Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Hunter x Hunter

Aslında netero,meruemi aşağıladı
İnsanoğlunun evrimini küçümseme Meruem dedi
Kimera karıncalar, dünya için bir tehdit değildi. Diktatörler tarafından kullanılan,Seri üretimde olan ucuz yollu tek bomba bile meruemi yenmeye yeterliydi.
Mangakanın oradaki verdiği mesaj derindi
Daha detaylı açıklama yapmak isterdim ama unuttum animeyi
İnsanlığın kötülük için olan sonsuz potansiyeli falanda demişti yanlış hatırlamıyorsam.

İnsanlığın kötülük için olan sonsuz potansiyeli falanda demişti yanlış hatırlamıyorsam.
O arcda baya felsefik durumlar vardı aslında. Kimeralar ilk çıktığında baya vahşi gösteriliyordu ve bununda aslında bir sebebi de vardı o bölgedeki zalim diktatörün askerleri evrimleşerek karınca olduğu için agresif ve vahşilerdi. Hatta Meruem inek yalvarınca insanlar kesmekten vaz geçiyor mu, siz avcıydınız av oldunuz diyor. Ki insan dışında konuşabilen düşünebilen bir varlık evrimleşse gerçekten durumun ne olacağı belli olmazdı. Meruem insanları çok küçümsüyordu ve çok hızlı evrimleşiyordu ama en aşağılık insan komugi onu etkiledi. Netero zaten oraya ölmeye geldi. Ölmemeye çalışsa kalbine bomba bağlamak yerine daha fazla destek getirirdi. Sen beni fiziksel olarak geçebilirsin ama zekamız seni yenmeye yeter demeye getirdi. Meruem dövüş başladığında zaten şah-mat olmuştu. kaldı ki çok önceden kralın sarayında konakladıkları belliydi direk o şehri yok edecek kadar büyük atom bombası da atabilirlerdi. Çünkü gül bombasının küçük çaplı olduğunu mangaka söylüyor zaten. Hatta Meruem gene ölmüyor orada kral muhafızları kendini yediriyor falan saçma şekilde iyileşip nükleer kalıntıdan öldü deniyor ama güzel bir son oluyor bence komugi ile oynayarak bitiriyor. Gül bombasına takılmadım ben gayet mantıklı bir sondu. O kadar hızlı evrimleştikten sonra Dragon Ball'daki cell gibi oluyor güç çeke çeke hayvani nen oluyor meruemde. Netero bi tarafından teknik uydurup da yenselerdi saçma olurdu...

Normalde Netero'nun yanına daha sağlam birilerini verip karıncaları yok edebilirlerdi. Çok gerekirse işe Zoldykeleri tamamen dahil ederlerdi.

Ama amaçları Netero'yu kurban etmekti.

Normalde Netero'nun yanına daha sağlam birilerini verip karıncaları yok edebilirlerdi. Çok gerekirse işe Zoldykeleri tamamen dahil ederlerdi.

Ama amaçları Netero'yu kurban etmekti.
İşte neden ? Hadi nedenini anlayabiliriz adam çok güçlü ters düşmüştür falan ama Netero bunu neden kabul etti ölümcül hastalığı falan çıkmıyor dimi mangada ?

İşte neden ? Hadi nedenini anlayabiliriz adam çok güçlü ters düşmüştür falan ama Netero bunu neden kabul etti ölümcül hastalığı falan çıkmıyor dimi mangada ?
Hastalığı çıkmıyor ama miadının dolduğunu düşünüyor olabilir. Sonuçta orada öyle veya böyle zayiat olacaktı. Bu yüzden kurban edildiğini bilse de çok problem etmiyor muhtemelen.

.
Avcı birliği kompleks bir yapıya sahip. Yani Netero hadi gidyoruz diye kimseyi beraberinde sürükleyemez. Görev atamalarını yapan komite Pariston'un kontrolündeydi. Yani Netero oranın müdürü, sahibi değil. Birlik içinde bürokrasi var.

Birde burçlar savaş dışı da öneme sahip avcılar. Kimi biyolog, kimi tarihçi, kimi doktor falan... Böyle bir görevde feda etmeye değmez ki Netero burçların kara kıta için hazır olmaları gerektiğini ifade etti. Zaten karıncaların burç yeme ihtimali de korkutucu. Meruem aslında Pokkle'den gelen güç ile böyle oldu. Meruem'in Ging'i yediğini düşünelim, fena olurdu.

"Bu görevi kimseyi feda etmeden tamamlayabileceğimi sanmıyorum"

Neteronun direkt böyle bir sözü var.
Ve diğer avcıları feda etmemek için kendisini feda etti
İşte avcı cemiyetinin başkanı...

işi riske atmamak için kendisini feda etmişte olabilir

"Bu görevi kimseyi feda etmeden tamamlayabileceğimi sanmıyorum"

Neteronun direkt böyle bir sözü var.
Ve diğer avcıları feda etmemek için kendisini feda etti
İşte avcı cemiyetinin başkanı...

işi riske atmamak için kendisini feda etmişte olabilir
Tam olarak böyle ama kendisinin av edildiğinin de farkında. Bunu ifade eden sözleri de vardı hatırladığım kadarıyla

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık