Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jesus Burgess vs. Jinbe

Kim kazanır?

• Jesus Burgess

Kullanılan: 0 0.0%
  • Jinbe

Kullanılan: 4 100.0%
  • Yenişemezler

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    4
Jinbe rahatlıkla bir yonko tayfasında tümen komutanı olabilicek güce ve tecrübeye sahip, bize bunu kanıtladı. Burgess ise yeni yonko olmuş bir BB'nin tümen komutanı, bir vs olsa kısa sürede biteceğini sanmam ama saf güçte Burgess daha önde gibi aslında bununla alakalı pek bilgimiz de yok (sadece güreş şampiyonu olduğunu biliyoruz) onun dışında teknik ve tecrübe kesin olarak Jinbe tarafında. 1.tümen komutanı olması onun tayfada ki kaptandan sonra en güçlü kişi olduğu izlenimi uyandırsa da birçok arkadaş gibi öyle olmadığını düşünüyorum neyse daha fazla uzatmayayım oyum Jinbe

BB ile de denk değil. BB daha üstündü. Aceın en ufak bir kazanma şansı yoktu BB karşısında. Öyle olsa denk denebilirdi.
Yapmayın arkadaşlar. Kimse BB nin meyvesinin ne halta yaradığını bilmiyordu bile. Meyve gücünü iptal etmesi, düşmanı kendine çekmesi vs. karşılaştığı kimin bunlardan haberi vardı. Ben şunu idda ediyorum BB nin tayfasında elbet güçlü adamlar vardır ama BB den korkulmasının ve yonko olmasının nedeni tayfa gücü vs değil sahip olduğu o iki meyve.

Yapmayın arkadaşlar. Kimse BB nin meyvesinin ne halta yaradığını bilmiyordu bile. Meyve gücünü iptal etmesi, düşmanı kendine çekmesi vs. karşılaştığı kimin bunlardan haberi vardı. Ben şunu idda ediyorum BB nin tayfasında elbet güçlü adamlar vardır ama BB den korkulmasının ve yonko olmasının nedeni tayfa gücü vs değil sahip olduğu o iki meyve.
Teach ile karşılaşan herkes onun meyvesinin gücüne şahit olduğunda ilk başta afallıyor, ama Ace'in mağlubiyetini tamamen buna bağlamak da doğru olmaz. Örneğin Beyazsakal meyve gücü iptal olduktan hemen sonra bisentoyla cevap verdi ve Teach'i kolayca alaşağı etti.
Aynı şekilde Teach'in gücünün kaynağı da yalnızca sahip olduğu iki meyve değil. Shanks'a gözündeki yarayı verenin o olduğunu biliyoruz ve Oda net bir şekilde anlaşılması için Shanks'a 'dikkatsizlik yapmadım ve ortada dezavantaj oluşturacak bir durum yoktu' dedirtti. Yani bu adam fiziksel olarak da üstün bir güce ve dayanıklılığa sahip.
Yine sana zıt düşeceğim ama tayfasının da diğer üç imparatorunkilerden aşağı kalır yanı olduğunu düşünmüyorum. Henüz birkaç sayı önce Jesus Burgess bize bunu ispatladı, A Grubu'nu da B Grubu ile aynı güçte düşünürsek buradan bu kadar kısa bir sürede galip çıkmak her yiğidin harcı değil. Buna ek olarak Magellan'la denk bir adam var elimizde (Shiryuu), daha ne olsun =) ?

Teach ile karşılaşan herkes onun meyvesinin gücüne şahit olduğunda ilk başta afallıyor, ama Ace'in mağlubiyetini tamamen buna bağlamak da doğru olmaz. Örneğin Beyazsakal meyve gücü iptal olduktan hemen sonra bisentoyla cevap verdi ve Teach'i kolayca alaşağı etti.
Aynı şekilde Teach'in gücünün kaynağı da yalnızca sahip olduğu iki meyve değil. Shanks'a gözündeki yarayı verenin o olduğunu biliyoruz ve Oda net bir şekilde anlaşılması için Shanks'a 'dikkatsizlik yapmadım ve ortada dezavantaj oluşturacak bir durum yoktu' dedirtti. Yani bu adam fiziksel olarak da üstün bir güce ve dayanıklılığa sahip.
Yine sana zıt düşeceğim ama tayfasının da diğer üç imparatorunkilerden aşağı kalır yanı olduğunu düşünmüyorum. Henüz birkaç sayı önce Jesus Burgess bize bunu ispatladı, A Grubu'nu da B Grubu ile aynı güçte düşünürsek buradan bu kadar kısa bir sürede galip çıkmak her yiğidin harcı değil. Buna ek olarak Magellan'la denk bir adam var elimizde (Shiryuu), daha ne olsun =) ?

Shanks ve BB karşılaşmasını Oda bize dösterdiği zaman bu durum hakkında yorum yaparım sadece dikkatsiz değildim demesine bakarak bir çıkarımda bulunmak doğru değil( bunu BB zayıftır demek için söylemiyorum). Ayrıca bu karşılaşmanın çok zaman önce olduğu aşikar ki o zaman Shanks nasıldı bilmiyoruz.
Ben tayfasında güçlü adam yoktur demedim elbette vardır ama Burgess denen adamada Amiral seviyesindedir felan demek doğru gelmiyor.

Beyazsakal vücut olarak zaten üstün BB den Ama Ace öyle değil. Ayrıca BB meyvesinin rakibi çekme gücüyle Ace'i çekip boynuna indirince olay bitmişti zaten.

Şu adam ara vermeyi bıraksada gösterşe şu adamların son durumlarını. Zibilyon kerede arada verilmez ya.

Shanks ve BB karşılaşmasını Oda bize dösterdiği zaman bu durum hakkında yorum yaparım sadece dikkatsiz değildim demesine bakarak bir çıkarımda bulunmak doğru değil( bunu BB zayıftır demek için söylemiyorum). Ayrıca bu karşılaşmanın çok zaman önce olduğu aşikar ki o zaman Shanks nasıldı bilmiyoruz.
Ben tayfasında güçlü adam yoktur demedim elbette vardır ama Burgess denen adamada Amiral seviyesindedir felan demek doğru gelmiyor.

Beyazsakal vücut olarak zaten üstün BB den Ama Ace öyle değil. Ayrıca BB meyvesinin rakibi çekme gücüyle Ace'i çekip boynuna indirince olay bitmişti zaten.

Şu adam ara vermeyi bıraksa da gösterse şu adamların son durumlarını. Zibilyon kerede arada verilmez ya.
O yaranın verildiği zamanlar Shanks ve Teach şu anki güçlerinden çok uzakta olabilirler ama Shanks zaten konuşmasında Teach'in yıllarca Beyazsakal'ın gölgesinde saklandığını da ekliyor. Yani bu süre zarfında Shanks Yonko'dan biri olma basamaklarını çıkarken Teach kendini gizledi, fakat onda da bu potansiyel vardı. Burgess hakkında ise sağlıklı bir yorum yapmak mümkün değil. Ben de iki yılda o kadar gelişebileceğini sanmıyorum, bu sebeple 1. Tümen Komutanı payesinin en güçlü ikinci adam olduğunu ifade etmediğini düşünüyorum. Ha etse de bence dört imparatordan herhangi birinin sağ kolu amiral alacak güçte değildir. Neyse yav, konu sapmasın :).

siz shankse yara açmış bir adamın karşısında acein kazanma şansı var diyorsanız diyecek birşeyim yok. ace vs bb dövüşünden de gidişatın hiç de ace kazanır gibi bir belirtisi yoktu. zira bb her türlü acein en güçlü saldırısı absorbe ediyor karanlıkla. ama ace, BBnin bir yumruğu ile kime secde edeceğini şaşırdı.
Shanks'a yara açması onunla aynı seviyede olduğunu göstermez, eğer öyle olsaydı Gura Gura no Mi ve Yami Yami no Mi'nin ona kattığı güçle bambaşka bir seviyeye ulaşırdı, diğer üç imparatoru da yok ederdi. Ace'in de Teach'e karşı gayet etkili saldırıları oldu.
Bunlara bakınca daha çok yakın güçte iki adam dövüşüyor gibi gözüküyor.

Burgess rahatlıkla alır. Şimdi Karasakal tam bir WB özentisi. WB bölük komutanları aşırı derecede güçlüydü. Özelliklede 1.Tümen Komutanı Marco. Haa buradan bir güç benzerliği çıkar mı çıkmaz mı bilmem ama ginede Burgess'ın 1. Tümende olmasının onu diğer tayfa üyelerine nazaran daha güçlü(Hepsi değil.) olduğunun göstergesi olduğunu düşünüyorum. Ki bence Karasakal korsanları Shanks'ı saymazsak belkide mevcut en güçlü tayfa. Çünkü bir kere WB korsanları onlara karşı, denizciler ona karşı Marco'yu desteklemeyi bile düşündü. Ama buna rağmen o WB'nin bölgelerini işgal edip Yonkou olabildi. Böyle bir adamın tümen komutanı güçlü olsa gerek. Ayrıca B ve C bloğunda bir sürü güçlü adam vardı/var. Bunlardan birine Luffy vurduğunda adama hiç bir şey olmadı. Ama bu Burgess dövüşü hiç kasmadan almış gibi gözüküyor. Bizim Jinbei 2 yıl sonra aşşağı yukarı Luffy ayarındaydı. Ben bu arcta Luffy'nin dövüşürken en çok zorlanacağı 3. adamın Burgess olduğun düşünüyorum. Hatta belki bir çeşit ara power up bile olabilir. Yani Jinbei yenilir.

ben bb ile shanks demek demiyorum. sencen ace shankse yara açabilir mi? meyvesiz saf güçle BB açmış. Akainu bile shanksi görünce şöyle bir durdu. saldıramadı. ace çizik bile atamaz bence shankse. acein fizik gücünün jinbei kadar olmadığı da açık. jinbei akainunun yumruğundan sonra yaşarken ace öldü. jinbei akainunu yumruğunu eliyle durdururken ace kendi elini yaktı. ace tamamen meyvesinin avantajı ile jinbei ile dövüştü. ki bu ace bbden yumruğu yiyince feleğini şaşırdı nerdeyse boynu kırılıyordu. konuya gelecek olursak ben oyumu burgesse verdim. bence jinbeinin saldırılarına dayanabilir. he bu arada burgesin ahşap bir evi kaldırıp fırlatması zoronun beto binayı kaldırıp atmasından yada luffynin 2 binayı temelinde ayırmasından daha güçlü birşey değil. o yüzden o örneği vermiyin. ben oyumu sadece keyfi olarak verdim. bişeyini görmedik nede olsa.
O yara muhtemelen ikisi de gençken açıldı. Bu gençliğinde Teach'in Shanks'a erişebilecek gücü vardı demektir, ama sonrasında kendisini ne kadar geliştirdiğini bilmiyoruz, en azından Shanks kadar olmadığı açık. Shanks, Newgate tarafından gücü kabul görmüş bir adam. Öte yandan Newgate son anlarını yaşarken bile Teach'i iki hamlede alt edebildi, Sakazuki ise Beyazsakal ağır yaralar aldıktan sonra onunla denk dövüştü. Zaten savaştan bir süre sonra Teach'in Sakazuki'yi görünce topuklarını vura vura kaçtığına şahit olduk. Demem o ki iki yıl önce Teach, ne Sakazuki'yle ne de Shanks'la aynı seviyedeydi.
Ace'in bu forumda çok küçümsendiğini düşünüyorum, oysa ki Beyazsakal Korsanları'nın 2. Tümen Komutanı olması bile yabana atılmayacak güçte olduğunu gösteriyor bence. Bunun yanında henüz çaylakken Shichibukai'den biri olma teklifi aldığını biliyoruz. Bir de şu sahne var, http://www.mangastream.to/one-piece-chapter-572-page-8.html. Tabi sonrasında Sakazuki'yi zorlayamadı bile. Bu durum bana da garip geliyor açıkçası, ama Ace'in meyve gücüne güvenen bir karakter olduğunu söylemek yanlış olmaz. Fiziksel güç konusunda Jinbe'ye yakın bile değildi yani, ancak işin içine meyve girdiği için büyük ihtimalle Jinbe'den güçlüydü. Teach ve özellikle Sakazuki karşısında meyvesinin hiçbir avantajı yoktu, o nedenle biraz şanssız da sayabiliriz kendisini.

BB WB'nin 4. tümen komutanını öldürmüş birisi meyve için. Yani bugünkü vistanın dengi birini gidip öldürüyor. Shanks WBye bu yarayı BB yaptı dediğine göre kendisi de güçlüydü o dönem. Yoksa niye bahsetsin üstelik sinsice gelip yapmadı bildiğin dövüşerek yaptı dedi. Ve BB'nin gücünü sakladığı ima etti. Üstelik Ace BB'ye 2. tüme komutanı sen olmasın dedi. Ama BB ilgilenmediğini söyledi. Demekki BB en az 2. tüme komutanı olacak güçte birisi. Shanksin de konuşmasından en az o kadar güçlü olduğu açık. Mihawkla duello etmiş bir adam BB gibi saf güçle dövüşen birinden yara alıyor. Üstelik mihawkdan çizik yememiş shanks. kısacası BB gücünü gizliyordu. Ace BBye rakip olamazdı. neyse konumuz bu değil. dilersen ace vs bb konusu açabilirsin. ek olarak ace'ın meyvesi en güçlü logialardan biri üstelik logia :D vurmak için yakına gitmesine dahi gerek olmayan ace jinbeiyi indiremiyor. BByi indiremiyor. Acein indirdiği bir kişi yok şu seride. bi tek luffy sabo var.
Ace'in Teach'i yenebileceğini iddia etmiyorum ki, zaten seride gördüğümüz ve sonucu belli olan bir karşılaşma; ama sen de 'Ace BB'ye rakip olamazdı' diyorsun ki aynı yenilmesi gibi bunu da açık açık gördük ki Ace Teach'e rakip oldu. Yukarıda da Teach'e ağır darbeler indirdiği sayfaları koydum. One Piece serisinde rakip olabilmekle galip gelebilmek farklı şeyler, çünkü hiçbir yerde güçler bir anda uçmuyor. Kademe kademe ilerleme söz konusu, karakterleri de birkaç kademeye ayırırsak bence 2 yıl önce Ace ile Teach aynı kademede yer alırlardı. Yine aynı kademede yer alacak olan bir diğer korsan Marco, gördüğümüz üzere amiraller karşısında varlık gösterebiliyor. Bir amiral olan Sakazuki ise Newgate ile denk dövüşebiliyor, ama yaralı bir Newgate ile. İşte burada karşımıza kocaman bir problem çıkıyor, Newgate'in aldığı o tonla yara gücünü ne kadar düşürdü? Bunu şimdilik bilemiyoruz, çünkü yaralı Newgate bile bizim seride şu ana kadar gördüğümüz en büyük güce sahipti. Diğer imparatorları henüz görmedik. Yani belki de görürüz ki diğer imparatorların gücü Marineford'da gördüğümüz Newgate'ten daha fazla, bu demektir ki o yaralar Newgate'i epey güçsüz düşürmüş. O zaman deriz Yonko'dan biri bir amiralden çok daha güçlü. İşte bu olursa Ace, Shanks'ı yaralayamazdı demek doğru olur. Fakat bir imparatorun gücü Marineford'da gördüğümüz Newgate kadarsa (yani yaralar çok etkilememişse) Yonko'dan biri ile bir amiralin gücü yakın deriz. Bu olursa da Marco amirallere vurabiliyor, o zaman Yonko'ya da vurur diye düşünülebilir (dolayısıyla Ace de aynı şekilde).

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık