Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] İmkanınız Olsa Amerika'ya Hemen Gider miydiniz?

Gider misin?

• Affetmem, anında.

Kullanılan: 130 70.7%
  • Hayır, ülkemde kalırım.

Kullanılan: 54 29.3%

• Kullanılan toplam oy
    184
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hayat boyu yasamak icin degilde vatandaslik elde edene kadar yararlarindan faydalanabilirim.ABD vatandaşi olunca Kanada ve Avustralya'ya da vizesiz giriş yapabiliyormuşsun. Simdi baktim da Kanada'da sinirsiz sure boyunca calisma hakki da varmis. Avustralya'ya gitmek için giderdim.
Kayserili falan mısın reis adam Amerika demiş üçü bir arada'ya bağlamışsın korkulur senden .

Mühendis olduğum için yaklaşımım biraz farklı burada mühendis olacağıma orada silikon vadisinde çaycı olurum daha çok fırsat çıkar karşıma tanışacağım,muhabbet edeceğim,fikirlerimi paylaşacağım veya fikirlerinden ilham alacağım insanlar daha çok katkı yapar bana ve geleceğe biraz daha hevesli bakarım ama maalesef ülkemde bu imkansız.Bu aslında sizin kişiliğinize bağlı a partisinden b partisinden dayınız amcanız varsa hayal bile edemeyeceğiniz mevkilere ve yaşam standartlarınıza ulaşabilirsiniz ülkemizde ama ABD gibi ülkelerde sizin değerinizi belirleyen hayal gücünüzün büyüklüğü ve hayal ettiklerinizi hayata geçirebilme inancınıza bağlıdır.2020 yılındayız dünya çok hızlı değişiyor ve bambaşka bir yöne gidiyor yakın gelecekte teknolojik gelişmelere ve bilimsel gelişmelere ayak uyduramayan ülkelere ve toplumlara yer yok.Ben çocuklarım için daha umutlu bakacağım bir ülkede yaşamak isterim onlara bak kızım bak oğlum çalışırsan hayal edersen ve hayallerinin peşinde gidersen önünde kimse duramaz demeyi isterim ama ülkemizde diyebileceğim şey ne kadar çalışırsan çalış partiden dayısı olan adam gelir senin üstüne çıkar ve senin şevkini de mücadele gücünü de kırar bu durum.Eğer ben particilik yaparım onun bunun ağzına bakarım iyi bir yalaka olurum diyorsan geleceğin parlak ama midem kaldırmaz kusarım ben başkasına yalakalık yapayım derken diyorsan önce bir git ABD'ye vatandaşlık al vizyonun da gelişsin biraz beğenmezsen zaten oranın vatandaşı olmuşsan her ülkenin kapısı sana açık.Bu soruya sadece kendini düşünerek bakmamak lazım sen kendini kurtarmış birisin belki,belki de değilsin ama çocukların için ne kadar garanti bu durum onu düşünmek lazım tünelin ucunda bir ışık var mı onu düşünmek lazım.Zaten etraflıca düşününce severler böyle derdin ızdırabını diyip ilk uçakla...Kimse kusura bakmasın ''... çok geliştik yav 1990 da kimde araba vardı şimdi her evin önünde iki araba var yollar mis gibi aha bak üçüncü köprü 5 . derken 3bin köprü yapıldı arabamızı da yaptık tankımız uçağımız zaten var amarıga bizi kıskanıyor almanya kuduruyor..'' diyen adamlarla ben yaşıyorum gülüp geçiyorum kader diyorum ama çocuklarıma bunu yaşatmazdım elimde olsaydı.

4 yıl orada yaşadım. Şuan Türkiye'deyim. İmkanım var. Gitmiyorum.

Hayatımda sevdiklerimi dilediğim zaman göremeyeceksem yaşamamın bir anlamı yok. Onca hengame içerisinde ilkokuldan beri tanıdığım kişiler bana "sero, hadi h.sonu şuraya gidiyoruz; içeceğiz." dediğinde onlara verdiğim "tamam." cevabı, beni hayata bağlayan en büyük etmenlerden. Veya bana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm bir insan"sana ihtiyacım var." dediğinde ona yardım edemeyeceksem varlığımın bir anlamı olmadığını düşünüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık