlükle yakan magu magu no minin gücü.digeride yine aynı magu magu no minin gücünün, hie hie no miyle gelen gücü etkisiz kılması.magma, buzu eritttigi gibi aokijinin bacagını ve omuzundan bir parcayıda almıs.

o durumda basarı aokijinin,yani magmaya karsı acık bir sekilde dezavantajdayken, nasıl akainuyu o kadar zorladı.buda muhtemelen aokijinin yetenegidir,benim tahminim meyve kullanma ve haki gücü akainudan üstündür.yakına gelip bam güm girişmiştir.ben onun ice saberına haki yükleyebildiginide düsünüyorum.tabii yakına gelmek, bir yandan kötü olmus.bacak yok,vucudun üçte biri buhar, ama yinede takdire sayan bir dövüs sergilemiş.su ana kadar belirli bir formu olmayan hiç bir saldırıya haki eklenmedi.özellikle dünyanın en güclüsü karsısında,amirallerin hiç biri ekleyemedigine göre demekki eklenmiyor su an için ;)
Hocam ben hep diyorum şu savaşı baz alarak kesin yorumlar yapmayalım.Savaşta bize bir kişi bile siyahlaşmayı göstermedi.O kadar önemli bir teknikken.Yada hakinin isteğe bağlı On-Off durumu.Ayrıyetten bu 2sinin meyveleri kesinkez antisi mi birbirinin? Hani film Z'de Aok kolaylıkla magmayı dondurdu.Pek anlamam şu Kimya olaylarından ama göründüğü üzere pek antilik yok gibi.Bir de uçan kılıç saldırlarına ekleniyorda bu allahın belası element bazı saldırlara neden eklenmiyor bu haki? :D Kizarunun ışın saldırısının da belirli bir şekli yok uçan kılıç saldırısınında. Ben şu Punk Hazard arcını görükten sonra bize savaşta bir b.k gösterilmemiş onun kanaitine vardım.O yüzden herşeyin olabilirliğine inanmaya başladım.Haki saldırı gücü olan her nesneye bence eklenebilir.

Şimdi Jozu'nun tecrübesi Akaiunu ile mükayese edilecek kadar mı? Jozu'ya çaylak filan demedim, sadece Dof çok rahat bir şekilde üstündü orada. Jozu ıkınıyordu tekrar bakarsan.
Akainu nun tecrübesi daha yüksek olabilir-olmayabilir. Ama onların arasında gerçekleşecek bir dövüşte öyle senin dediğin kadar büyük bir tecrübe farkı çıkmayacaktır.

Dedim sana sinsice saldırdı diye. Ee bi zahmet tutsun Jozu yu orda.

O senin düşüncen. Benim düşünceme göre Akaiunu hem güç hem tecrübe hem kulvar olarak üstündür Jozu'dan. Çok fazla olmasada üstündür. One piece de ayrıca elmas erimiyor diye birşey yok, Akaiunu gibi adamlar 6 stil kullanmıyor sanki. Vuruş güçleri Lucci gibi adamların 10 katıdır, sen düşün artık orasını.
Yani. Bu adamlar sadece meyve gücüyle amiral olmamışlardır heralde

O senin düşüncen. Benim düşünceme göre Akaiunu hem güç hem tecrübe hem kulvar olarak üstündür Jozu'dan. Çok fazla olmasada üstündür. One piece de ayrıca elmas erimiyor diye birşey yok, Akaiunu gibi adamlar 6 stil kullanmıyor sanki. Vuruş güçleri Lucci gibi adamların 10 katıdır, sen düşün artık orasını.
Bizde diyoruzki Elmas erir tamam ama Haki ile çok fazla zarar almaz. Birde dikkat ettim senin vs anlayışın sadece tek taraflı. Yani öyle bir söylüyorsunki Akainu hep saldıracak Jozu hep savunma yapacak.

En sevmediğim şeyi söyleyeceğim ama Akainu fanı mısın Jozu anti-fanı mısın anlayamadım.

Diyorsunki WB korsanları Akainuyu durduramadı 2 şer kişi olsalarda yine durduramazlardı. Ayrıca yanlış hatırlamıyorsam Akainu normal yumruk atar yine yener demiştin Jozu yu. Sonra Jozu beyinsiz diyorsun. Croco yu tek vuruşta yenemedi diyorsun. Bu adam shic. bırakta teke gitmesin.

Hocam ben hep diyorum şu savaşı baz alarak kesin yorumlar yapmayalım.Savaşta bize bir kişi bile siyahlaşmayı göstermedi.O kadar önemli bir teknikken.Yada hakinin isteğe bağlı On-Off durumu.Ayrıyetten bu 2sinin meyveleri kesinkez antisi mi birbirinin? Hani film Z'de Aok kolaylıkla magmayı dondurdu.Pek anlamam şu Kimya olaylarından ama göründüğü üzere pek antilik yok gibi.Bir de uçan kılıç saldırlarına ekleniyorda bu allahın belası element bazı saldırlara neden eklenmiyor bu haki? :D Kizarunun ışın saldırısının da belirli bir şekli yok uçan kılıç saldırısınında. Ben şu Punk Hazard arcını görükten sonra bize savaşta bir b.k gösterilmemiş onun kanaitine vardım.O yüzden herşeyin olabilirliğine inanmaya başladım.Haki saldırı gücü olan her nesneye bence eklenebilir.
siyahlasma o kadar önemli bir teknik degil aslında.hakinin yani busoshokunun en üstün kullanımı,etrafını görünmez zırhla kaplaman.normal sartta yogunlastırarakta vursan,normal hakiylende kaplayıp vursan güc katıyorsun.eger wbnin sok dalgasını amiraller,hakiyle karsılamasalar haklısın derdim ;) ama adam savunmada kullandırtıyor,saldırırken kullandırmadı dersen...bu arctan sonra degişti, e.oda onlarada ekler dersen.burda tuhaflık ortaya cıkar.ve e.oda benden salak damgası yer.

doflamingo hakinin hiç bir emaraseni göstermedi,adam sakladı varmıs.ama amiraller hakiyi savunurken kullandılar,saldırırken kullanmadılar.demekki kullanamıyorlar saldırırken.ucan kılıc saldırısı ve zoro vs monet olayı hala muamma.ben sana karsı örnek vereyim.mihawk saldı sok dalgasını,daz bones bile durdurdu.ama yakına gelince kagıt gibi kesti. belkide haki kullandı ? yani zoronun durumu farklı bir sey olabilir.o yüzden belirli formu olmayan seylere haki ekleyemiyorsun diyorum.akıskan bir seye haki eklemek ne kadar mantıklı ? madem öyle smoker neden dumanını tamamen siyahlastırmıyorda,sadece uzuv seklinde bıraktıgı yerleri sihaylastırıyor ? amiral denen yaratıklara birde senin istedigin gücü verirsen,bu adamlar yenilmez olur.ama görüyoruzki yonkoların yanında degersizler.ve acıklanan 5 yonkodan ikisinin 3 tip hakisi var ;) üstünlükleri orda yani,eger doflamingo gibi kaidouya calısan bir adamın bile houshokusu varsa,kaidoudada bu cıkabilir. ki ben cıkcagı kanaatindeyim.ha benm için bir sıkıntısı olmaz,öyle olsada olur ama dedigim gibi bir tane bile örnegi yok.

Amiral dediğimiz adamlar Crocodile'i tek vuruşta bayıltır, hastahanelik eder. Jozu vuruyor Crocodile yere düşmeden ayakta ve sırıtıyor. Bunun anlamı amiral seviyesi ayrı bir olduğunu kanıtlıyor. Jozu, Crocodile'a 3-4 tane daha vursada Crocodile yine bayılmazdı zaten , ama amiral tek vuruş diyorum. Dediğimin hala üstündeyim. Akaiunu'nun kulvarı Aokiji ve Kizaru'danda üstün olduğu için bunu savunuyorum. Fanlıkla alakası yok yani.

Bayıltabilir , öldürebilir. Çünkü amirallerin saldırı gücü çok yüksek. Bir anlık boşlukta gidebilirsin. Ama gel görki dövüşler sadece saf güçle yapılmıyor. Birsürü etken var. Haki - Meyve - Dou. gibi. Amirallerin saldırı gücü ne kadar takdire değer ise Jozu nunda defansı takdire değer.

Bu arada bak bakalım Crocodile sırıtıyormuymuş.

Birde Akainu nun en güçlü amiral olduğu tamamen senin düşüncen. Bunu kesinmiş gibi söylüyorsun. Belkide Kizaru daha güçlüdür Akainudan. Birde tutturmuşsun farklı kulvarda diye. Yanılıyorsun aynı kulvarda. Birbiriyle 10 gün dövüşebilmiş 2 adam aynı kulvardadır.

Doflamingo ile sırıtarak konuşuyor ve sables çekmedi mi? Madem dünyanın en sert maddesi Luffy'nin normal yumruklarıyla uçan adamı oracıkta kaldırmaması gerekli. Demekki o kadar abartı bir gücü yok. Hem Dof hem de Jozu olması gereken yerin üstüne abartılıyor şuan için.
Ee dizlerinin üstüne düşüyor ve bu bana ters diyor. Güldüğünü görmedim ben Jozu dan darbe aldıktan sonra. Ha Jozu etkisiz hale geliyor işte o zaman gülüyor ve Sabres atıyor. Ve bu 2 sinide etkilemiyor büyük ihtimalle.

Çoğu kişi -bende dahil- Dof durdurmasa 2. vuruşta Croco yu orada bayıltacağını düşünüyor. Ben birazda senaryo gereği ilk vuruşta gitmediğini daha doğrusu 2. vuruşu yemediğini düşünüyorum. Çünkü bildiğin üzere Croco olmasa Ace gidiyordu 1 defa.

Abartılıyor belki belkide düşük görülüyor. Ama sen kesinlikle düşük görüyorsun. Nedenlerinide üstte belirttim zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık