Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Siyasi İdeolojiye Sahipsiniz

Soayal demokrasi çıktı. Benim açımdan doğru bir test oldu. Ben de sosyal demokrasi taraftarıyım.
Gerçi ideal bir monarşiyi günümüz demokrasilerine tercih ederim ama ideal monarşi denen şey mümkün olmadığından el mahkum demokrasi diyoruz.

Sorular çok sığ.

Misal ''Kültür ve cinsel tercihleri fark etmeksizin tüm insanlara eşit davranılmalıdır. '' sorusunda hem kültürel hem cinsel tercihleri aynı anda sormuş. Ben birine katılırken diğerine katılmıyorum.

Ya da şu soru ''Ne pahasına olursa olsun ilerleme peşinde koşmak tehlikelidir.'' Burada sormaya çalıştığı şey sonuçları umursamadan ilerlemeci olmak mı? Biraz ucu açık.

Neyse beni çok şaşırtmadı sonuçlar. :D

Teokratik Distribütizm.

Teokratik'i anlıyorum hadi Konyalıyım, olsun o kadar da Distribütizm nedir?

Ekleme : Devletçilik o kadar yüksek çıkmış ki özgürlüğe yüzde yazacak yer bile kalmamış. O kadar özgürlüğe tahammülüm yok demek...

Şimdi ben eşcinsel evliliği uygun bulmadım diye geleneksel puanım artıyor ya ama hiç gelenekçi biri de değilimdir. Ya da birleşmiş milletler gibi birlikleri istemiyorum diye ulusalcı puanım artıyor. Ama hiç de ulusalcı biri değilim. Otorite puanımın yüksek çıkması da ayrı komedi :D Gelenek puanım ilerlemeyi geçmiş. Dediğim gibi belirledikleri kriterler saçma.
Eşciselliği desteklemeyince niye otoriter oluyorum ya yüzde 77 otoriter çıktım :)
Eşcinselliği desteklemiyorsunuz diye gelenekçi oluyorsunuz diye bir şey yok aslında. Gelenekçi olduğunuz için eşcinselliği desteklemiyor olabilir misiniz acaba? Çünkü birisi sonuç olarak karşımıza çıkıyor.

Eşcinselliği desteklemiyorsunuz diye gelenekçi oluyorsunuz diye bir şey yok aslında. Gelenekçi olduğunuz için eşcinselliği desteklemiyor olabilir misiniz acaba? Çünkü birisi sonuç olarak karşımıza çıkıyor.
İşte burada 2 seçenek varmış gibi bir olay çıkıyor. Yani o değilsen busun o zaman demek saçma geliyor bana. Bu sağcı solcu muhabbeti gibi. Yani sağcı olmayınca otomatik solcu olmuyorsun. İnsan komplike bir varlık böyle bir kaç kriterle değerlendirmek çok basit oluyor. Soruların arkasındaki düşünce nedir bilmiyorum. Günümüzdeki birleşmiş milletler yapısı ne işe yarıyor ki bana onu örnek veriyor misal ? Eğer bunu salt anlamıyla soruyorsa okey onda sıkıntı yok. Ama işe yaramayan bir sisteme karşı çıkınca otoriter olmuyorsun. Sadece yapılması gerekilen daha iyi bir şey olduğunu düşünüyorsun. Aynı şekilde eşcinsel evliliğin yasal olmasına sıcak bakmayınca bu seni gelenekçi diyebileceğimiz bir insan modeline sürüklemiyor. Yani bu popüler akımın dayattığı şeyleri kabul etmeyince eski şeyleri savunduğun anlamına gelmiyor. Yani elinde iki seçenek var gibi düşünülüyor. Ya armutsun ya da elmasın. Bunu siyasete çekmek istemiyorum ama ülke siyaseti de böyle. İktidara sallayınca muhalefet olursun, muhalefete sallayınca iktidar tarafı olursun gibi görünür. Bu tür kalıplar insanın görüşünü köreltmekten başka hiç bir şey yapmıyor. Eğer bu sorular günümüz kavramları ile değilde daha evrensel şekilde hazırlanmış olsaydı belki o zaman değerlendirilebilirdi.

İşte burada 2 seçenek varmış gibi bir olay çıkıyor. Yani o değilsen busun o zaman demek saçma geliyor bana. Bu sağcı solcu muhabbeti gibi. Yani sağcı olmayınca otomatik solcu olmuyorsun. İnsan komplike bir varlık böyle bir kaç kriterle değerlendirmek çok basit oluyor. Soruların arkasındaki düşünce nedir bilmiyorum. Günümüzdeki birleşmiş milletler yapısı ne işe yarıyor ki bana onu örnek veriyor misal ? Eğer bunu salt anlamıyla soruyorsa okey onda sıkıntı yok. Ama işe yaramayan bir sisteme karşı çıkınca otoriter olmuyorsun. Sadece yapılması gerekilen daha iyi bir şey olduğunu düşünüyorsun. Aynı şekilde eşcinsel evliliğin yasal olmasına sıcak bakmayınca bu seni gelenekçi diyebileceğimiz bir insan modeline sürüklemiyor. Yani bu popüler akımın dayattığı şeyleri kabul etmeyince eski şeyleri savunduğun anlamına gelmiyor. Yani elinde iki seçenek var gibi düşünülüyor. Ya armutsun ya da elmasın. Bunu siyasete çekmek istemiyorum ama ülke siyaseti de böyle. İktidara sallayınca muhalefet olursun, muhalefete sallayınca iktidar tarafı olursun gibi görünür. Bu tür kalıplar insanın görüşünü köreltmekten başka hiç bir şey yapmıyor. Eğer bu sorular günümüz kavramları ile değilde daha evrensel şekilde hazırlanmış olsaydı belki o zaman değerlendirilebilirdi.
Yok sen dediğimi anlamadın. Yüzde 50 küsürlerde gelenekçi ve otoriter çıkman sadece gay karşıtı olmandan ileri gelmiyor diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık