Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İkinci Bir Zaman Atlaması

• Konbuyu başlatan Kaptan Usopp-sama
  • Başlangıç tarihi
Az mantık olsa Luffy g4 le hodyi teklemez miydi? Orada G4 açmaması tam bir saçmalık mesela. Gücünü saklıyor falan ama bu adam gücünü neden saklıyor diye kimse düşünmüyor. Rahat rahat teklemek varken gidip kan kaybından ölme seviyesine gelene kadar savaşıyor. Peki Neden ? Ayrıca benim kurduğum dengenin ne mantıksızlığını gördün Allah aşkına?
Ya sonra belirtince fan oluyoruz. Manga'da Hordy'i yenmek için kan kaybetmiyor. Hordy'i yendiği sıra yarası var ama açılmamış. Sonra elephant gatling ile ada boyutunda gemiyi yıkmaya çalışıyor. Sonrasında Shirahoshi'ye belirttiriyor Mangaka. Yaraların çok büyüdü baya kan kaybediyorsun lütfen dur diyor Luffy'e. Luffy'de umrumda değil kurtarabildiğim sürece önemli değil diyor. Hordy'e zorlanmadı bile ilk elephantında adam yere düştü. Her darbesi etki ediyordu Luffy'nin. Her defasında hap alıyordu Hordy. Ayrıca denizin altında savaşıyordu.

Kurgu gereği oluyor işte. G4 açıp teklese hikaye işlenemezdi.
Sen luffy olsan Hodye G4 ile saldırmaz mıydın? Ben olsam direk G4 ile teklerdim. Bunu yapmaması mantıksızlık diyorum ben. Serinin kendi içinde mantığı yok demekle bu çok farklı şeyler. Kurgu gereği olsada saçma.
Ya sonra belirtince fan oluyoruz. Manga'da Hordy'i yenmek için kan kaybetmiyor. Hordy'i yendiği sıra yarası var ama açılmamış. Sonra elephant gatling ile ada boyutunda gemiyi yıkmaya çalışıyor. Sonrasında Shirahoshi'ye belirttiriyor Mangaka. Yaraların çok büyüdü baya kan kaybediyorsun lütfen dur diyor Luffy'e. Luffy'de umrumda değil kurtarabildiğim sürece önemli değil diyor. Hordy'e zorlanmadı bile ilk elephantında adam yere düştü. Her darbesi etki ediyordu Luffy'nin. Her defasında hap alıyordu Hordy. Ayrıca denizin altında savaşıyordu.
Orada savaşmaktan kastım Hody + Gemiydi. Mesela Kong Organ ile çok rahat Hody"i alıp gemiyi parçalardı.

Sen luffy olsan Hodye G4 ile saldırmaz mıydın? Ben olsam direk G4 ile teklerdim. Bunu yapmaması mantıksızlık diyorum ben. Serinin kendi içinde mantığı yok demekle bu çok farklı şeyler. Kurgu gereği olsada saçma.

Orada savaşmaktan kastım Hody + Gemiydi. Mesela Kong Organ ile çok rahat Hody"i alıp gemiyi parçalardı.
Belki denizin altında olmasıyla alakalıdır?

Ceaserda da G4 kullanmadı. Veya dofta da G4 kullanmak için çok direndi ve kong organ kullanmadı. Yada dofu görür görmez King kong gun yapsaydı belki tek hamlede dofu indirmiş olurdu. Yani her türlü mantıklı gelmiyor bana.
Biraz da kurgu var işin içinde. Direk en güçlü ataklarını kullandırtmaz Mangaka. Hele bunlar bizim görmediğimiz şeyler ise.

Biraz da kurgu var işin içinde. Direk en güçlü ataklarını kullandırtmaz Mangaka. Hele bunlar bizim görmediğimiz şeyler ise.
Tamam işte arkadaşa gerçek hayat için çok mantıksız olduğunu söylüyorum. Yoksa kurgu gereği öyle olduğunun farkındayım. O da sanki One piece kendi içinde mantıksız demişim gibi senin düşüncelerinde mantıksızlık var diyor. Neyse konuyu daha fazla kirletmeyelim bence.

Coby henüz amiral olacak güçte değil. Bir time skip daha olacaktır. Bu sefer tüm tayfa birbirine bir şey öğretir. Takım çalışmaları falan görürüz.

Time skip olmadan seriyi ilerletebilmeyi başarabilirse Oda çok iyi. Ama bu çok zor. Bunu tutarlılık içerisinde başarıp karakterlerin yükselişlerini verebilmek. Bir noktada time - skip yazar için kolaya kaçarak izlenecek bir yol. Eğitim amaçlı değil de başka bir faktörle olabilir ama. Tabii bunun aracılığıyla karakterler güçlenecek yine, olgunlaşacak. Her türlü amaç bu olacak gizli de olsa ama görünürde neden o olmayacak. Atıyorum tayfadan biri ölür, bunun üzerine dağılır. Bir noktada tekrar birleşir gibi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık