Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Hasır Şapkalar'ın Wano Sonu Geleceği Seviye

King vs Kaidoda da aşırı bir yerden yere vurma beklemiyorum :T

Bir WB vs Marcoda öyle hissediyorum yerden yere vurabilir, o da WBnin serinin görünen 3 zirveden biri olması (Garp Roger WB) Anlatılması, heybeti, karizması karşısında bir Rayleigh gibi değil Marco
Öyle ama onunda Meyve baya götürü yine tek yemez. İki kere Kizaru'nun magatama saldırısını. Sakazuki'nin Law'ını da tankladı kolay işler değil. Sakanın meyvesi en ofansif meyvelerden.

Dediğim gibi senin dediğin şeyi Naruto'da da gördük. Olamaz değil. Bir de insanlar o kadar bekledikten sonra o iş biraz zor. Luffy gidecek son savaşta Akainu'yla falan dövüşecek; şahsen ana avrat söverim.

Hiç değilse Zoro'nun hedefi belli. Oden ve Ryuma diye iki adam çıkmışken ve Zoro bu arc King ayarı bir rakiple dövüşecekken Zoro'nun nihai hedefi amiral falan olamaz. Senin dediğinin olması için Zoro'nun olduğu seviyeden geri gitmesi lazım :)
Dediğim gibi Zoro'nun King'i alması veya Sanji'nin Queen'i alması bu ihtimalin ortadan kalkması için yeterli zaten. ;)

WBnin heybetindendir muhtemelen Marco karşısında Marco muhabbet kuşu gibi kalıyor ama sağ kolların yonkolara kısa sürede düşeceğini sanmıyorum. En azından Marco ve Beckmandan beklentim o :d Ben Big Mom, Shanks ve Kaidonun yerden yere vuracağını sanmam.
Genel konusuyorum kişilere indirme :) BM Queen'i yerden yere vurmustu Kaidoda aynısını yapabilir zaten adamlarına. Wb zaten yapabilrdi. Teach ve Shanks muamma ama muhtemelen sadece Shanks yapamayabilir onu Beckman'e. Marco meyvesinden dolayı biraz kurtarıyor ama gördüğümüz kadarıyla o da Kaidoya karşı falan ölümcül darbe atamaz saldırı konusunda kimseyi tatmin etmemiş bir karakter. Hal böyle olunca sırf defansı var diye adam yerine koymam yonkolar karsısında Marcoyu kimse kusura bakmasın .
Bugün bana denk dövüşebilen yarın isyan çıkarıp beni devirir, bütün tayfanın birleşse bile tırsacağı karakterler olmalılar yonkolar bana göre :D Bu tarz durmayan tek tayfa Shanks'in tayfa ama onlarda aile gibiler :gamyon:

Genel konusuyorum kişilere indirme :) BM Queen'i yerden yere vurmustu Kaidoda aynısını yapabilir zaten adamlarına. Wb zaten yapabilrdi. Teach ve Shanks muamma ama muhtemelen sadece Shanks yapamayabilir onu Beckman'e. Marco meyvesinden dolayı biraz kurtarıyor ama gördüğümüz kadarıyla o da Kaidoya karşı falan ölümcül darbe atamaz saldırı konusunda kimseyi tatmin etmemiş bir karakter. Hal böyle olunca sırf defansı var diye adam yerine koymam yonkolar karsısında Marcoyu kimse kusura bakmasın .
Bugün bana denk dövüşebilen yarın isyan çıkarıp beni devirir, bütün tayfanın birleşse bile tırsacağı karakterler olmalılar yonkolar bana göre :D Bu tarz durmayan tek tayfa Shanks'in tayfa ama onlarda aile gibiler :gamyon:
Queen hantal, açık hedef ve sağ kol değil ki işin sonunda Big Momun kafatasını catlatiyor adam. Sol kol olmasına rağmen. Big Mom vs Kingde öyle çat pat aldım beklemiyorum şahsen. Sağ kollara özen gösteriyor Oda. Son sayıda insiyatifi ele alarak tayfasina emir vermesi ile Kingin Oda tarafından Queenden farklı yere koyulduğunu gösteriyor yeterince

Zoro'yu bu iki isimle anan kişi gene sensin bu arada.
Kaido'ya 1-2 slash atabilir ama madem Zoro çok dayanıklı (ki öyle kabul ediyorum kendisi Luffy'den sonra en dayanıklı kişidir.) ,
Bir çeşit Dinazor meyvesi olduğu için , meyvesi sağlam olan
Ve Obelix gibi şişmanlığın kas olduğunu belirten
kişi ile adının yanyana yazılması sizin için daha iyi olur.

Şayet King ile Zoro'nun sadece adı yanyana yazılır.
''Gereksiz'' Sanji ise yanyana yazmayı çok istediğiniz kişi ile mangada dövüşür.
Tartışma da bulunmadık ama istediğim mantık bu işte.Bence sence onca değil manga dan kanıtlarla.Şu güzel yorum için eline sağlık yazacak bişi bırakmamışsın karşı tarafa ki yazamadı :D

Ben o çok mantıklı dayanaklı argümanlarını duymak isterim.
Ben kendiminkilerini yazayım işine gelirse
Bence King ve Sanji birbirine çok uyumlu ama ben bu Arc.'ta böyle bir karşılaşma yaptırmazdım.
King'in hem meyvesi hem de kanatları sayesinde uçabildiğini gördük ve genel anlamda hızlı bir karakter olduğunu gördük.
Tayfada böyle bir niteliğe karşı savaşacak tek kişi Sanji.
Ben biraz bu durumu şuna benzetiyorum.
Oyunlarda 3 tane yetenek ağacı olur karakterinin hangisine yönlendirmeni istediğini seçersin.
Hız
Dayanıklılık
ve Güç.
Sanji kesinlikle Hız niteliği bakımından tayfanın önde gelenlerinden.
Uçabilme yeteneği sayesinde de King ile kapışması bence gerçekten uygun.
Zoro ise Güç niteliği bakımından bence tayfanın en iyisi.
Ki Eiichiro Oda'ya gelen bir soruda (Sbs vol 71.) tayfadaki en güçlü üç kişisinin spesifikleştiği yani özelleştiği haki türlerini söylemişti.

Sanji Gözlem
Zoro Silahlanma
Luffy Kral hakisi.

Bence Zoro ve Sanji'nin özelleştiği haki türleri , dövüştükleri stille oldukça uyuşuyor.
Ben Sanji'nin , Zoro kadar güçlü olduğunu düşünmüyorum ama Zoro'dan daha hızlı dövüştüğünü düşünüyorum.

King bu saydığım etkenlerden ötürü Sanji ile kapışması daha doğru olur.

Queen'in ise Dayanıklı olduğu adeta görünüşünden belli.
Queen vs Zoro olması beni üzmez ve şaşırtmaz.

Lakin Queen ve King'in tayfadaki statü farkı Sanji ve Zoro'nun statü farkının aynı olup olmaması konusunda şüphelerim var.
King daha bi' ''2. kaptan'' havasındayken diğer yönden Queen , King'in birazcık daha olsun gölgesinde kalıyor.
Öte yandan Zoro , kayıtsız şartsız bu tayfanın '' 2. kaptan''ıdır.Sanji ile Zoro yakındır ama Zoro bir adım önde gelir.

Böylesine bi' Arc.'ta Zoro'nun öne çıkması gereken bir Arc.'ta eğer Oda , Zoro'ya sadece Queen'i aldırırsa sıkıntı olur.
Zoro'nun bu Arc.'ta biraz daha kendini gösterecek bizi şaşırtacak bir şeyler yapması gerekiyor
ki Sanji bunu King'e kafa tutmasıyla başardı bile.

Onun için Queen vs Zoro
King vs Sanji benim için olur ama Zoro'nun bunun yanında başka bir olayı daha başarması gerekiyor bence.Rakip demiyorum , olay diyorum.
Çünkü bir Yonkou'nun sağ kolunun ne kadar güçlü olduğunu Katakuri'den biliyoruz.Enerji harcama yönünden Eiichiro Oda sıksık Zoro'yaa şöyle sözler söyletti
'

''Bu kadar erken yaralanmamalıyız.Aksi halde Kaido karşısında fazla dayanamayız.''
Zoro birkaç rakiple savaşabilir mi ?
Evet , ama Oda'nın Zoro için art arda birkaç tane ciddi savaş çizeceğini düşünmüyorum (Kaku vs Zoro 'dan 2 tane gibi...).

Zoro'nun Dayanıklılığı-Sanji'nin Hızının gayet iyi olduğunu ve karakterleri dövüş stilinden başka ayıran bir noktanın bu olduğunu söylemiştim yazıda (Forumda şöyle bir yazı da var: Zoro'nun Dayanıklılığı ).Biraz daha net düşündüğümüzde King ve Sanji'nin ateş elementine (Element pek doğru bir kelime değil biliyorum.) hakim olduğunu görüyoruz.

Ayrıyetten son manga Sanji'nin direkt ''Havadaki uçan''lara odaklanması da King'e odaklandığını gösterir nitelikte.

Sanji argümanların alakasız ve mantıksız değil, evet. Fakat mantıksız olan şey Sanji'nin bireysel gücünün King'e yetmeyeceği. Gücü yetmedikten sonra argümanın istediği kadar mantıklı olsun önemli değil. King, en az Katakuri kadar güçlü olan biri ve Sanji'yle arasında en az 2-3 gömlek fark olan Lütfü bile Katakuri'yi tam anlamıyla yenip geçemedi. Luffy'nin adam akıllı geçemediği adamı Sanji'nin 1 arc sonra geçmesi sana mantıklı geliyorsa Sanji King'le dövüşebilir.

Iste tam da işaretlediğim yer yüzünden Zoro sadece Queen ile dövüşemez. Queen b*ktur falan demiyorum. Sağlam adam fakat bu arc Zoro'ya biçilen rol çok farklı. Dolayısıyla Zoro Queen'i alır peşine gider Kaido'ya dalar ve Kaido'nun yenilmesinde büyük bir pay sahibi olursa Zoro Queen'le dövüşsün. Ama sadece tek dövüş olacaksa Queen Zoro'yu kesmez; King'le dövüşmesi gerekir. King Zoro'ya hangi açılardan uygundur ?
  • Sağ kola sağ kol. Bu zamana kadar gelen düzen bu şekilde zaten.
  • Kılıç ustası olması. Zoro etrafta bir kılıç ustası varsa bunu başkasına bırakmaz. Ryuma, Hyouzu, Pica vs.
  • Sadist iki kişilik.
  • Her ne kadar Sanji ve ateş teması uyumlu olsa da ateşi kesmek Zoro'nun ilgisini çekmişti. King bu konuda bir basamak olabilir.
  • Wano'da ön plana çıkan haki türü silahlanma. Bir kılıç ustası olarak King'in silahlanmasının çok sağlam olduğunu varsaymak çok yanlış olmasa gerek. Öte yandan Zoro'nun uzman olduğu haki türü de silahlanma. King bu yönüyle de Zoro'nun gelişimine katkı sağlayan bir rakip olacaktır.
  • Zoro'nun dayanıklılığı ile ilgili attığın konuda bir şeyi dikkatten kaçırmışsın. Dayanıklı adam için iyi rakip saldırı gücü kuvvetli olan adamdır. Bu durumda King'in saldırı gücü muhtemel daha iyi olduğu için Zoro'nun dayanıklılığını daha çok zorlayacak geliştirecek adam King'dir; Queen değil.
  • Zoro'nun hayali söz konusu iken Queen'le dövüşmesi çok alakasız olur. Zaten 2 yıl sonrasında Zoro'nun hayali için yaptığı bir dövüşü yok. Olan da kimseyi tatmin etmemiş. Bu anlamda Zoro'nun hayali uğrunda gelişmesini sağlayacak dövüşlere ihtiyacı var. Bu rakip de yine King; Queen değil.

Ağa wano sonu
1)luffy dünyadaki yaşayan en güçlü üç karakterden biri olacak
2)Zoro silahlanma hakisinde luffyye denk olacak ama gözleme hakisi luffy kadar olmayacak
3)Sanji eğer birşey yapmazsa monster triodan çıkıp yerine jinbei gelecek
4)Robinin peşine düşecekler phoneglif okuyabildiği için hem korsanlar hem de denizciler.
5)Luffy 5.000.000.000$ üzeri bir ödülü olacak sebebi iki yonko ile savaşıp birini veya ikisini indirip kazanması olacak. Zoro,sanji,jinbei,yamato ödülleri 1.000.000.000$ üzeri olacaktır.

Sanji argümanların alakasız ve mantıksız değil, evet. Fakat mantıksız olan şey Sanji'nin bireysel gücünün King'e yetmeyeceği. Gücü yetmedikten sonra argümanın istediği kadar mantıklı olsun önemli değil. King, en az Katakuri kadar güçlü olan biri ve Sanji'yle arasında en az 2-3 gömlek fark olan Lütfü bile Katakuri'yi tam anlamıyla yenip geçemedi. Luffy'nin adam akıllı geçemediği adamı Sanji'nin 1 arc sonra geçmesi sana mantıklı geliyorsa Sanji King'le dövüşebilir.

Iste tam da işaretlediğim yer yüzünden Zoro sadece Queen ile dövüşemez. Queen b*ktur falan demiyorum. Sağlam adam fakat bu arc Zoro'ya biçilen rol çok farklı. Dolayısıyla Zoro Queen'i alır peşine gider Kaido'ya dalar ve Kaido'nun yenilmesinde büyük bir pay sahibi olursa Zoro Queen'le dövüşsün. Ama sadece tek dövüş olacaksa Queen Zoro'yu kesmez; King'le dövüşmesi gerekir. King Zoro'ya hangi açılardan uygundur ?
  • Sağ kola sağ kol. Bu zamana kadar gelen düzen bu şekilde zaten.
  • Kılıç ustası olması. Zoro etrafta bir kılıç ustası varsa bunu başkasına bırakmaz. Ryuma, Hyouzu, Pica vs.
  • Sadist iki kişilik.
  • Her ne kadar Sanji ve ateş teması uyumlu olsa da ateşi kesmek Zoro'nun ilgisini çekmişti. King bu konuda bir basamak olabilir.
  • Wano'da ön plana çıkan haki türü silahlanma. Bir kılıç ustası olarak King'in silahlanmasının çok sağlam olduğunu varsaymak çok yanlış olmasa gerek. Öte yandan Zoro'nun uzman olduğu haki türü de silahlanma. King bu yönüyle de Zoro'nun gelişimine katkı sağlayan bir rakip olacaktır.
  • Zoro'nun dayanıklılığı ile ilgili attığın konuda bir şeyi dikkatten kaçırmışsın. Dayanıklı adam için iyi rakip saldırı gücü kuvvetli olan adamdır. Bu durumda King'in saldırı gücü muhtemel daha iyi olduğu için Zoro'nun dayanıklılığını daha çok zorlayacak geliştirecek adam King'dir; Queen değil.
  • Zoro'nun hayali söz konusu iken Queen'le dövüşmesi çok alakasız olur. Zaten 2 yıl sonrasında Zoro'nun hayali için yaptığı bir dövüşü yok. Olan da kimseyi tatmin etmemiş. Bu anlamda Zoro'nun hayali uğrunda gelişmesini sağlayacak dövüşlere ihtiyacı var. Bu rakip de yine King; Queen değil.
Bence ateşi kesme konusunu sanji için sordu :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık