Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İmparatorlar vs. Amiraller

Yonkoular mı Amiraller mi

• Kullanılan toplam oy
    351
Ben yukarıda dedim WB>Aka diye.Bunu daha öncede çok dedim ama sen her defasından WB=Aka savını savunuyormuşum gibi gösteriyorsun.Onun dışında dövüşte biri ölüp diğeri yaşıyorsa yaşayan daha güçlüdür zaten bu çıkarımı yapmak çok zor değil.Fakat bu dediğin yonko=1.75 amiral lafına kanıt değil.
Wb>Aka diyorsun belki ama Wb-Aka arasını çok yakın gösteriyorsun. Ben buna itiraz ediyorum. Bütün yonkoları 1.75 amiral olarak görmüyorum. Benim aralığım1.50-1.75 arası. 1.75'te gördüğüm yaşlı Wb var. Her yonko gösterildiğinde o seviyeye çıkan olur mu bilmem. Diğerleri şu an için 1.50 ye daha yakın.

Wb'yi ele alalım. Adam, Mf'ye geldiğinde hasta haline rağmen en güçlü ünvanına sahipti. Ace ve evlatları bahanesiyle gücünü tam anlamıyla kullanmadı. O kadar yaraya rağmen dövüştü. Mangaka bu adamı, üç amiralle karşı karşıya getirdi. Öyle ya da böyle yoluna devam etti. Akainu ile dövüştü, ölümcül yara aldı. Ondan sonra gitti gücü hiç küçümsenmeyecek Karasakal'ı aldı. Şimdi diyebilirsin Saka'ya olan kurguydu. O kurgunun nasıl olıştuğuna da bakmak lazım. Saka, Wb ölünceye kadar piyasada yok. Mangaka bir nevi ölü muamalesi yaptı tabiri caizse. Saka orda iki yumrukta ölse kimse bir şey diyebileck miydi? Sanmıyorum. Ben bu kadar şeyi göz önüne getirdiğimde tarafsız, kimsenin olduğu bir ortamda Wb'nin kendi ölümü pahasına 1.75 amirali alacağını varsayıyorum.

Ace ve evlatları bahanesiyle gücünü tam anlamıyla kullanmadı.
Bu kısım tamamen doğru değil.WB Aka'ya vururken Ace'nin ölümünden dolayı son derece sinirliydi.Yani gücünü kısma ya da tutma gibi bir durum yok.WB'nin kendini tutmadan da bi amirale neler yapacağını gördük ki amiral bu sınavdan gayet yüksek not aldı bana göre.

Mangaka bu adamı, üç amiralle karşı karşıya getirdi. Öyle ya da böyle yoluna devam etti.
İşte öyle ya da böyle demekle olmuyor.Yoluna devam ettiyse ne olmuş yani ? Ona bakarsan aynı 3 amiralin hiçbiri WB karşısında bir kere ezilmedi.Bi Aka dövüşü var onda da dediğim gibi ne kadar sağlam hasar yese de WB'nin ölümünü hızlandırmayı başardı.

Şimdi diyebilirsin Saka'ya olan kurguydu.
Ben Saka'nın ölmemesine kurgu diyorum.Bunun WB'yi güçsüz göstermemle ya da işime gelmemesiyle alakası yok.Aksine WB'nin Aka'yı öldürebileceğini sadece Aka'nın misyonu tamamlanmadığından Oda'nın Aka'yı öldürmediğini söylüyorum.Bunun da zaten işime gelmemezlikle alakası yok.

Handikaplı ve yaşlı bir adamı sapasağlam tutmak nedir ya WB orda hasta ve handikaplı olmasa bire birde anca Garp durdurabilirdi belki.

Shanks oraya savaşı durdurmaya geldi Akainuyu gebertse savaş durmazdı ki.
Ben de öyle düşünüyorum. Akainu gücü yetse Shanks'a da dalardı diyenler için yazdım. Adamların amacı Ace ve WB idi. İkisi de öldükten sonra Luffy amaç oldu. Shanks'a girmek için sebepleri yoktu. Karar en yetkili Sengoku'ya kaldı. O da savaş bitsin dedi.

Altı amiral ve bir de amiral üstü gördüğüm Garp var.

Diğer tarafta tek meyveli Teach var. O amiral üstü değildir. Mom'ı da amiral üstü görmüyorum. Shanks, amirallerden biraz daha güçlü olabilir. Kağıdı ve WB zaten en güçlüler.

Gene de bir amiralin WB gibi en güçlü adamla bile babalar gibi kapışabildiğini gördük. Amiral ve yonko kapışırken fazlalık olan amiral de diğerlerine yardım eder. Açık yaratabilir ki bu seviye savaşlarda açık vermek ölümcül bir hatadır.

Amiraller alır.

Bu kısım tamamen doğru değil.WB Aka'ya vururken Ace'nin ölümünden dolayı son derece sinirliydi.Yani gücünü kısma ya da tutma gibi bir durum yok.WB'nin kendini tutmadan da bi amirale neler yapacağını gördük ki amiral bu sınavdan gayet yüksek not aldı bana göre.
Bırak da bir zahmet yapsın. Adamlar yonkolardan sonraki zirve güç. Bu kadarını yapamıyorlarsa bıraksınlar işi.

İşte öyle ya da böyle demekle olmuyor.Yoluna devam ettiyse ne olmuş yani ? Ona bakarsan aynı 3 amiralin hiçbiri WB karşısında bir kere ezilmedi.Bi Aka dövüşü var onda da dediğim gibi ne kadar sağlam hasar yese de WB'nin ölümünü hızlandırmayı başardı.
Olay ezme-ezilme değil. Ben burdan bir mesaj çıkarıyorum. Sen amiral gözünden bakıyorsun, ben de Wb gözünden. Mangaka daha üç amiralle de karşı karşıya getiriyor adamı. Mangaka, en güçlü adamı başka nasıl anlatsın, bilmiyorum.

Ben Saka'nın ölmemesine kurgu diyorum.Bunun WB'yi güçsüz göstermemle ya da işime gelmemesiyle alakası yok.Aksine WB'nin Aka'yı öldürebileceğini sadece Aka'nın misyonu tamamlanmadığından Oda'nın Aka'yı öldürmediğini söylüyorum.Bunun da zaten işime gelmemezlikle alakası yok.
İşine gelmemekle alakalı sana bir şey demedim ki.:bilmem: Ben de orda Saka'nın ölmemesine kurgu diyorum. Adamın misyonu Mf'den sonra başlıyor zaten.

Bırak da bir zahmet yapsın. Adamlar yonkolardan sonraki zirve güç. Bu kadarını yapamıyorlarsa bıraksınlar işi.
Yonkolardan sonraki zirve güç deyip yonko=1.5-1,75 amiral sözünü nasıl kabul ediyorsun cidden anlamıyorum.Çok yüksek ihtimalle son savaş hükümetle olucak.Luffy şu an 1.5-1.75 amirallik güçlerle uğraştıktan sonra gidip 1 amiral gücündeki adamlarla mı uğraşıcak ?

Olay ezme-ezilme değil. Ben burdan bir mesaj çıkarıyorum. Sen amiral gözünden bakıyorsun, ben de Wb gözünden. Mangaka daha üç amiralle de karşı karşıya getiriyor adamı. Mangaka, en güçlü adamı başka nasıl anlatsın, bilmiyorum.
Hani sanki aynı anda 3v1 attı.Tek tek karşılaşmışsa ne olmuş ? Marco'da 3 amiralle karşılaştı.Burdan ''Oda Marco'nun en güçlü sağ kol olduğunu nasıl anlatsın ?'' mı diyelim ? Karşılaştı dediğin adamlara üstünlük kuramadı biliyorsun di mi ? Hatta bi ara Kizaru'ya arkadan vurmaya çalıştı da Kizaru rahat bir şekilde savuşturdu.Aynı şekilde Aka'yı hazırlıksız yakalayana kadar da yakınına girip hasar veremedi.3 amiralle karşılaştı deyip WB'yi övmeye çalışıyorsun ama Aka'yı hazırlıksız yakalayana kadar amirallere üstün geldiği tek bir sahne yok.O yüzden senin söz olmuyor.

İşine gelmemekle alakalı sana bir şey demedim ki.:bilmem: Ben de orda Saka'nın ölmemesine kurgu diyorum. Adamın misyonu Mf'den sonra başlıyor zaten.
Daha önceden dedin.Hatta dün dedin.''Yine bir şeyler anlatcam kurgu dicen'' tarzda bir cümle kurmuştun yanılmıyorsam.Zaten ''İşine gelmeyen yerlere kurgu diyorsun gibi geliyor'' demiştin.Kurgudan bahsedince söyliyim dedim.

Yonkolardan sonraki zirve güç deyip yonko=1.5-1,75 amiral sözünü nasıl kabul ediyorsun cidden anlamıyorum.Çok yüksek ihtimalle son savaş hükümetle olucak.Luffy şu an 1.5-1.75 amirallik güçlerle uğraştıktan sonra gidip 1 amiral gücündeki adamlarla mı uğraşıcak ?
Yonkolardan sonraki zirve güç demek, adamları ezmek demek değil ki. Siz olayı burda yanlış anlıyorsunuz bence. Ben bu adamların hakkını verdiğimi düşünüyorum. Son savaşın nasıl olacağı, kimle olacağı belli değil. Senin dediğin mantıkta o şekilde olmayabilir. Mangaka son savaşta 2 amiral vs Luffy yapsa ya da Teach vs Luffy yapsa ne olacak?
Hani sanki aynı anda 3v1 attı.Tek tek karşılaşmışsa ne olmuş ? Marco'da 3 amiralle karşılaştı.Burdan ''Oda Marco'nun en güçlü sağ kol olduğunu nasıl anlatsın ?'' mı diyelim ? Karşılaştı dediğin adamlara üstünlük kuramadı biliyorsun di mi ? Hatta bi ara Kizaru'ya arkadan vurmaya çalıştı da Kizaru rahat bir şekilde savuşturdu.Aynı şekilde Aka'yı hazırlıksız yakalayana kadar da yakınına girip hasar veremedi.3 amiralle karşılaştı deyip WB'yi övmeye çalışıyorsun ama Aka'yı hazırlıksız yakalayana kadar amirallere üstün geldiği tek bir sahne yok.O yüzden senin söz olmuyor.
Sen nasıl amiral vs Wb tümenlerinden bir anlam çıkartıyorsan, ben de Wb'nin üç amiralle savaştırılmasından bir anlam çıkartıyorum. Olayın özeti bu.
Daha önceden dedin.Hatta dün dedin.''Yine bir şeyler anlatcam kurgu dicen'' tarzda bir cümle kurmuştun yanılmıyorsam.Zaten ''İşine gelmeyen yerlere kurgu diyorsun gibi geliyor'' demiştin.Kurgudan bahsedince söyliyim dedim.
Ben kurgu yok demedim ki. Dün de dedim, Mf konusundakiler çok dikkatimi çekti diye. Mesela sorayım o zaman: Saka vs Wb tümenleri ile Kizaru vs Marco, Kizaru vs Beckman sende ne çağrıştırıyor?

Amiralleri fazla küçümsüyorsunuz, 1 amiral elbetteki 1 yonkouya denk olamaz.
Fakat, yonkouları dahi terletebilecek kişilerden bahsediyoruz, amiraller dünya hükümetinin en büyük ''bilinen'' gücü sonuçta.
Tabiki bir amiral bir yonkouya denk olamaz, fakat araya shichibukailer ve gorosei'ler de girdiği için denizciler eşittir korsanlar gibi bir sonuç çıkıyor ortaya.
4 amiral vs 4 yonkou savaşı olsa tabi bariz şekilde bir hezimet olur amiraller için.
https://technet.microsoft.com/tr-tr/library/ms181567(v=sql.110).aspx

Yonkolardan sonraki zirve güç demek, adamları ezmek demek değil ki. Siz olayı burda yanlış anlıyorsunuz bence. Ben bu adamların hakkını verdiğimi düşünüyorum. Son savaşın nasıl olacağı, kimle olacağı belli değil. Senin dediğin mantıkta o şekilde olmayabilir. Mangaka son savaşta 2 amiral vs Luffy yapsa ya da Teach vs Luffy yapsa ne olacak?
Bi nevi ezmek demek.Yonkolardan sonraki en güçlü kişiler amiraller diyorsun ama arada uçurum var diyorsun.Ve bu uçurum nerdeyse yonko=2 amiral demeye yakın bir uçurum.Biri korsanların diğeri denizcilerin zirvesi deyip arada uçurum olduğunu düşünmen mantıklı gelmiyor bana.

Sen nasıl amiral vs Wb tümenlerinden bir anlam çıkartıyorsan, ben de Wb'nin üç amiralle savaştırılmasından bir anlam çıkartıyorum. Olayın özeti bu.
Amiral vs tümenlerden WB vs amirallerden daha fazla anlam çıkarılır yalnız.Aka WB'den dayak yemiş haliyle bir gruba dalıyor.Bak gruba diyorum WB gibi tek tek karşılaşmıyor.Yani Aka daha yorgun olmasına rağmen içinde sağ kolunda bulunduğu gruba tek dalıyorsa ben burdan amiral ve sağ kol arasında iyi bir fark diyebilirim.Ama senin dediğin olayda 1vsall değil 1v1 gibi bir durum var ve üstün gelme gibi bir durum yok.

Ben kurgu yok demedim ki. Dün de dedim, Mf konusundakiler çok dikkatimi çekti diye. Mesela sorayım o zaman: Saka vs Wb tümenleri ile Kizaru vs Marco, Kizaru vs Beckman sende ne çağrıştırıyor?
Ne çağrıştırıyor derken ? Bu olaylara ne yorum yaptığımı mı soruyorsun ? Öyleyse cevaplıyım.

Saka vs tümenler:Yukarıda da dediğim gibi bu dövüşte daha yorgun olan taraf Aka'ydı.Çünkü bizzat WB tarafından hırpalandı.Buna rağmen 2 komutanın olduğu bir gruba(ki biri sağ kol) daldı ve böyle bir grup karşısında ezilmedi.Hatta arada harcadığı adamlarda vardı.Yani burdan bile bir amiralin bir sağ koldan farklı bir seviyede olduğunu söyleyebilirim.

Kizaru vs Marco:Bir komutanın(bu sağ kol bile olsa) amiral karşısındaki tek işlevinin onu oyalamak olduğunu gösteriyor.Eğer dövüşleri devam etse Kizaru Marco'yu kolay bir şekilde yenemez Marco baya tutardı Kizaru'yu.Ama sırf dövüşün uzunluğundan sağ kolun amirale yakın olduğu anlamı çıkmaz.Neden ? Çünkü dövüşün uzunluğundan ziyade tarafların birbirlerine verdiği hasarda önemli.Mesela WB 2 attı diyorsunuz di mi.Aynı şekilde 2y önce Luffy'de Bellamy'e tek atmıştı.Yani dışardan bakınca biri tek atıyor diğeri 2.Benzer olaylar gibi gözüküyor dışardan.Ama işin içine girince 2 atan adam ölümcül hasar alarak bunu yapabiliyor.Luffy ise hiçbir ciddi hasar almadan bunu yapabiliyor.O yüzden Marco Kizaru'yu uzun bir süre tutabilir ama dövüşün sonunda Kizaru Marco'yu yendiği gibi ciddi ölümcül hasarlar alıcağını da sanmıyorum.

Kizaru-Beckman:Burda bi kapışma yok zaten.Beckman aklınca 2 dk tehdit etti ki Kizaru iplemeyip saldırısına devam etti.Burdan pek bi şey çıkmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık