Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Jinbe Tayfaya Katılmalı Mı?

Jinbei Tayfaya Katılmalı Mı.?

• Katılsın

Kullanılan: 217 76.1%
  • Katılmasın

Kullanılan: 68 23.9%

• Kullanılan toplam oy
    285
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Luffy sonunda ne yapması gerektiğini bilmiyor öyle bir will'i yok.. Luffy sadece Shank's e verdiği sözü tutup Korsanlarkralı olmayı hedefliyor. Silahmış, Yazıtlarmış, kayıp yüzyılmış, all blue muş bunların herbirinden bir haber ve ilgisiz.. Sonunda tarihi öğrenip yapması gerektiğini yapınca doğuracağı sonuçlar bunlar.. Bu sonuçların oluşması ileede diğerlerinin willi gerçekleşecek.. Jınbei'nin bu olayda mühim yeri vardır.
Bu "will"i gerçekleştireceğini sadece Jinbei değil, bütün ada halkı da Luffy'de ikna olmuş durumda. Özellikle Sharly geleceği gördükten sonra, bir çok okur da buna ikna olmuş durumda. Bana göre Jinbei'nin temsil etmesi gereken bir faktör değil o bunun için. Dediğin gibi Jinbei'nin muhakkak bir yeri ve rolü vardır ama bunu pekala filoya katılarak da temsil edebilir. Çünkü biz balıkadamların kurtarıcısı olarak Jinbei'yi değil Luffy'i çoktan en önemli faktör olarak belirledik. Tayfa karakterleri üzerinden dinamiğe baktığımızda, asıl olayın bireysel hedef olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bu bağlamda Jinbei'nin bir olayı yok anlatmak istediğim bu. Bu yüzdende gerekli altyapı da oluştuğundan kurgunun Jinbei'nin ölümü ve draması ile ilerleyeceğini düşünüyorum. Jinbei olayına yaklaşımım şu şekilde bu yüzden;
Yüzde 90 katılmayacak. Ters köşe mantığı işliyor, çok önceden ortaya bir kurgu attı. Şimdi tersi gerçekleşecek. Muhtemelen ölür gider. Tayfa'ya katmak istese BA arc'ında senaryo müsaitti zaten, Yonkou arc'ına kadar uzattı ki Jinbei üzerinden başka bir kurgu işlemek için, katılmaz.
*Katılsa bile bir sonraki arc'da öleceğini düşünüyorum.

Kim yakışır mesela tayfaya ? Enel, Mihawk, Katakuri falan mı ? Cidden merakımdan soruyorum
Genelde bugüne kadar güçle alakalı değil hikaye'ye etki edecek karakterleri tayfada gördük. Robin'e benzer bir hikayesi olduğunu düşündüğüm için Bonney ihtimalini yüksek görüyorum.

Bu "will"i gerçekleştireceğini sadece Jinbei değil, bütün ada halkı da Luffy'de ikna olmuş durumda. Özellikle Sharly geleceği gördükten sonra, bir çok okur da buna ikna olmuş durumda. Bana göre Jinbei'nin temsil etmesi gereken bir faktör değil o bunun için. Dediğin gibi Jinbei'nin muhakkak bir yeri ve rolü vardır ama bunu pekala filoya katılarak da temsil edebilir. Çünkü biz balıkadamların kurtarıcısı olarak Jinbei'yi değil Luffy'i çoktan en önemli faktör olarak belirledik. Tayfa karakterleri üzerinden dinamiğe baktığımızda, asıl olayın bireysel hedef olduğunu rahatlıkla görebiliriz. Bu bağlamda Jinbei'nin bir olayı yok anlatmak istediğim bu. Bu yüzdende gerekli altyapı da oluştuğundan kurgunun Jinbei'nin ölümü ve draması ile ilerleyeceğini düşünüyorum. Jinbei olayına yaklaşımım şu şekilde bu yüzden;
Şu sözüne katılabilirim.. Jınbei'nin tayfaya katılmama sebebi sadece ölüm olursa olur o zaman will'i Luffy'e geçer. Ama yaşaması durumunda her türlü tayfada olacak ve olması için neden de mevcut.

Şu sözüne katılabilirim.. Jınbei'nin tayfaya katılmama sebebi sadece ölüm olursa olur o zaman will'i Luffy'e geçer. Ama yaşaması durumunda her türlü tayfada olacak ve olması için neden de mevcut.
Dediğin gibi Jinbei'nin ölümü yeterince trajedi ve drama barındıracağından "will"in Luffy'e geçtiğini tam anlamıyla gösterecek sahneler bile olacaktır. Şu saatten sonra katılmaktan cayma gibi bir durum söz konusu olamaz zaten, ya katılacak ya ölecek.

Tayfaya yakışan mı arıyoruz yoksa zoraya eş mi ? onuda netleştirelim de :)
Şimdi bu saydığın adamlar Jinbei, Ceasar filan yan karakter tarzında takılıyorlar. Ana hikaye'ye çok büyük bir etkileri yok. Mangaka da serinin yani Yeni Dünya'nın ikinci yarısını ilk 500-600 küsür bölüme benzer işliyor. O yüzden Yeni Dünya'nın Robin'i Bonney olabilir kanaatindeyim. Zaten ilk düğümü de atmış sonradan çözecek bunu.

Şimdi bu saydığın adamlar Jinbei, Ceasar filan yan karakter tarzında takılıyorlar. Ana hikaye'ye çok büyük bir etkileri yok. Mangaka da serinin yani Yeni Dünya'nın ikinci yarısını ilk 500-600 küsür bölüme benzer işliyor. O yüzden Yeni Dünya'nın Robin'i Bonney olabilir kanaatindeyim. Zaten ilk düğümü de atmış sonradan çözecek bunu.

Tabii ki var bu kızcağız da bir numara.. Bence en fazla kurtarma, Kullanma söz konusu olabilir, ben anlık gösterilen karakterlere heyecan duymuyorum tayfa açısından.. Her önemli kişiyi alsaydık gemiye Shirahoshi'de gemide takılıyordu mesela. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık