Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İmparatorlar vs. Amiraller

Yonkoular mı Amiraller mi

• Kullanılan toplam oy
    351
Zaten o yumruklar yerli yerinde, bir yerde saklıyor Kaidou'da kullanacak. Hiç yaşlanmadı, paslanmadı gençlik şurubu içiyor her gün.
WB'de yaşlıydı gördük ne yapabildiğini. Ki O WB handikaplı hasta bir WB idi. Garp ise her ne kadar yaşlı olsa da sağlam olduğunu bildiğimiz biri. Sen yaşlanınca eli ayağı tutmayacak bir vaziyete düştüklerini mi söylüyorsun ?

demek istediğim şey evet yonkoular amirellerden güçlü bu bariz fakat buradaki karşılaşmada sayı farkı bu güç farkından daha önde benim için bu yüzden amiraller alır diyorum.
Listede çoğu kişinin gücü tam açıklanmamışken, "güç farkı sayı üstünlüğü ile üstünler" diyemezsin, çünkü güç farkını tam bilmiyoruz. Belki Yeşil Boğa güçsüz çıkacak, Big Mom sağlam çıkacak vs.

@Densetsu no Samurai
Ben yazını okudum ama kaç kişi okur bilemem. Biraz uzun tutmuşsun sanki.

Ryuuma gibi örnek The king adamın lakabı. Kaido dan güçlü kılıç ustası olamaz diye bir kural yok ve gayette olabilir şeyler. Bu seri de böyledir kesin var demiyorum ama kılıç ustası olunca gücünün sınırının çizilmesi kadar saçma bir şey yok. Ortaya birden Fuji gibi adam çıktı misal. X köyünde amiralden bile güçlü bir adam olabilir.

Garp konusu katılmıyorum. Olanı inkar etmeye gerek yok. MF de davranışlara bakarsak Mihawk tamamen sınıfta kalır.:)

Mesaj uzun olursa kimse okumaz düşüncesi ile yazmıyorum. Konu epey geniş olduğundan mesaj da uzun oldu tabi biraz :gamyon: Ama yine de vakit ayırıp okuduğun için çok teşekkür ederim :p

Garp konusunda akıllarda kalan tek soru işareti Marineford değil maalesef. Yıllardır cevaplanmamış ve cevaplanması pek de olası gözükmeyen başka sorular da var.

Bir ara bazı kişilerin mesajlarını arşivleyeceğim. Çok güzel malzemeler veriyorlar kılıç ustaları söz konusu olunca. Saçma sapan argümanlara bozuk plak gibi takılıp kalmışlar. Devam etsinler :)

Not: Mihawk'ın en az amiral seviyesi çıkacağına dair iddiaya girebilirim. Kimin tutunduğu argümanların daha sağlam olduğunu görmüş oluruz böylece. Kendine güvenen arkadaşlar buyursun. :rolleyes:

Kaido'ya yumrukların nasıl işlediğini de göreceğiz. Roger'a işlemiş yumruklar Kaido'ya işlemeyecek he mi ?
Şimdi ama verdiğin örnek anlamsız bence. Kaido direk ağır defance olarak çıktı karşımıza. Roger hakkında tek bildiğimiz en güçlü oluşu ama nasıl bir gücü var bilemeyiz Roger belkide saldırı olarak çok aştı ama defance kötü nereden bileceğiz ?

WB'de yaşlıydı gördük ne yapabildiğini. Ki O WB handikaplı hasta bir WB idi. Garp ise her ne kadar yaşlı olsa da sağlam olduğunu bildiğimiz biri. Sen yaşlanınca eli ayağı tutmayacak bir vaziyete düştüklerini mi söylüyorsun ?
Akainu'ya bir şey yapamamasını( en azından yapmaması) ve MF'de yaptığı tek şeyin Marco'ya yumruk atması olduğunu söylüyorum. Üstüne üstlük WB'in gücü çoğunlukla meyvesinden gelmekle birlikte tam kullanamadığı da bariz.

Listede çoğu kişinin gücü tam açıklanmamışken, "güç farkı sayı üstünlüğü ile üstünler" diyemezsin, çünkü güç farkını tam bilmiyoruz. Belki Yeşil Boğa güçsüz çıkacak, Big Mom sağlam çıkacak vs.
o zaman bu tarz konuların tartışılmasına hiç gerek yok zira birçok konu belirsiz seride, ayrıca yonkou seviyesi ve amiral seviyesi var bence ve üç aşağı beş yukarı bu adamlar aynı seviyede eğer değillerse hüküm süremezler.

Şimdi ama verdiğin örnek anlamsız bence. Kaido direk ağır defance olarak çıktı karşımıza. Roger hakkında tek bildiğimiz en güçlü oluşu ama nasıl bir gücü var bilemeyiz Roger belkide saidırı olarak çok aştı ama defance kötü nereden bileceğiz ?
Kaido'da defans olarak aştı diyelim. Buna rağmen de vuruş gücü çok kötü de diyebiliriz mesela...

WB'nin deprem meyvesi var. Roger'da gençliğinde bu adama karşı savaşıyordu. Hastalıksız, full hakili sağlam bir WB. Ve deprem yumrukları. Ve bunlara rağmen WB'yi bile aşmış bir adam. Sence kötü müdür bu adamın defansı ?

@Kaidou
Yahu Mihawk'ın ne yaptığını gördün de bu kadar savunuyordun bu adamı ? (Önceki mesajlarından) Bu yaptığın ayrım oluyor.

Garp'ın Roger onaylı kendisini ölümüne zorladığı gibi bir veri var elimizde. Akainu'ya saldırmaması diyor hala herkes. Yahu Roger'ın peşinden giden bir adam. Akainu'dan çekindiği için mi saldırmıyor. Az mantık yahu ? Dadan neden kurtarmadın, onu kurtarabildirdin derken araya giren kızın (ismini unuttum.) dediği söz de manidar.

Marco'ya ne magma koydu ne lazer ne de buz. Adam bir yumruk ile afalladı yahu bir yumruk.

o zaman bu tarz konuların tartışılmasına hiç gerek yok zira birçok konu belirsiz seride, ayrıca yonkou seviyesi ve amiral seviyesi var bence ve üç aşağı beş yukarı bu adamlar aynı seviyede eğer değillerse hüküm süremezler.
İşte anlamadığın nokta bu, Amiraller ve Yonkoular aynı değil. Yonkou'ların ikinci adamları Amirallerle dövüşüyor. Ayrıca bu adamların gücü üç aşağı beş yukarı aynı olsa zaten yolla iki tane öldürüp gelsinler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık