Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] İdeal Devlet Anlayışınız

Bu kurallara gerek yok aslında. Uzayda gelen Dünya dışı tek bir tehdit bile tüm gezegeni bir bütün yapıp ayrımcılığı bitirecektir. Bunun en büyük örneği dünya savaşı öncesi köle olan Amerika ve Avrupa da bulunan siyahi kölelerin normal vatandaş kabul edilmesidir. Keza tarihte bunun gibi bir çok örnek vardır. Çeşitli kabileler birleşerek büyük devletler kurmuştur. Yani kısaca insanların çıkarlarına kendi ırklarından daha büyük tehdit oluşturacak bir güç gereklidir.
Bunun dışında tüm dünya birleşse bile bir noktada tekrar bölünmesi kaçınılmazdır. Çünkü ne olursa olsun birinin ideali diğerine uymayacak, birinin çıkarı diğerinin çıkarını engelleyecektir.

Alkolün ucuz olduğu ve din denilen virüsün devlete sirayet etmediği her türlü yönetim gardaşımdır. Fazlasında gözüm yok.

Alkolün ucuz olduğu ve din denilen virüsün devlete sirayet etmediği her türlü yönetim gardaşımdır. Fazlasında gözüm yok.
Bunun için öncelikli olarak bireylerin dini inançlarını başkalarına dayatma eğiliminden arınması gerekiyor diye düşünüyorum. Benim inançlarımın bir başkasına empoze edilmesine, dayatılmasına gerek yok. Eğer bir din bunu emrediyorsa bu din insani değildir zaten.

Devlet her zaman mümkün mertebe kapsayıcı olmalıdır. Tabii bunlar benim düşüncelerim. Bilgisiz olduğumu düşünüyorum zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık