Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] İmkanınız Olsa Amerika'ya Hemen Gider miydiniz?

Gider misin?

• Affetmem, anında.

Kullanılan: 130 70.7%
  • Hayır, ülkemde kalırım.

Kullanılan: 54 29.3%

• Kullanılan toplam oy
    184
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bir belgesel Yeni Zelanda'da olan bir dağı anlatıyordu.Dağda böyle baya yemyeşil bir yer.Hiç vahşi yaşam yok.Ayı falan sıfır yani.Gideceksem oraya gider kendime bir kulübe yapardım.Rahat yaşam böyle olur bence.
Onun dışında Amerika'yı da affetmem tabi.
Tek sıkıntı vahşi hayvan değişdir bence. Sabah uyanınca üstünde bir yılan, bir çıyan bulmak hoş olmasa gerek.

Zengine her yer güzel, para çoksa giderim ama elimizdeki imkanlar ve para sadece Amerika'da ortalama bir iş, daire bulmaya falan yetiyorsa hayatımı aşırıların ve embesillerin ülkesinde heba etmem. Bunu yapacaksam zaten bu ülke Japonya olur. Yoksa Avrupa candır

New York'ta 12 ay yaşadım, ABD bayraklı bir gemide 5 ay çalıştım.

Mesleğim sebebiyle şu ana kadar 16 farklı yabancı ülkede bir çok defa bulundum. İmkanım olsa da olmasa da, ABD gideceğim son ülke olur.

Greencard tanımın yanlış zaten. Bence yaşar mıydım yaşamaz mıydım diye düşünmek yerine daha doğru bilgiler edinmeye kafa yorman senin için daha iyi olur.

Bu arada, yaşanabilirlik bilgileri için de şöyle bir site yapmışlar. Baya vakit geçirdim şaka maka şu sitede. Öneririm:
https://www.numbeo.com/cost-of-living/
Yanlış derken? Greencard çekiliş ile verilen ABD'de ömür boyu yaşama hakkı verilen kart değil mi? Gerekli olan derken yabancılar için ömür boyu yaşamak için gerekli olan demek istedim.

Gitmezdim. Hiçbir yerde bu ülkenin insanı gibi eğlenceli insan bulunmaz. Misal; tanıdığın üstüne araba sürmek, saatlerce iş arabalarını izlemek, misafirlikte saatlerce süren kapı önü sohbetleri, bir şey bozulduğunda vurarak tamir etmeye çalışmak, gaz kaçaklarını çakmak ile kontrol etmek vs. Başka yerde yaşayamam ^^

Üye silindi 1004

Gitmezdim. Hiçbir yerde bu ülkenin insanı gibi eğlenceli insan bulunmaz. Misal; tanıdığın üstüne araba sürmek, saatlerce iş arabalarını izlemek, misafirlikte saatlerce süren kapı önü sohbetleri, bir şey bozulduğunda vurarak tamir etmeye çalışmak, gaz kaçaklarını çakmak ile kontrol etmek vs. Başka yerde yaşayamam ^^
Bi şeyler bozulunca vurarak tamir etmeye çalışmak evrensel bi davranış bozukluğu bize özel değil. :(

Daha çok gencim gençliğim bitene kadar orada yaşayıp Türkiyeye geri dönmek isterdim son olan kötü olaylar sonucu insanlar birbirine yaklaşmaya ve sevmeye bile korkuyor resmen kadın/erkek ırkçılığı yapacak seviyeye kadar düşüyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık