Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jinbei, Crocodile ve Ace Arasındaki Güç Dengesi

Ne zamandır konu acmıyordum pek niyetimde yoktu ama graytail nickli arkadasımızın iddaalarından sonra,bende acaba dedim yanlıs seriyimi izliyorum.normal sartta sonuclar asagı yukarı belli olmasına ragmen herkezin fikrini almak istiyorum.

şimdi ilk iddaa crocodile aceten her türlü daha güclüdür.bunu bir vs olarak düsünemeyiz cünkü birbirlerine vuramazlar.ama yetenek,kabiliyet meyve gücü,sahip oldukları deneyim,yaptıkları vslerdeki rakiplerine olan üstünlükleri veya zayıflıklarıyla ayırd edebiliriz.bana göre ace sahip olduklarıyla crocodiledan bir üst seviyede bir logia kullanıcısıdır,houshoku ve yeni dünyada kac tane korsanı kendi bayragı altına almasını saymıyorum.crocodileın tek üstünlügü belki deneyimdir.

ikinci iddaa crocodile jinbeiyi dövüstürmez bile ,jinbei crocodilea vuramadan ölür.aynı klasmanda degiller.bunu bir vs olarak düsünebiliriz,cünkü jinbei suyu bükebiliyor.üstelik insan vucudundaki suyuda kullanıp seytan meyvesi kullanıcılarına hasar verebiliyor.bu sartlar dahilinde crocodileın en zayıf yönü su ve darbe aldıgındaki dayanıksızlıgıyken,suyu kullanabilen ve moriaya içine gölgeler almıs moriaya tek atan jinbei,crocodile dokunamıyor bile.

sonuc olarak sorular sunlar acemi daha güclüdür ? yoksa crocodile mı ?,ikinci olaraksa muhtemel bir jinbei vs crocodileda kim daha üstün olur ?

bu da tanıtımları ; aslında tanıtıma gerek yok bilinen karakterler ama iki üç yazayım konu daha ilgi çekici olsun :)

JİNBEİ

Jinbeinin en büyük gücü dayanıklılıgı ve balıkadam karatesi,gördükki ace gibi ates logiası kullanıcısıyla 5 gün hemde haki sahibi olmadan dövüsebilmiştir.üstelik wadatsuminin inanılmaz atagını kesişi ve akainun magmasını cıplak elle durdurabilmeside not olarak alınmalıdır.onu onore eden en büyük olayı ise içine gölgeler almıs moriaya tek atmasıdır.aynı leveldeki iki korsandan biri birine tek atıyor hesap edin gücünü,üstelik gögsü delinmesine ragmen ölmemiş ve savasmaya calısmıstır.

CROCODİLE

crocodile çölde bana görede yenilmez bir karakterdir,üstelik cok deneyimli vede zeki ama zaafı ona dokunabilen hızlı veya güclü karakterler karsısında kolay eziliyor.jozunun tek omuzunda yarı ölü hale geldi.aynı darbeyi bir daha yeseydi kalkabilecegini hiç sanmıyorum.la spada gibi cok etkili bir saldırısı,sables gibi en azından rakibini kendinden uzak tutucak hamleleri var ve hakkını vermek lazım,akainuyu ikiye bölerken ve mihawkla ve doflamingoyla kapısırken seklini yapmıstır.ama seride gösterildigi üzere hem doflamingo hemde mihawk busoshoku kullanamayan isimler.hadi mihawk muamma olsun doflamingo kullanamıyor ve crocodilee ilgili en büyük detayda bu... darbe aldımı kan revan içinde kalıyor,luffynin normal bazookasından bile metrelerce uctu ;)

ACE

bana göre amiral seviyesine yakın bir adamdır,sevmeyeni coktur(korsanfanda :D ) ama yetenegi tartısılmaz,sadece asırı kibiri(babasından gecmiş) ona bir sürü hata yaptırmıstır.daha veletken ismini tüm dünyada duyurdugunu beyazsakalın sırf potansiyelinden onun için yanına geldigini,jinbeiyle yine veletken 5 gün savasabildigini,ki en büyük detay bu savastan sonra ayaga kalkıp,wbye karsı koymayada calısmıstır.shicbukai teklifini redettigini,ve bence bu gücü coktan astıgını,teach gibi bir hayvanla tüm gün dezavantajlı olup sürekli darbe almasına ragmen,hemde bence ucu ucuna yenildigini,aokijiyle güclerinin logia seviyesinde denk oldugunu ,ki aynı aokijinin aynı meyve gücüyle magmaya karsıda 10 gün boyunca dövüsebildigini not olarak ekleyeyim.ölümüne gelince tamam akainu 2 attı bu dogru ama o hiyerarşik üstünlükle,gögsü o sekilde delinen sanırım 3-5 adam haric herkezde ölürdü.son olarak houshokunun insanın haki seviyesinin ve busoshokuyla,kenbushoku güclerinin en üst sınıra kadar kullanımı olarak gördügüm için,aceinde houshoku sahibi bir d. oldugunu unutmayalım :)

Crocodile ramiz dayı gibi konuştuğu için ve kendisini ana karakter yendiği için güçsüz olmadığı savunuluyor. Bakarsak mantıklı açıklamalar ama antisinin çok kolay bulunduğu,ace gibi logiasına çok güvendiği ve aynı ace gibi kibiri var. tecrübesine falan inanmıyorum tamam vardır da kim tecrübeyle şu ana kadar birilerini yendi Luffy gibi D. ler veya başka karakterler ölüm maçında her şeyini ortaya koydukları için tecrübe açıklarını çok kolay kapatıyor. Bir sıralama yapmam gerekirse Ace-jinbei-crocodile diye gider

Croco güçlüdür,deneyimlidir falan ama Ace'in deneyimsiz hali ile bir shichibukai ile 5 gün savaşması var.Jinbei Croco'yu yenme avantajı var ama demem ki Jinbei daha güçlüdür Croco'dan.Avantajlı olduğun zaman yenersin zaten.Luffy'de aynı şekilde Enel'i yendi.Croco ve Ace'de meyve olmasaydı Ace yine daha güçlüdür derim Ace 10 yaşında bile kendisinden katbekat güçlülerini fiziksel güçle indiriyordu Croco'ya nazaran daha bir ağır basıyor Ace.

Ace şüphesiz en güçlüleridir eğer yaşasa şu an amiral gücünde vardı 2y önceki hali bir amiralle savaşacak güçteydi ama Ace çok şanssız bir karakter çünkü rakipleri şu an zirveye oynayacak adamlardı
Ace>jinbei>croco
Bunları iddaa eden kişi ağır croco fanıdır jinbei crocoya dokunmadan yeniliyorsa bu croco yonkouları yeni dünyada barındırmaz

Ace Croco'dan güçlüdür. Logia oldukları için birbirlerine zarar veremeseler bile Ace elini suya bandırır öyle döver. Hertürlü yener yani.
Jinbei'yi zaten yendi. Aralarındaki güç farkı çok değildir ama Ace daha güçlüdür. Ayrıca Ace üç hakide ustalaşmadan amiral seviyesi olamaz bana göre. Meyvesi amirallerin meyvelerine göre daha güçsüz bir meyve. Ace'i ancak üç haki de ustalaşması amiral seviyesine çıkarır. Ondan daha yukarısı olmaz bence. Belki az biraz daha güçlü olur diğer amirallerden. Jinbei vs Croco'dan bahsetmeye gerek duymuyorum bile. Jinbei eşşek sudan gelinceye kadar döver Croco'yu sonra sudan gelen eşşek de suyla kaplı olmasının vermiş olduğu avantajla bitirici vuruşu yapar Croco'ya. Çok abartıldı bu karakter gene aynı kişinin işi sanırım:ehe:

Ace Croco'dan güçlüdür. Logia oldukları için birbirlerine zarar veremeseler bile Ace elini suya bandırır öyle döver. Hertürlü yener yani.
Jinbei'yi zaten yendi. Aralarındaki güç farkı çok değildir ama Ace daha güçlüdür. Ayrıca Ace üç hakide ustalaşmadan amiral seviyesi olamaz bana göre. Meyvesi amirallerin meyvelerine göre daha güçsüz bir meyve. Ace'i ancak üç haki de ustalaşması amiral seviyesine çıkarır. Ondan daha yukarısı olmaz bence. Belki az biraz daha güçlü olur diğer amirallerden.
Ace te farklı bir potansiyel var Sengoku'nun dediğine göre eğer öldürülmesse bir dahaki korsan çağını açacak güce ulaşacak elbet hakilerde de ustalaşır ace ama erken öldü 21 yaşında:(

Saçma gelebilir ama kumu ısıtırsan cama dönüşüyor -en azından cam yapılmasındaki ana madde- ace'in kendisini ıslatmadan meyve olarak üstünlük sağlayabilme olasılığı var.

Ace te farklı bir potansiyel var Sengoku'nun dediğine göre eğer öldürülmesse bir dahaki korsan çağını açacak güce ulaşacak elbet hakilerde de ustalaşır ace ama erken öldü 21 yaşında:(
Güçlenmek için çaba harcamamış bence. Zaten gücüm yetiyor diye dolaşmış yoksa o kadar erken ölmezdi zaten. Misal Luffy o yaştayken kral olur herhalde:D Potansiyel var ama güç arayışı yok,amaç yok. Ayrıca Logia meyvesi var ve çok üstün bir meyve değil boş yere b.hakisini harcamış o meyveyi yiyerek yemese belki hakide ustalaşır ve ölmezdi:(

Ateş logiası en sağlam meyvelerden bana göre üstüne su atarak yenebileceğin bir meyve değil.

Kronos26

2 Yıl önce ace jinbei'den güçlüdür ama 2 yıl sonra jinbei aceden daha güçlüdür diye düşünüyorum. Sebebine gelecek olursak ace ile jinbei ilk dövüştüğünde 5 gün dövüşmüşlerdi, ama o zamanlar ace daha beyazsakalın yanında değildi ve berabere bitmişti. Ardından ace beyazsakalın yanında güçlendi jinbei shichibukai kalıp azıcık yol katetdi, ace öne çıktı. Acenin ve beyazsakalın ölümünden sonra jinbei shichibukailikten zaten ayrıldığından marinelerden uzaklaştı lakin marineler tarafından başına çoktan ödül konulmuştu 400m + bigmom'ın yanında tayfasını korumaya başladı ve bir amaç edindi tayfasını korumak için güçlendi değilse yokolabilirdi. Şu anki güçleri söyliyecek olursam Jinbei>Croc>Ace Crocu jinbeiden öne koymamın sebebi yeni dünyaya geri dönmesi yeni dünyada mutlaka bir yol katetmiştir. Diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık