Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İzlediğiniz Son Film

Pandorum

Resident Evil filminin yapımcılarından bir bilimkurgu filmi. İki uzay istasyonu görevlisi uyandıklarında dehşete düşerler, uyandıkları istasyon terkedilmiş durumdadır ve kendileri hakkında hiçbir bilgileri yoktur. Görevleri, ne kadar uyudukları ve nerede oldukları hakkında da hiç bir ipuçları yoktur. İstasyonu araştırdıklarında yalnız olmadıklarını öğrenirler ve çok daha ürkütücü olaylar kendilerini beklemektedir. Geminin içerisinde derin ve korkunç gerçekler ortaya çıkacaktır. Yavaş yavaş ölümcül sırlar açıklanacaktır. Tüm sorular cevap bulacak: Bunlar kim? Görevleri nedir?

Bi kaç saat önce "NASA Dönüm noktası: Dünya'nın ikizi bulundu" adlı bi haber gördüm. Haliyle hemen okudum. Sonrasında bunu konu alan bi filmin yapılmış olduğunu öğrendim. Fşlm haber de adı geçen ve dünyaya benzer gezegen bulması için uzaya gönderilmiş olan keppler teleskobunun akabinde keppler teleskobu üzerine yapılmış. Hikayesinin şimdi gerçekleşme ihtimali kuvvetlenmiş durumda.

Filme gelirsem; film bilim kurgu ve gerilim açısında tatmin edici. Senaryo, kurgu ve filmin sonunda ki süpriz (aslında çok da beklenmedik değildi) güzeldi. Zaman kavramı ve olayların gelişimi çok hızlı olsa da izlemeye değer bi film. 10/7 veririm bu filme...

How to Train Your Dragon

Hikaye, ejderhalarla savaşmanın yaşam biçimi olduğu Berk adasında yaşayan bir Vikingli delikanlının çevresinde geçer. Kabul töreni yaklaşmaktadır, bu onun kendini kabilesine ve babasına kanıtlamak için tek şansıdır. Ancak sonradan arkadaş olacağı yaralı bir ejderhayla karşılaşınca, tüm dünyası alt üst olur.

İzlediğim en iyi animasyon filmi Wall-E ile aynı yere koydum. Çok güzel bir film. Sıkan hiç bir sahnesi olmamakla birlikte, her diyalog cuk oturmuş. Eleştirecek en ufak bir kusur bile bulamadım. Pixar'dan başka şirketlerin de bu piyasada olduğunu görmek sevindirici. Söyleyebileceğim tek şey, izleyin ve izlettirin.

Shooter

Bob Lee Swagger, eski bir keskin nişancıdır. Bu işleri uzun zaman önce bırakmış olmasına rağmen son bir görev için yeniden geri dönmesi istenir. Fakat kısa zaman içinde aslında bu görevin altında yatan büyük gerçeği farkına varacaktır. Aslında yapılmak istenen Amerikan Başkanı’na bir suikast düzenlemektir.
Artık Swagger’ın işi ilk zamankinden çok daha zordur. Çünkü bir yandan bu büyük komplonun altında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya çalışacak, bir yandan da Başkan’ı bu korkunç gidişattan korumaya çalışacaktır.

Sayirlik bir film. Konusu klişe olmasına rağmen, güzel işlenmiş. Boş vaktinizde izleyebilirsiniz.

Bad Boys II

Miami'li narkotik polisleri geri döndü! Mike Lowrey ve Marcus Bennett, kokusunu aldıkları bir uyuşturucu trafiğini araştırmaya başlıyorlar ve son derece tehlikeli bir uyuşturucu patronu ve uyuşturucu savaşlarının kapısını aralıyorlar. İkili zorlu görevde birbirlerine destek olurlar. Fakat Mike'ın Marcus'ın kız kardeşi ile gönül ilişkisine girmesi, savaşın ortasında bir gerilim yaşamalarına neden olacaktır.95 tarihli yapımın devam filmiyle karşı karşıyayız. İlk yapım, o zamanlar fazla tanınmayan oyuncuları ve bilinmeyen yönetmeni ile riskli bir proje olmasına rağmen, komedi ile aksiyonu dengeleyen formülüyle oldukça iyi iş yapmıştı. Komedi ve aksiyon aynı hızda devam ediyor!..

Kim yazmış bu tanıtım yazısını merak ettim. Bi an dedim acaba ben yanlış filmi mi hatırlıyorum? Will Smith'in bundan önceki filmi oscar'a ve altın küre'ye aday olmuş. 90-96 arası 147 bölüm dizi çekmiş. 1988'da grammy kazanmış ve tanıtımı yazan kişi fazla tanınmayan demiş. Bu ada fazla tanınmak için astronot mu olmalıydı???

Fright Night

Son sınıf öğrencisi Charlie Brewster (Anton Yelchin) her şeye sahiptir. Popüler bir arkadaş kitlesi vardır ve lisenin en seksi kızıyla birliktedir. Hatta o kadar havalıdır ki en yakın arkadaşı Ed'i bile (Christopher Mintz-Plasse) küçük görmektedir. Charlie'nin esrarengiz yabancı Jerry ile (Colin Farrell) komşu olmasıyla birlikte bela kapasını çalar. Jerry, ilk etapta harika biri gibidir ama onda bir tuhaflık vardır ve Charlie'nin annesi (Toni Collette) dâhil kimse bu tuhaflığı fark etmez. Oldukça alışılmadık şeylere şahit olan Charlie çok doğru bir sonuca varır: Jerry, mahallede avlanan bir vampirdir. Doğruyu söylediğine kimseyi inandıramayan Charlie, Craig Gillespie'nin yönetmenliğini yaptığı bu komedi-korku klasiğinin yeni versiyonunda, canavardan kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Bayadır böyle güzel film yapmıyorlar.Sinemada gitmediğime pişman oldum.Korku-Komedi severlerin beğeneceği bir film.

The Road

Bir baba ve oğlu, nasıl başladığı ve ne olduğu belirtilmemiş, dünyayı kaplayıp uygarlığı yok eden yıkıcı afete karşı insanlığını kaybetmeden hayatta kalma mücadelesi vermektedir ve sürekli güneye doğru giderek daha rahat yiyecek bulup daha sıcak bir iklimde yaşamayı umut etmektedirler. Birçok hayvan ve bitki türü yok olmuştur. Yaprağı kalmayan ve kökleri zayıflayan ağaçlar birbiri ardına devrilmektedir. Güneşin çoğunlukla kendini gösteremediği dünyada hayatta kalan çok az insanın büyük bir bölümü toplayıcılık ve yamyamlıkla yaşamını sürdürmeye çalışmaktadır. Çoğunlukla rüya sahneleriyle sağlanan geçmişe dönüşlerle adamın felaketlerin başlangıcında eşiyle yaşadıkları zamanla ele alınmaktadır.

Kıyamet sonrası filmleri içinde benim için bir ekoldür. Konusu olabildiğince sade ve aksiyondan uzaktır. Tamamen bir dram filmidir. Kesinlikle izleyin derim. Ayrıca Türkiye'de vizyona girmemiş bir filmdir kendileri.

3 Idiots

Film, Hindistan'ın en iyi mühendislik okuluna başlayan öğrencilerin hayatını anlatıyor özet olarak. Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın 2 arkadaşı. Başlarından geçenler, hayattan aslında ne istedikleri.Ranco karakterinin başrol oynadığı film dram ve komedi türünü en iyi şekilde harmanlayıp bize öğretici bir film olmakta.
Bazı sahnelerini aşırı abartı buldum. Ama sistemi eleştirme yönü gerçekten ilgi çekici ve daha güzel işlenseymiş gerçekten tabuları yıkıcı bir film olacağına şüphe yok. Araya katılan müzikaller biraz insana sıkıcı gelse de katlanılıp izlenebilecek bir film olduğunu düşünüyorum.

Apocalypse Now

Apocalypse Now, Vietnam Savaşı sırasında geçen, 1979 yapımı bir Amerikan savaş filmidir. Filmde ruhsal bunalımda, kaydecek bir şeyi olmayan ve ordunun gözden çıkardığı bir askerin (Martin Sheen) yanına verdiği birkaç adamla, Vietnam'ın içlerine nehir üzerinden hedefe doğru ilerlerken başından geçenlerle, savaşın acımasız ve vahşetini aynı zamanda kaosunu insanların ruhunu nasıl parçaladığını insanlıktan çıkardığını, savaşın hiçbir zaman iyi olmayan en kötü yanlarını isabetli ve akışkan bir dille harmanlayarak izleyiciyi doyuruyor.

Ço güzel ama çokta ağır bir film. Platoon ve Full Metal Jacket ile birlikte Vietnam Savaşı'nı anlatan en iyi üç filmden biri olduğu kabul edilmektedir. Beni sıkmaz bu tarz dramlar derseniz, izleyin.

12 Monkeys

Ölümcül bir virüs tüm dünyayı tehdit etmektedir. 1996'da 5 milyar kişinin ölümüne neden olan bu virüs, 2035'te dünya nüfusunun yalnızca %1'ini hayatta bırakmıştır. Bu virüsün etkilerinden korunabilmek için insanlar yer altında koloniler kurarak yaşamaya başlar.
Bu virüsün üstesinden gelebilmek için mahkumlardan James Cole, zaman makinesiyle geçmişe gönderilir. Yanlışlıkla 1990 yılına gönderilen Cole, bilimadamları için virüs hakkında araştırma yapar.
Daha sonra zaman yolculuğunu sürdüren Cole, 1996'da akıl hastanesine alınır. Burada Dr. Kathryn Railly ile tanışan Cole, onu içinde bulundukları duruma inandırmaya başlar.

Kült bir film. Dark City'den tutun The Terminator'e, çoğu filmden bir parça barındırıyormuş gibi aynı. Mutlaka izleyin derim.

Freddy vs. Jason

Korku saçan iki karakterin bir araya geldiği filmde, Freddy yine gençlerin rüyalarını kabus haline getirmeye devam ederken gerçek dünyada da pek rahat edememektedirler çünkü gerçek dünyanın korkulu rüyası Jason da ortalarda gezmektedir. Gençlerin ne rüyada ne de gerçek dünyada rahat edemedikleri filmde Jason'u rüya alemine götüremediklerinden Freddy'i gerçek dünyaya getirmeye karar verirler. Freddy nin rüya aleminden çıkarılması ile Jason'un artık dişine göre bir rakibi vardır.

Bu Filmi ilk çıktığı sene izlemiştim yanlış hatırlamıyorsam 2003'tü...Nette karşıma geldi şans eseri indirip keyifle izledim tavsiyede ederim eğlenceli ve akıcı bir film :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık