Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] JoJo's Bizarre Adventure

İlk sezonunu yeni bitirdim. Müzikler ve dövüşler harikaydı. Heleki son bölümler destansıydı. Puanım 9/10 Neden 10 puan vermedim? Çünkü sütunlu adamların originlerini yeteri kadar detaylı anlatmadılar.
Karsın kökenini anlattı tamam, daha da güçlü olmak için maskeyi yapmış dendi tamam da bu maskeyi nasıl yaptı, takana nasıl böyle güçler veriyor? Bu tarz şeyleri biraz eksik bıraktılar. Aynı şekilde şu kırmızı taşın da olayını anlatmadılar.

Kars'ın yenilmesinde de çok az bi kusur vardı. Yani lav patlıyor ve uzaya çıkıyor, biraz abartı olmuş. Bi de adam lavın içinde yanarken 10 metre yakınlarındaki alman askeri ve jojo'ya hiç bir şey olmuyor :D Yine de bunları göz ardı edebilirim.

İzleyenlere de iki sorum var.

1-Kars, taşı elde ettikten sonra maskeyi kullanıyor ve maske parçalanıyor ama en sonda taşın jojoda olduğunu görüyoruz. Taşı en ara ele geçirdi nasıl geçirdi ?
2-Part birin sonunda Erina ve bebek, tabutun içinde saklanıp kurtulmuyorlar mı ? Çünkü gemide patlama olmuştu ve başka türlü kurtulma şansları yoktu. Ama final bölümünün sonunda, denizciler kaç yıllık tabutu buldular falan diye seviniyolar. Bu kısmı da anlamadım. Aydınlatan olursa müteşekkir olurum.
İkinci soruyu cevaplayayım.
Tabut iki parçadan oluşuyor. Erina üsttekini almış. Diğer parçayı Stardust serisinde görürsün. :)

İlk sezonunu yeni bitirdim. Müzikler ve dövüşler harikaydı. Heleki son bölümler destansıydı. Puanım 9/10 Neden 10 puan vermedim? Çünkü sütunlu adamların originlerini yeteri kadar detaylı anlatmadılar.
Karsın kökenini anlattı tamam, daha da güçlü olmak için maskeyi yapmış dendi tamam da bu maskeyi nasıl yaptı, takana nasıl böyle güçler veriyor? Bu tarz şeyleri biraz eksik bıraktılar. Aynı şekilde şu kırmızı taşın da olayını anlatmadılar.

Kars'ın yenilmesinde de çok az bi kusur vardı. Yani lav patlıyor ve uzaya çıkıyor, biraz abartı olmuş. Bi de adam lavın içinde yanarken 10 metre yakınlarındaki alman askeri ve jojo'ya hiç bir şey olmuyor :D Yine de bunları göz ardı edebilirim.

İzleyenlere de iki sorum var.

1-Kars, taşı elde ettikten sonra maskeyi kullanıyor ve maske parçalanıyor ama en sonda taşın jojoda olduğunu görüyoruz. Taşı en ara ele geçirdi nasıl geçirdi ?
2-Part birin sonunda Erina ve bebek, tabutun içinde saklanıp kurtulmuyorlar mı ? Çünkü gemide patlama olmuştu ve başka türlü kurtulma şansları yoktu. Ama final bölümünün sonunda, denizciler kaç yıllık tabutu buldular falan diye seviniyolar. Bu kısmı da anlamadım. Aydınlatan olursa müteşekkir olurum.
DB gibi düşün, Ejder Topları'nı ve Shenlong'u kim yaratmış, Namekliler. Shenlong herhangi bir dileğini yerine getirebilir ama nasıl, belli değil. Aynı bunun gibi. Ama bundan daha derin ve sağlam bir alt hikayesi var Taş Maske'nin. Şöyle ki;
1 - Nameklilerin Shenlong'u yaratma nedeni yok, ama Kars'ın Taş Maske'yi yaratma nedeni var. Önce ölümsüzlük, sonra Tanrısallık arıyor.
2 - Taş Maske'nin gücü belli, bunu takan kişiler vampire dönüşür ve gündüz sokağa çıkamazlar.

Kırmızı taşın hikayesi anlatıldı aslında animede. Taş Maskenin gücü Kars'ı etkilemiyordu, mekanizma beyne saplanmıyordu. O yüzden mekanizmayı Kars'ın beynine sokacak bir şeye ihtiyaç vardı, o da Kırmızı Taş işte. Işığı müthiş derecede topladığı için mekanizmanın karsın beynini delmesini sağladı ve Kars evrim geçirdi.

Ikinci sezonun ilk bes bolumu pek sarmadi, ilk sezondaki tadi alamadim. Devam edeyim mi, izlemeye degecek seyler oluyor mu?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık