Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu vs. Sabo

Jozu VS Sabo

• Kullanılan toplam oy
    70
@Quartion dikkatsizlik yuzunden aokijiden tek yiyen jozu,galiba sabo vssinde hic dikkati dagilmiyacak. Onun yerine sabo dikkatini dagitacak hmm cok mantikli. Jozunun dikkatini dagitacak bir hasta wb yok fakat neden butun kotu senaryoyu sabo icin kuruyosun anlamiyorum. Kizarunun mfde wb dahil herkesi 1 sn de teklemesi lazimdi. Fakat oyle birsey olmayacagi icin mangaka kizarunun meyvesini %0.0001 potansiyelle kullandirttiriyor. Isik hizindan bahsediyoruz. Ve son olarak cogu uyesi zaten cop olan devrim ordusunda,1 2 duzgun adamdan birisi olan ve sef olan sabonun jozuyu bir sekilde asamiyacagini dusunuyorsan zaten devrim ordusu bitmis demektir ve jozu senin bahsettigin dayaniklilikla sag kol gucunde falan oluyor. Elmas + haki o kadar ustunse onu zaten katakuri marco falanda gecemez.

@Quartion dikkatsizlik yuzunden aokijiden tek yiyen jozu,galiba sabo vssinde hic dikkati dagilmiyacak. Onun yerine sabo dikkatini dagitacak hmm cok mantikli. Jozunun dikkatini dagitacak bir hasta wb yok fakat neden butun kotu senaryoyu sabo icin kuruyosun anlamiyorum. Kizarunun mfde wb dahil herkesi 1 sn de teklemesi lazimdi. Fakat oyle birsey olmayacagi icin mangaka kizarunun meyvesini %0.0001 potansiyelle kullandirttiriyor. Isik hizindan bahsediyoruz. Ve son olarak cogu uyesi zaten cop olan devrim ordusunda,1 2 duzgun adamdan birisi olan ve sef olan sabonun jozuyu bir sekilde asamiyacagini dusunuyorsan zaten devrim ordusu bitmis demektir ve jozu senin bahsettigin dayaniklilikla sag kol gucunde falan oluyor. Elmas + haki o kadar ustunse onu zaten katakuri marco falanda gecemez.

- Jozunun belkide tayfada en değer verdiği baba dediği adam kalp krizi geçirdiği için dikkati dağılıyor savaş 1v1 kim var Jozunun dikkatini dağıtacak ? Ayrıca elmas meyvesine en ters meyvelerden biri buz bırakta tek atsın tek atanda Aokiji yani sıradan bi adam değil.

- Bak sende kendi ağzınla diyorsun Kizarunun o meyveyle herkesi teklemesi lazımdı ama tekleyemedi çünkü e.oda meyveyi kıstı. Bu ne demek one piece de herşey hızla olmuyor Kizaru için bile. İstediğin kadar hızlı ol yakalanıyorsun belli yerlerde Sabonun Jozuya göre 1 2 tık hızlı olması savaşı kazandırmaz yani.

- Daha öncede dedim Sabo devrim ordusunun ikinci adamı değil ikinci tümeninin komutanıdır eğer Sabo devrim ordusunda Dragondan sonra en güçlü adam ise Devrimciler kumda oynasın dünya onlardan ümit beklemesin bi halt etmez o zaman devrimciler

- Ben gördüğümle yorum yapıyorum Sabo meyveyi kullanamıyor sadece hiken yapıyor her saniye sen o hikeni yiyeceğini sanıyorsan yanılıyorsun hızı 1 2 tık üstün diye hasar almayacağını düşünüyorsan jozunun yakalayamayacağını düşünüyorsan yanılıyorsun Beyazsakal gibi hantal bi adamın Kizaruyu yakaladığı bu evrende Jozu Saboyu hayli hayli yakalar.

- Katakuri ile Marco yu Sabo gibi Jozu gibi adamlarla kıyaslaman senin hatan bu adamlar sağ kol Jozu naparsa yapsın bu ikisini yenemez ama Sabo daha o seviyede değil seri sonu sağ kol amiral seviyesine gelir ama dressrosa da gördüğüm haliyle 3 üncü komutan gücünde değil yada en fazla ederi 3.üncü komutan 3.üncü komutan etsede Jozu alır.

@Quartion kizaru ornegiyle sabonun hizinin ne benzerligi var anlamadim. Onu zaten kisacak. Jozunun hizi,cok kisa sureli patlama hizlari. Onlar sadece mf boyunca yaptigi gibi hazirliksiz yakaladigi insanlara ise yarar. Butun yazdiklarina cevap vercektimde,kafasinda kendi one piece kurallarini yaratmis biri zaten kendi fikrini sonuna kadar savuncak. Hani bu tartisma boyle uzar gider. Tabi fikrine saygi duyuyorum cok mantiksiz degil fakat bana gore yanlis. Son son olarak cop zoronun en iyi kilic ustasi olacagi, cop sanjinin amiral+ olacagi bir evrende sabonun seri sonu amiral olmasi cok kotu bir saka olur. Burda ise yaramaz kide seri sonu yonkou diyen cok insan var. Bu insanlarin mantigina gore sabonun yonkounun bir tik ustu olmasi lazim.

@Quartion kizaru ornegiyle sabonun hizinin ne benzerligi var anlamadim. Onu zaten kisacak. Jozunun hizi,cok kisa sureli patlama hizlari. Onlar sadece mf boyunca yaptigi gibi hazirliksiz yakaladigi insanlara ise yarar. Butun yazdiklarina cevap vercektimde,kafasinda kendi one piece kurallarini yaratmis biri zaten kendi fikrini sonuna kadar savuncak. Hani bu tartisma boyle uzar gider. Tabi fikrine saygi duyuyorum cok mantiksiz degil fakat bana gore yanlis. Son son olarak cop zoronun en iyi kilic ustasi olacagi, cop sanjinin amiral+ olacagi bir evrende sabonun seri sonu amiral olmasi cok kotu bir saka olur. Burda ise yaramaz kide seri sonu yonkou diyen cok insan var. Bu insanlarin mantigina gore sabonun yonkounun bir tik ustu olmasi lazim.
Amiral seviyesini bu forum genel olarak fazla küçümsüyor. Sanji Amiral'den üstün olacağı falan yok. Luffy eğer ilerde KK seviyesi olucaksa Zoro Amiral üstü Sanji'de bi Amiralle kapışacak seviyede olur belkide denk olur. Böyle bir denklemde Sabo'nun Amiral seviyesi olması neden hakaret ? Amiraller düşük mü ? 1 Yonkou 2 Amiral alır diyenlere göre evet ama bana göre 1 Yonkou belki rüyasında 2 Amiral alır. Sabo'nun da ederi işte biraz daha Haki kassa Meyvesini Ace gibi kullanırsa Amiral seviyesi ama daha üstü değil.

Hız konusunda da diyeceğimi dedim Sabo Jozu'dan hızlı ama Beyazsakal gibi hantal bi adamın Kizaruyu yakaladığı bu seride Jozu Sabo'yu hayli hayli yakalar. Hız konusunda öyle aralarında dağlar yok yani. Sabo'nun hızı 10 sa Jozu'nun 7-8 arasıdır. O anlık patlamalar Jozu'nun hızını değilde neyi gösteriyor ? Anlık patlama olup olması önemli değil Jozu o seviyede bi hıza çıkabiliyorsa orda iş bitmiştir. Jozu o hıza her zaman çıkabilecektir yani. İsterse anlık isterse uzun süreli.

Ben tartışmanın başından beri şunu savunuyorum senin dediğin gibi Sabo Jozu'yu sürekli uzaktan hiken atarak zayıflatamaz. Jozu elbet yakalar Sabo'yu. Ve Jozu yine Hikenle devrilecek adam değil saatlerce hiken yese yine ayakta durabilecek kadar dayanıklı bi profil çizdi bize. Buz dağı fırlatıcak kadar fiziksel güçte olan bi adamın Elmas + Haki savunmasını Sabo naparsa yapsın geçemez. Haki tükenen birşey kabul ama Jozu'nun hakisinin hemen tükeneceğinide sanmam. 1 gün savaşsalar belki tamamen tükenir.

Sabo'nun Hakisi Jozunun Elmas + Haki savunmasını kıracak güçte değil ve Sabo Jozudan saatler boyunca kaçıp Hiken atıp Jozuyu yenemez. Mevzu bu. Jozu elbet yakalar çünkü aralarında çok büyük hız farkları yok. Olsa bile Beyazsakalın Kizaru'yu yakaladığı OP evreninde aralarında 1-2 tık hız farkı bulunan Jozu Sabo'yu yakalar. Yakaladığı yerdede Sabo'ya unutamayacağı bi ders verir. Bu kadar basit. Seri sonuda Sabo Amiral seviyesi olur. Daha üstü değil. Şuan içinse 3.üncü komutan gücündedir.

@Quartion Sen jozunun silahlanma hakisi ve elmasini sanki butun vs buna bagliymis gibi hep one suruyorsun o zaman bende sabonun hiziyla gozlem hakisini one surerim. Jozu bir kere hizda saboya yetisemez. Bu forumda herkes buna katilir bence. Sonucta sabo atesin hizinida alabiliyor. O zaman sen hep elmas ve silahlanma hakisi diyorsun ya bende saboya jozu dokunamaz diyorum hizindan dolayi. Sabo rahatca uzaklasabilir jozudan. Uzaktanda logia sayesinde saldirilar yapabilir. Peki senin mantigina gore jozu bunlari nasil engellicek. Jozunun savunma yaptigi haki mi daha cabuk tukenir yoksa sabonun rahatlikla uretebildigi logia gucu ates mi? Bu arada sabonun elmas ve hakiyi direk asmasi gerekmiyor ki. O kucuk gordugun jozunun elmastan dolayi aldigi ates hasari zaten saatler icinde jozuyu daha fazla etkilemeye basliyacak. Buna su damlalarinin zaman icinde hasarini daha fazla arttirmasi gibi bakabiliriz. Zaten jozunun elmastan dolayi aldigi ates hasarlari ayni zamanda da jozuyu zihinsel olarakta hirpaliyacak. Sen nasil sicakta montun varken bir sure sonra dayanamiyip bunaliyosun buda ayni mantik. Evet belki jozu isinmadan kolay etkilencek kadar gucsuz degil fakat uzun bir sure sonra oda dayanamaz. Jozuyuda fazla abartma oyle 5 6 gun falan dayanamaz onlara. Aokiji gibi bunu notrliyecek nerdeyse sinirsiz buzu yok. Logia bosuna en guclu meyve tipi degil.

Jinbei 5 gun dayanmıştı o ateşe. Balık kendisi.

Jinbei 5 gun dayanmıştı o ateşe. Balık kendisi.
1- jinbeinin atese zayif oldugu nerden cikti ve dovustukleri yerin hemen yaninda su vardi,sandiginin aksine ace daha dezavantajliydi.
2- caylak aceyle simdiki sabo arasinda baya baya fark var. Ikiside daha meyveyi yeni yemis oluyor fakat sabonun suanki hali meyveyi caylak aceye gore daha iyi ve daha etkili kullanir. Belki haki iyi olunca atesin etkiside artiyodur bilemeyiz.

1- jinbeinin atese zayif oldugu nerden cikti ve dovustukleri yerin hemen yaninda su vardi,sandiginin aksine ace daha dezavantajliydi.
2- caylak aceyle simdiki sabo arasinda baya baya fark var. Ikiside daha meyveyi yeni yemis oluyor fakat sabonun suanki hali meyveyi caylak aceye gore daha iyi ve daha etkili kullanir. Belki haki iyi olunca atesin etkiside artiyodur bilemeyiz.
Ozamanlar ateşten ağ ören duvar ören Ace'in o zaman ki meyve kabiliyeti bile Şuan ki Sabo'dan üstündü. Hikenden başka bişe yapamıyor. Yapabilse yapardı.

Ayrıca Hakisi iyi olanın Ateşin etkisini arttırdığı nerden çıktı ? Logia saldırılara Haki eklendiğini görememişken bu düşünce nerden çıktı ?

Ha birde son kez düzenleyeyim

Ne işi var adanın ortasında suyun ? Burada su göremiyorum Jinbei'de Ace'de baya kara parçasının ortasında savaşıyorlar. Etrafta su yok yani. Adanın kıyısı dışında.

Amiral seviyesini bu forum genel olarak fazla küçümsüyor. Sanji Amiral'den üstün olacağı falan yok. Luffy eğer ilerde KK seviyesi olucaksa Zoro Amiral üstü Sanji'de bi Amiralle kapışacak seviyede olur belkide denk olur. Böyle bir denklemde Sabo'nun Amiral seviyesi olması neden hakaret ? Amiraller düşük mü ? 1 Yonkou 2 Amiral alır diyenlere göre evet ama bana göre 1 Yonkou belki rüyasında 2 Amiral alır. Sabo'nun da ederi işte biraz daha Haki kassa Meyvesini Ace gibi kullanırsa Amiral seviyesi ama daha üstü değil.

Hız konusunda da diyeceğimi dedim Sabo Jozu'dan hızlı ama Beyazsakal gibi hantal bi adamın Kizaruyu yakaladığı bu seride Jozu Sabo'yu hayli hayli yakalar. Hız konusunda öyle aralarında dağlar yok yani. Sabo'nun hızı 10 sa Jozu'nun 7-8 arasıdır. O anlık patlamalar Jozu'nun hızını değilde neyi gösteriyor ? Anlık patlama olup olması önemli değil Jozu o seviyede bi hıza çıkabiliyorsa orda iş bitmiştir. Jozu o hıza her zaman çıkabilecektir yani. İsterse anlık isterse uzun süreli.

Ben tartışmanın başından beri şunu savunuyorum senin dediğin gibi Sabo Jozu'yu sürekli uzaktan hiken atarak zayıflatamaz. Jozu elbet yakalar Sabo'yu. Ve Jozu yine Hikenle devrilecek adam değil saatlerce hiken yese yine ayakta durabilecek kadar dayanıklı bi profil çizdi bize. Buz dağı fırlatıcak kadar fiziksel güçte olan bi adamın Elmas + Haki savunmasını Sabo naparsa yapsın geçemez. Haki tükenen birşey kabul ama Jozu'nun hakisinin hemen tükeneceğinide sanmam. 1 gün savaşsalar belki tamamen tükenir.

Sabo'nun Hakisi Jozunun Elmas + Haki savunmasını kıracak güçte değil ve Sabo Jozudan saatler boyunca kaçıp Hiken atıp Jozuyu yenemez. Mevzu bu. Jozu elbet yakalar çünkü aralarında çok büyük hız farkları yok. Olsa bile Beyazsakalın Kizaru'yu yakaladığı OP evreninde aralarında 1-2 tık hız farkı bulunan Jozu Sabo'yu yakalar. Yakaladığı yerdede Sabo'ya unutamayacağı bi ders verir. Bu kadar basit. Seri sonuda Sabo Amiral seviyesi olur. Daha üstü değil. Şuan içinse 3.üncü komutan gücündedir.
Allah askina bir logia icin meyveyi yeni yedikten sonra saldiri uretmek ne kadar zor olabilir ki. Sabo ace kadar meyveyi iyi kontrol edemiyor olabilir fakat yedikten sonra saatler icinde yeni bir haki kombinasyonlu saldiri uretebilmisti. Ve jozunun hakisi 1 gunde tukenir diyorsun. Logialar kendi elementlerini gunlerce uretebilir. O jozuyla ilgili yargilarin tamamen kendi urunun. Kendi urettigin birseyi sanki gercekmis gibi yaziyorsun bare bence falan koy cumlelerinin sonuna. Yani benden senin yazdigin birseyi kesin olarak kabul etmemi bekleme. Jozunun daha fiziksel dovuste bile saboya cok ustun gelicegi bile belli degil. Ve evet israrla diyecegim sabo jozudan cok daha hizli. Birde jozu nasil buza karsi zayif oluyor onuda anlamadim. Aokiji herkesi dondurabilir o sekilde. Fakat o buz kalibindan cikamamak jozunun basarisizligi. Bildigim kadariyla elmasin buza karsi bi zaafi yok. Ben hala sabonun jozuyu yenmesi icin o elmas+hakiyi direk asmasi gerektigini dusunmuyorum. Yipratarak yenebilir. Aceyle jinbeinin 5 gun dovustugu evrende, simdiki saboyla jozuda dovusebilir ve zaman jozunun aleyhine olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık