Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Kurapika nedir yapmayın etmeyin :D Kraldan güçlüsü çıkar. Ama daha var oralara bence. Şuan çıksa evet kimse bişey yapamaz herkes yenilir. Ama yavaş yavaş, güçlene güçlene kralın seviyesindeki düşmanlarla sonrada kraldan güçlü canlılarla dövüşürler. Yani kimse bi anda kraldan güçlü boss çıkar demiyor ki. Yavaş yavaş bosslar güçlenicek. Hatta mangaka abartırsa " kral kim ki " dediğimiz zamanları görebiliriz. Ama güç seviyesini o kadar abartması hoş olmaz. Muhtemelen serideki son boss kralın son halinden bir buçuk iki kat daha güçlü olucaktır.
Kral mütehassıs. Yeteneğide yediği kişileri gücünü alması. Pitou söylemişti hatta.

Üzerinde örümcek dövmesi olan hiçbir canlı Kurapika'yı yenemez bana göre, arkadaşa o açıdan katılıyorum. Hız, güç, dayanıklılık, aşırı hızlı iyileşme yeteneği, üstün zeka, 6 yolda ustalık... Hakikaten God mod açıyor orada Kurapika ve zincirleri doladığı anda karşı tarafın nenini zetsuya çekip olayı bitiriyor. Yani Netero'ya yahut Meruem'e örümcek dövmesi yapıştırın, Uvogin'den farkı kalmaz o dövüşün, benim gördüğüm bu. Sonuçta Kurapika dediğiniz adam, Knov gibi zayıf iradeli değil, Morel gibi nen fakiri de değil.

Diğer hususta HxH, klasik şonen macera serisidir. Her arc daha güçlü gruplar, karakterler tanıtılır, macera daha da zorlaşır. İlk bölümlerde avcı sınavında görev yapan avcılar çok güçlü gösterilmişti misal, Hisoka'nın oyuncak sepetinde de varlar keza. Sonra Zoldyck'ler ve sınama kapısı gösterildi, gökdelen dövüşlerinde kat malikleri müthiş övüldü, Yorknew'de örümcekler övüldü, Tamah Adası'nda Razor övüldü, Karınca arcta karıncaların geçirdiği evrim övüldü, post karınca arcta Alluka'nın gücü övüldü vs vs. Gittikçe daha da güç artışı söz konusu işte karakterlerde. Bu yüzden Netero'dan daha güçlü insanlar da çıkar ilerde, ben kat maliklerinden bekliyorum şahsen. Ha ne olur, eğer Toriko'daki gibi İnsan Dünyası - Gurme Dünyası ayrımı varsa Gurme Dünyasında yaşıyorlardır.

İllumi bile onca gücüne rağmen, sadece bir işi için gerekli olduğundan avcı oluyor. Zeno ve Silva belki avcı bile değildir.

Zannetmiyorum zeno veya silva avci olacagini. Adamlar bir nevi dokunulmaz zaten kimse giremiyor iceri kimse birsey diyemiyor. Aldiklari islerde artik cok ust duzey oluyor gerek olmuyor avci lisansina. Zaten killua bile evden kacip oyle giriyor bence killua icin bile gerekli olnadigini dusunuyorlardi.
Killua eğlenceli olacağını düşündüğünden giriyor, İllumi iş için.

Ben ilerde avci olmayan cok hayvan gucunde insanlar cikacak diye dusunuyorum. Ama bence togashi cok buyuk bir hata yapti bu yeni baslayan arcla ilgili. Bunu burda diyemem yine banlarlar beni:artiz:
Adam zaten güçlü olan herkes avcı demiyor ki. Ana karakterin peder avcıydı, oda avcı olacaktı, avcılardan girdi olaya. Ne hatası yapmış, havada bırakma manga konusuna yaz bilelim.

Bana sorarsanız en guclu insanların avcı olmasi gibi bir durum yok. Avcı olmayıpta guclu olan bir suru insan vardır. Karanlik tarafta olan bir suru insan olabilir. Bizde zaten karanlik taraftan birtek orumcekleri gorduk bakalim daha kimler var kimler.
Aslinda hxh evreninde iyi ile kotu tamamen karismis bir durumda. Avcilardan iyi olanda var kotu olanda. Avcilik sadece bir arac bunu unutmamak lazim yani bir tur birlik degil. Ihtiyaci olmayanlar avci bile olmuyor. Bir guc kistasi yapmak dogru degil bence avcilik uzerinden.
Yukarıdaki tüm yorumları okudum, kimse en güçlü insanlar avcılardır dememiş, neden böyle bir şey yazma gereği duydun anlamadım. Zeno gibi hayvani nene sahip bir adam diyor ki, Netero her zaman benden güçlüydü. Yani olayın iyi - kötü taraf olmakla alakası yok. En güçlü insan = Netero işte.

Diğer hususta Avcılık bir birliğin adı. Bu birliğe katılanlar lisanslı avcı, katılmayanlar ise lisanssız avcı, olay bundan ibaret. Serinin adından da anlaşılıyor zaten bu durum. Zoldyck'ler ve Örümcekler ödül avcısıdır.

Bunun dışında HxH serisi Dorohedoro gibi iyilik ve kötülük kavramının olmadığı bir seri. Yani herkes bildiği, istediği gibi davranıyor, iyilik ve kötülük yapmak için değil. Zoldyck'ler para kazanmak için adam öldürüyorlar, Örümcekler kafaları ne isterse onu elde etmek için adam öldürüyorlar, karıncalar ise yemek için adam öldürüyorlar. O yüzden bu seride şu iyi tarafta şu kötü tarafta gibi bir ayrım yapmak sağlıklı olmaz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 12)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık