Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hangi Dōjutsu?

Byakugan'da bir kaç virgül çıkarsa durum tartışılacak dereceye gelirdi :)
İlk halleri için sorulmuş olsa bile Sharingan arrtık beyinlere işlemiş.
Gerçi muhalefet olsun diye Byakugan dedim :D

Sharingan tabiki, Lee'nin yıllarca taijutsu çalışmalarını Sasuke saniyeler içinde kopyalamıştı... Eğer Neji'yi Naruto yendiyse (9kuyruklu demeyin bana) Sasuke kalbura çevirirdi..Düşünün Gaara'ya neler yaptığını....
Sharingan'dan şaşmayın...

eşit güçteki iki ninjayı baz alsak; birine normal sharingan,digerine byakugan versek ve bunun üzerinden gücteki artısları hesaba katsak,sanırım byakugan daha efektif bir dövüs saglardı.

savunma olarak kıyaslarsak, normal sharingan la byakuganın arasındaki en önemli fark defansif güc.yani bir hyuuga eger yetenekliyse,inanılmaz bir savunmaya sahip olur.kaiten,gönderdigin chakrayı sana yansıtıyor.eger sen cok güclüysen,en güclü saldırılara bile karsı koyabilirsin.sharingansa saldırının nerden geldigini görmesine ragmen,bee hızında birine madara olabilir.bir hyuganın yapması gereken tek seyse tenketsularını vurması.

saldırı olarak kıyaslarsak,genjutsunun üstünlügü byakuganı eziyor.yani al genjutsuya bir güzel döv :) ama saldırı gücünde mangekyounun artılarını katmazsak.uchihaların asıl artısı harika bedenleri.yani dojutsu gücleri saldırıdada sadece karsı atagı yüksek hızda görebilmelerini saglıyor.bir hyuga ise juuken sayesinde konohanın ve bence tüm gezegeninde en iyi taijutsusuna sahiptir.ninjutsularda chakra tipin uygunsa cok fazla elde edebilirsin sharinganla ama kaitenle bunlarında hakkından gelebilirsin.üstelik chakra kullanım farkındada hyugalar daha avantajlı olacak.

şimdi bu sartlar dahilinde bakarsak.eger sharingan kullanıcısı mangekyou acarsa,tabiki byakuganın önüne gecer.ama esit gücteki iki adama normal sharingan veya byakugan veririsen.bence byakugan alan daha avantajlıdır.sasuke bile sharinganına ragmen chidoriyi sonuna kadar geliştirmek zorunda kaldı.ama nejinin yaptıgı tek sey byakugandan gelen teknikleri güclendirmekti.üstelik chunin sınavlarında karsılassaalar ve narutonun yerinde sasuke olsaydı.sasuke yenilirdi.narutoda kyubiye dua etsin.

Evet arkadaşlar, msn'den Reiper ile tartıştık bu konuyu ama karar veremedik siz ne düşünüyorsunuz ?

Benim görüşüm ; sharingan,
byakugan görüş gücü ve taijutsuda inanılmaz bi yetenek ancak sharingan'nında kopya gücü nedeniyle ninjutsuda ve genjutsuda büyük avantaj sağlıyor bu yüzden sharingan derim.

Not : Sharingan'ı ms olmadan yorumlayın.
saldırı olarak kıyaslarsak,genjutsunun üstünlügü byakuganı eziyor.yani al genjutsuya bir güzel döv :) ama saldırı gücünde mangekyounun artılarını katmazsak.uchihaların asıl artısı harika bedenleri.yani dojutsu gücleri saldırıdada sadece karsı atagı yüksek hızda görebilmelerini saglıyor.bir hyuga ise juuken sayesinde konohanın ve bence tüm gezegeninde en iyi taijutsusuna sahiptir.ninjutsularda chakra tipin uygunsa cok fazla elde edebilirsin sharinganla ama kaitenle bunlarında hakkından gelebilirsin.üstelik chakra kullanım farkındada hyugalar daha avantajlı olacak.
Byakugana sahip birinin tekniklerini kopyalayamaz çünkü Uniıque tekniklerdir. Yani sadece temel ninjutsu tabanlı teknikler kopyalanabilir.
Sharinganla Chakra akışı görülebilir fakat Byakugana sahip biri Tenketsularıda(chakra noktaları) görebilir
Vücutta 361 tenketsu noktası bulunur .
Bunlara temas etme hızını azaltma,artırma,kesme teknikleri byakuganla mümkündür.
Ayriyetten byakugan klanı müthiş chakra kontrolleri ile bilinir
(chakralarının akışını durdurabilir ve yönlendirebilir. Mesela ; Hinata chakrasını ipe yönlendirerek kesmişti)
ve bu sayede Genjutsudan da rahatça kurtulabilirler.(Chakra akışını kontrol ederek kurtulabilirler )
Yani cevabım Byakugan

Edit; Tenketsu noktalarına yapılan zararı ki byakuganla mümkündür , medikal ninjalar bile onaramaz.

Yani Sharinganın ;
Kopyalama
Genjutsu
Chakra akışını görme yetenekleri etkisiz kılındı.

Nedeni ;
Byakugan klanının teknikleri Unique tekniklerdir kopyalanamaz.
Byakugan klanı uzman chakra kontrol yeteneklerine sahiptir ,genjutsudan rahatça kurtulabilirler.
Sharingan chakra akışını görebilir fakat Byakugan Chakra akışınıda tenketsu noktalarını da görebilir.
Ve tenketsulara müdahale edebilir.
Yukarıda belirttiğim gibi medikal ninjalar bile onaramaz hasarı.

tensei@ altı çizili yeri yanlıs yorumlamıssın.benim bahsettigim,diger kişilere karsı.yani sharingan kullanıcısı bir cok shinobiyi,sadece genjutsuyla halledebilir.bosuna chiyo gibi görmüş gecirmiş bir ninja bile,teke teksen sharingan karsısında kac demiyor.sen benim yazımı,byakuganı olan birini kolaylıkla genjutsuya alır döver diye yorumlamıssın.onun dısında hem fikiriz.

Ryner Lute

sharingan dedim ben ama
Byakugan nın sharingan gibi ems vs yokmu ? yoksa hep ilk hali mi?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık