Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] House of the Dragon (2022-)

Tarafınız nedir?

• Kullanılan toplam oy
    98
Bu dizinin senaryosunu yazan, üzerinde emeği geçen herkesi tebrik ederim. GOT S8'e rakip bir sezon yapabilmek başarı ister helal olsun.

Madem grev cart curt var güzelliği bozma, 3sezon planladık ama malum sebepler falan fistan çekimleri iptal et 10 bölüm yap 2 sezon yap. Rüya içinde rüya mı dersin,anlamsız diyaloglar mı, geçiştirme bölümler mı... Şu sezona gerek yokmuş. 8 değil 10 hatta 12 ile 2.sezon daha yüksek bütçe mis gibi kapanış olurdu. Şimdi hem ne anlattığı belli değil hem para azaldı hem seyirci memnun değil. Israrları anlamadım ben. Bu sezon şişko işin başında toparlar da gerenk cidden yokmuş.

O kadar ağırlığı kalmadı ki şu kış geliyor sözünün izlerken suratım ekşidi, hele night king'i görünce bir gülme tuttu beni :D . O merkezdeki zırhlı abi night king değil miydi yada?
Bu cadı ablayla Helaena'nın bağlantı olayını da bir ben mi anlamadım merak ettim. Vasat bir bölümdü, sondaki sahneler güzeldi ki zaten sinematografisine değil dandik senaryosuna laf ediyor edenler de.

Hep Daemon isminin neden verildiğini düşünmüştüm ki Daemon Targaryen serideki misyonunu geleceği görerek anladı.Orada cadı ağaç falan ne oldu o konuda biri aydınlatırsa da sevinirim.Neyse sonuca bakıp konuya dönersek diyarı kimin kurtaracağını ve ne yapması gerektiğini gördü o yüzden biat etti burası zaten dizide veriliyor.Benim farkettiğim ise şu :

Şu an biat etmiş gözükse de Daemon ismi gibi şeytani bir rol üstlenecek.Şeytanı oynayacak kısacası ve bu olaylar sonucunda 3 ejder yumurtasını elinde tutan çocuğun olduğu geleceğe ulaşacağız.

Dizi o açıdan bir alt metin daha veriyor.Şeytanı savunan Lucifer diye hizmet eden tayfanın bu olayı yorumlama biçimi şöyle :

Şeytan aslında bizim iyiliğimiz için ona düşen kötüyü oynama rolünü üstleniyor ve kötülük yapıyor aslında bunu kendisi seçmedi zorunda olduğu için bla bla diye gidiyor muhabbet öyle hatırlıyorum.House of the Dragon dizisinde de Daemon Targaryen karakteri üzerinden verilmek istenen mesaj da tam olarak bu diye düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık