Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Hangi Çağda Yaşamak İsterdiniz?

Hangi Çağ Size Göre?

• Kullanılan toplam oy
    174
78-79 yıllarında doğup, 80 lerde çocuk, 90 larda ergen, 2000 lerde de 20 li yaşlarımda olmak isterdim. Bence gençler için en iyi, eğlenceli zamanlardı. Özellikle de Türkiye de.

Şuanki aklıma, bildiklerime sahip olacaksam da aynı doğduğum yıl doğmak isterdim. 2004 avrupa şampiyonası, 2006 dünya kupası vb... hepsinin sonucu aklımda. 2010 da bitcoin, 2013 gibi doge falan alırdım. 2019 senesinde de maske ve kolonya üretim tesisleri açardım. Velhasıl kelam parası olanın krallardan öte yaşadığı bir devirde yaşıyoruz. Bilgilerimi paraya döküp istediğim hayatı yaşamak varken ne işim var bokun püsürün içinde yaşayıp, giyotin darbesiyle can vereceğim orta çağda falan.

Geçen şöyle 0 ya da 1 yılında falan yaşasam lokanta açar kebap mantı su böreği falan köşe olurum diye düşünüyordum. Sonra dedilerki sarımsağı nereden bulacaksın, acaba isot icat edildi mi, vs diyip hevesimi kırdılar. Yetmezmiş gibi patates de yok.

Sanırım 1955 iyi bir doğum yılı.

Gelecekte ne olacağı belli değil. Biyolojik savaş olabilir ve yeni oluşan virüslerle insanlar perişan olabilir, su kaynakları bitebilir ve kuraklık tavan yapabilir, insanlar su kaynakları için birbirini öldürmeye başlayabilir, veya devasa bir meteor ortalığı yakıp yıkar, deprem olur vesaire vesaire tam bir bilinmezlik, beni 50 sene sonraya gönderin desem, ne ile karşılaşacağım bilemiyorum, ben gittiğimde insanlar dünyayı terk etmiş, ayda veya marsta yaşamaya başlamış bile olabilirler yani dünyada tek başına ölümcül bir ortamda yalnız başına kalma riskin var çünkü dünyada neler olacak bilemiyorsun. Geri dönüş biletim olsa ne olmuş diye bir bakar sonra geri gelirim tabii, ama yaşamak farklı bir şey.

Geçmiş güzel ama benim gibi titiz adamlar için geçmişte yaşamak biraz zor olurdu, doğru düzgün duş alamayacaksın, her gün hamama gideceksin, uğraş dur. En erken 1850'li yıllarda duş almak mümkün oluyor, ondan öncesi zor.

En güzeli alıştığımız yakın çağ.

Orta Çağ. Roma yıkılmış, şehirler boşaltılmış ve Avrupa istila altında. Avrupaların nitelendirmesiyle barbar bir kavmin üyesiyim ve taş çatlasa 35-40 yıl yaşıyorum. Semavi dinler ve toplumsal normlar yok. Hayat garantisi yok. Safi kaos.

Düşünmesi bile güzel.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık