Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jinbe'nin Gelişi Sonrası Canavar Üçlü'nün Durumu

2 yıl önce Zoro'da Luffy'de hakiyi uyandırdılar, mangakanın kafasında o zaman tam olarak haki değildi belki ama o önemli güçlere ulaştılar 2 yıl öncesinde dahi.

Shishi Sonson = Busoshoku haki tekniği zaten ( Çeliği kesme gücü ) + Orada taşların nereye düşeceğini falan biliyordu, birşeyleri önceden öngördü o da Kenboshoku haki.

Luffy'de tee Arlong zamanları hakiyi uyandırdı, o zaman kafasında nasıl birşeydi bilmemde '' O özel güç '' o zamanda tasarlanmış şu sayfalar yeterli ;

Bu iki sahne bana göre aynıdır. İkisindede haki fışkırıyor tabiki Luffy, abisinin çok çok altında ama bilinçsiz bir şekildede olsa potansiyeli uyanmış.

Luffy'nin kenboshokusunada gelelim ;

E.Oda tasarladığı güçleri Gl'nin başında bile ufak ufak vermiş yani.

Ayrıca şunuda küçük not olarak düşmek isterim, Luffy ve Zoro için Vivi zamanında şunu demiş '' Kim bu adamların Grand Lıne'ın başında olacağını düşünürdüki ? '' bu bir soru işaretidir benim için açıkçası. E.Oda özellikle Luffy ve Zoro'yu Gl için bile ileri seviye tasarlamış o hallerini bile, en azından o zamanlar için kafasında öyleymiş.

Açıkçası manganın başlarında bu tarz uçuk kaçık seviyeler planlamamıştı bu adam bu da görüşümü destekliyor ama bakalım.

Ben seriyi baştan renkli manga olarak okuyorum. Daha önce fark etmediğim başka şeyler de fark ettim. Mesela alabastada kola çizilen çapraz işaret Zoronun fikriymiş. Luffy çölde yemeği kaybedince sanji ile ciddi bir kavga oluşuyor. Gene Zoro susturuyor. Bir de çok fazla kapayın çenenizi, sakin olun diyor. Bir de ne zaman luffye birisi vursa hemen kılıcına sarılıyor ama saldırmıyor. Mutlaka bir engel çıkıyor. Mesela mr2 luffynin kopyası için yüzüne vurunca Zoro kılıcına sarılıyor. Kafeste smoka luffyi durdurunca Zoro dövüşmek için kılıcını çekiyor. Bir de Zoro ve luffynin ilişkisi ile luffynin karakterine bakışım biraz da değişti. Croco luffyi kaçırınca Zoro, luffye çılgın diyor sırıtıyor. Çölde ikisi önde gidip başka şeyler konuşuyorlar falan. Güzel küçük ayrıntılar var.

Üye silindi 1004

Ben niye sinirleniyorum bilmiyorum ama Sanji niye kovuluyor Triodan? Konunun soruş şekli trajikomik bence.Queen Sanji'yi sakız gibi çiğnemedi, diğer monster trio üyelerini çiğnedi.
Zoro ve Sanji'nin güç anlamında birbirine çok yakın olduğunu bildiğimiz halde niye Sanji'yi itinayla itekliyorsunuz anlamadım.
Çok mu yakın? Zoro, Queen’i takmıyor bile Kaido’ya yürüyeceğim diyor. Hedefi belli. Sanji, Kaido’yu düşünmüyor bile. Gerçi gitsin önce King’i indirmeyi başarsın ezmo.

Ben niye sinirleniyorum bilmiyorum ama Sanji niye kovuluyor Triodan? Konunun soruş şekli trajikomik bence.Queen Sanji'yi sakız gibi çiğnemedi, diğer monster trio üyelerini çiğnedi.
Zoro ve Sanji'nin güç anlamında birbirine çok yakın olduğunu bildiğimiz halde niye Sanji'yi itinayla itekliyorsunuz anlamadım.
Evet yakın. Tabi ık mık edip burun kıvırdığı suitle beraber.

Oldum olası şu monster trio lafından nefret etmişimdir.

Artık bu tür şeyler yok. Luffy ve diğerleri var.

O yüzden ister Cinbei gelsin ister Marco o trio muhabetti bitti artık.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık