Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] House of the Dragon (2022-)

Tarafınız nedir?

• Kullanılan toplam oy
    85
Y*sil tuttuğunuza göre Aegon'u layık görüyorsunuz tahta. Peki bu eleman ne yapıyor da hak ediyor tahtı? Erkek doğdu diye daha çok mu layık oluyor yoksa?
Rhaenyra'nın ne yönetimini gördünüz de layık değil diye geziyorsunuz anlamıyorum ya. İlk bölümlerdeki konseye katılma hevesine rağmen Otto denen hain tarafından sürekli dışlanmasını, bastırılmasını, herkes tarafından sırf kadın diye yönetimden uzak görülmesini, hiçbir ona göre eğitim almamış olmasını falan unutuyorsunuz. Ona rağmen Aegon denen kerhaneciden 10 kat daha layık biri Rhae.
Neymiş başkasıyla yatmış. Aynısının 10 katını Aegon yapıyor, ama erkek olduğu için kimsenin çıtı çıkmaz. Rhae ne olduğu bilinmesine rağmen sırf görev diye gidip evlenmeyi kabul ediyor onla. Hala görevden kaçıyor falan deniyor bir de.
Çocuklarına piç deniyor, hakaret edilircesine, ama her birinin de yumurtaları bunlar kundaktayken çatlıyor ki bu bir Ejderlordu kanı taşımanın en önemli göstergesidir. Çocukların hepsi de Rhaenyra'nın. Babaları da yasal olarak Laenor Velaryon. Ejder kanı taşıyıp da ejder yumurtalarını çatlatacak kadar da güçlü bir kan taşıyorlarken biyolojik babalarının önemi ne tam olarak anlamıyorum. "Legal" diye tatava yapılan sözde ejder kanı taşıyan Aemond yumurta çatlatamıyor mesela, ama saçı gümüş ve anası babası evli diye bu tahta daha çok mu layık oluyor. Aegon denen tombul işe yaramazı anlatmaya gerek bile görmüyorum. Yeşiller cidden sırf taraf tutmuş olmak için tutuyor, ya da simplik.
Y*şilci de olmazsın be. Yeşil hayat kadını adalet diye gezip türlü yılanlıklar yapıyor. Sonra sonucunda biri ölünce ''hüüü ben bunu istemedim'' falan çekiyor. Tam bir şarlatan.

Criston Cole kralın emrine rağmen bir sonraki sahnede Alicent ile birlikte prensese doğru hamle yapıyor ve Daemon araya giriyor.Sonrasında kral muhafızları Criston Cole'ü tutuyor.Şimdi bunun cezası olması gerekmiyor mu ? Karışan olmasa göz göre göre bir kral muhafızı prensese zarar verecek.

Şu teyzesi kapatılmamış mıydı? Normal mi prenses için herkesle düşüp kalkmak? Kral muhafızı duvara sürmeleri lazım.
Şimdi şöyle, Westerosda kadınlar için evlilik öncesi ilişki ahlaksızlık olarak adlandırılıyor ve genel bakış açısına göre kadının saygınlığını çok önemli ölçüde düşürüyor burası doğru.

Ama gene de evlilik öncesi cinsel ilişki yaşayan kadın şöyle cezalandırılır diye bir kanun falan yok. Tamamen bağlı bulunduğu lord kimse onun insafına kalmış.

Kral muhafızlığı ayro konu :D

Cole ifşa olsaydı eğer direkt sura yollanırdı aldpkfpdl

Şimdi şöyle, Westerosda kadınlar için evlilik öncesi ilişki ahlaksızlık olarak adlandırılıyor ve genel bakış açısına göre kadının saygınlığını çok önemli ölçüde düşürüyor burası doğru.

Ama gene de evlilik öncesi cinsel ilişki yaşayan kadın şöyle cezalandırılır diye bir kanun falan yok. Tamamen bağlı bulunduğu lord kimse onun insafına kalmış.

Kral muhafızlığı ayro konu :D

Cole ifşa olsaydı eğer direkt sura yollanırdı aldpkfpdl
Cole'ün şerefi yok zaten aga kız bunun şerefiyle oynadı buda aklı sıra yobaz inkatımı kovalıyor. Bu siyahçılar da yeşilciler de leş. Daemon ve Aemond'u aradan çekip çıkartsaydık keşke...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık