Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Issho, Savaş Lordları'na Meydan Okuyor

Hangi shichide düşer?

• 1.Raunt yenilir.

• 2.Raunt yenilir.

• 3.Raunt yenilir.

• 4.Raunt yenilir.

• 5.Raunt yenilir.

• 6.Raunt yenilir.

• 7.Raunt yenilir.

• 8.Raunt yenilir.

• Hepsini yener.

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Ben ondan bahsetmiyorum, o kadar savas gerçekleştirdiler, kopan yada iz birakilan bir yer yok. Ama Doffynin vslerine baktığımda herkese bir imza bırakmış, Luffye o kadar darbe atmasına rağmen adam akıllı bir zarar vermedi.
Şuan Mihawk gelse Luffy terliğiyle, yumruğuyla karşılayacak adamı. Shanks gelse de aynı şekil. Bir yerinin kesileceğini sanmam. Karşılamasa bile kesilmez bir uzvu.
Şimdi bana yok Luffy'yi abartma demeyin de haksız mıyım?
Mihawk ile Shanks çıksa kılıçla karşısına Luffy'nin bir uzuvu kesilir mi? Mangaka kestirir mi? Kestirmez. Olay bu.
Ama x karakterinin serideki yerine göre kolu gidebilir.

Dövüşlerin akışı, sonucu hikayeye bağlı.

Roronoa Zoro

Şuan Mihawk gelse Luffy terliğiyle, yumruğuyla karşılayacak adamı. Shanks gelse de aynı şekil. Bir yerinin kesileceğini sanmam. Karşılamasa bile kesilmez bir uzvu.
Mihawk ile Shanks çıksa kılıçla karşısına Luffy'nin bir uzuvu kesilir mi? Mangaka kestirir mi? Kestirmez. Olay bu.

Evet kolu bacağı gidebilir.
Zamanında Ace'i öldürmez diyorlardı, ne oldu? Göğsünde kocaman bir delik.

Ben ondan bahsetmiyorum, o kadar savas gerçekleştirdiler, kopan yada iz birakilan bir yer yok. Ama Doffynin vslerine baktığımda herkese bir imza bırakmış, Luffye o kadar darbe atmasına rağmen adam akıllı bir zarar vermedi.
Çünkü o Luffy.:( Bunu başkaları Açıkça yazıyor ama Oda yazmıyor işte.:/

Fuji son raunda falan gelemez zaten ne güzel konu açıyormuşum be.:D

karolla

Ama normalde kesilmesi gerekir. Dünyanın en güçlü kılıç ustası kılıç teması ile bence herkesi kesebilir. Burada haki bir faktördür elbet ama kılıç ustaları herşeyi kesebilmek ister, tekkai ile bir vatandaşın çelikten daha sert olduğunu görebiliyoruz. Oysaki kılıçlar direkt çelikten yapılıyor, doğal olarak çeliğe haki ekleyip onu daha da sert yapmak, çelik olmayan insan vücudunu çelikten daha sert yapmaktan kolaydır. Doğal olarak hakinin büyük bir kısmını korumuş olursun. Jozu ve belki buggy haricinde tahminimce kesilemeyen kimse yoktur şuan için. Haki ile de kimse elmas veya deniz taşı kadar sert olamaz herhalde. Olsa shanks kaidou wb roger rayleigh garp gibi adamlar full beden haki ile elmas kadar sert olur. Bence bu seviyede haki kimsede yok. Elmas sertliğine yaklaşabilecek bir haki seviyesi bence görmeyeceğiz.

Olay bence kesici darbeleriyle ünlü birinin, kesme saldırılar karşısında zayifligina rağmen kalıcı çizik almaması.

karolla

Olay bence kesici darbeleriyle ünlü birinin, kesme saldırılar karşısında zayifligina rağmen kalıcı çizik almaması.
mangaka luffynin mihawka saldırması halinde kollarını kaybedeceğini bize gösterdi. g4 ile dof onu pek kesemese de dof bir kılıç ustası gibi çeliğin lastiğin nefesini hisseden biri değildir. bir kılıç ustası luffynin vücudunun nefesini duydumu keser geçer. ha uzuv alırmı alabilir. kid bile kol bıraktı. zoro göz birakti, luffyde mihawka 2 kol bırakacaktı. Tekrar bırakabileceği yerler çıkabilir.

Bence sacmalamak, baya bi şansı vardı ama ne hikmetse yapmadı.
Ana karakter sonuçta.Naruto neler neler atlattı aldığı yegane hasar kolunun kopması o da en büyük aşkı saske den.Normal bunlar.Ana karakter vs leri şaşalı olur ama en saçma da onlar olur.Bu yüzden sevmem.Yan karakterler her daim en iyi akla yatkın dövüşür.

karolla

aslında fuji şöyle birşey yapabilir. Önce meteoru çeker. Düşeceği yere de adamı mıhlar. Mesela zoro çukurun içindeyken meteoru da çekeydin sonra tekrar mıhlasaydi süper olurdu. O kadar meteor indirdi daha direkt yiyen kişi yok.

Millet hiç şunu düşünmüyorsunuz.

Sadece kesme yönünden olayı düşünüyorsunuz. Kılıçla kesti neden kolu kopmadı. Ya da neden Luffy'nin kolunu hiç kesemedi gibisinden... İyi de Mangaka Luffy'nin King Kong'un darbesini Dof üzerinde tam gösteriyor mu da siz Dof'tan yaptığı saldırılarla Luffy'nin kafasını kesmesini bekliyorsunuz?

Luffy'nin King Kong saldırısı bir insanda canavar da yaratıkda normalde delik açar. Luffy'nin King Kong'u geçtim yaptığı Elephant Gatling saldırısını yiyen birisini tozunu bulamamız lazım. Adam kafasına öyle bir darbe yiyor. Kafasının patlaması lazım.

Olayı sadece kesme yönünden düşünürseniz yanılırsınız. Adamların yumrukları dağ ada yıkıyor. Peki dağ yıkan bir yumruğu kafaya yiyen bir insan ne olur?

Bunlara cevap verin. Sonra neden kesilmedi gibisinden sorular sorarsınız. Dof'un telleri G5 askerlerinin ellerinde ki silahları sucuk gibi doğruyor. Bu silahları tutan adamların yüzlerinde derin sayılmayacak izler kalıyor...

karolla

Millet hiç şunu düşünmüyorsunuz.

Sadece kesme yönünden olayı düşünüyorsunuz. Kılıçla kesti neden kolu kopmadı. Ya da neden Luffy'nin kolunu hiç kesemedi gibisinden... İyi de Mangaka Luffy'nin King Kong'un darbesini Dof üzerinde tam gösteriyor mu da siz Dof'tan yaptığı saldırılarla Luffy'nin kafasını kesmesini bekliyorsunuz?

Luffy'nin King Kong saldırısı bir insanda canavar da yaratıkda normalde delik açar. Luffy'nin King Kong'u geçtim yaptığı Elephant Gatling saldırısını yiyen birisini tozunu bulamamız lazım. Adam kafasına öyle bir darbe yiyor. Kafasının patlaması lazım.

Olayı sadece kesme yönünden düşünürseniz yanılırsınız. Adamların yumrukları dağ ada yıkıyor. Peki dağ yıkan bir yumruğu kafaya yiyen bir insan ne olur?

Bunlara cevap verin. Sonra neden kesilmedi gibisinden sorular sorarsınız. Dof'un telleri G5 askerlerinin ellerinde ki silahları sucuk gibi doğruyor. Bu silahları tutan adamların yüzlerinde derin sayılmayacak izler kalıyor...
+1 mr1 zoroyu kesiyor ama zoro saglamken arkasındaki stunlar dilim dilim oldu. Hala o saldırıyı anlayabilmiş değilim.

Mangada insanlar tastan çelikten daha dayanıklı da olabiliyor. Bir insan dağ yıkabiliyorsa, pek ala başkası da dagdan dayanıklı olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık